reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Ja pierwsze ruchy swojego maluszka poczulam ok 20 tygodnia ale ok 2 tygodni wczesniej czulam jakby przelewanie w brzuszku To moja pierwsza ciaza wiec za kazdym razem gdy moj aniolek dluzej sie nie ruszal ja umieralam ze strachu ze cos jest nie tak Z biegiem czasu zrozumialam ze dzidzia nie musi byc zawsze taka ruchliwa czasami ma ochote przespac caly dzien Zawsze tez gdy mialam jakies watpliwosci sluchalam serduszka malenstwa na zakupionym przez m. detektorze tetna plodu Pozdrawiam cieplucho:-)
glitteryourway-d93d69d0.gif
 
reklama
Witajcie mamuski :-)
Ja swojego szkraba poczułam juz w 16tc.. minęło juz trochę czasu no i Wiktor juz nie jest tak delikatny w okazywaniu uczuc mamusi;-) Jestem w 34tc i gdyby nie te Jego szalenstwa to oszalabym chyba!Kocham jak sie wierci,przewraca,przeciaga.Czesto moge delikatnie pogłaskac po głowce,wyczowam stopke przesowajaca sie toz przy skorze.. i skubie ją :happy: a mąż może nawet przez 2h trzymać reke na brzuszku podczas ogladania filmu i nie może nadal wyjsc z podziwu ze ten mały "alien" tak buszuje :-) Wspaniałe uczucie!
Pozdrawiam Was ciepło.
 
Dziewczyny ja pierwsze ruchy mojego maleństwa też poczułam przy komputerze :-) akurat czytałam coś związanego z ciąża :-). A teraz to już mój synuś bardzo się wierci,i ma czkawkę :-).Bardzo przyjemne uczucie :-)
 
Ja pierwsze ruchy poczułam juz w 17 tyg. To tak jakby w brzuszku pojawiały się maleńkie pęcherzyki powietrza czy bombelki. Teraz jestem w 27 tyg. i mała przeciska się jak może. W szczególności wieczorem jak kładę się spać, wtedy jakbym się nie położyła to jej będzie ciasno i zaczyna swój taniec. Są momenty, że ruchy są tak silne że aż bolesne, ale to i tak wspaniałe uczucie. :-):-):-)
 
Czesc. A ja ostatnio troche sie martwie jestem w 27 tc od około 20 tc czuje ruchy dziecka ale wydaje mi sie , ze jak na 27 tc to zbyt malo ich czuje, sa zbyt delikatne. Czuje je glównie wieczorem jak sie położe a w dzień to tylko sporadycznie i tak delikatnie.Jak to jest u Was dziewczyny , kiedy maleństwa zaczęły tak solidnie dawac o sobie znac?
 
Tak solidnie to czułam już po 21 tyg. ale nie martw się na zapas. Moja znajoma mimo tego, że jest juz w 30 tygodniu tez słabo czuje maleństwo. Lekarz jej wytłumaczył, że po prostu dziecko jest małe i dlatego troszke mniej go czuje. Najlepiej poproś lekarza, żeby zrobił Ci KTG, jak usłyszysz prawidłowe bicie serduszka to pozbędziesz się wątpliwości, że cos jest nie tak.
Pozdrawiam
 
Czesc. A ja ostatnio troche sie martwie jestem w 27 tc od około 20 tc czuje ruchy dziecka ale wydaje mi sie , ze jak na 27 tc to zbyt malo ich czuje, sa zbyt delikatne. Czuje je glównie wieczorem jak sie położe a w dzień to tylko sporadycznie i tak delikatnie.Jak to jest u Was dziewczyny , kiedy maleństwa zaczęły tak solidnie dawac o sobie znac?
Niczym sie nie martw moj maly tez malo ruszal sie w dzien za to ozywial sie na noc Smialam sie ze jest leniwy po tatusiu :rolleyes2: Jezeli mialas ktg i wszystko jest ok to nie masz powodu do obaw
glitteryourway-aca9f6d1.gif
 
Czesc. A ja ostatnio troche sie martwie jestem w 27 tc od około 20 tc czuje ruchy dziecka ale wydaje mi sie , ze jak na 27 tc to zbyt malo ich czuje, sa zbyt delikatne. Czuje je glównie wieczorem jak sie położe a w dzień to tylko sporadycznie i tak delikatnie.Jak to jest u Was dziewczyny , kiedy maleństwa zaczęły tak solidnie dawac o sobie znac?
..moze najzwyczajniej w swiecie znalazl sobie wygodna pozycje i jej nie zmienia(bo po co) moj szkrab czesto tak "zastygal" na dzien dwa po czym zaczynal swoje szalenstwa :tak:
 
Mój maluszek bardzo lubi dawać o sobie znać szególnie wieczorem i w nocy ;-) w dzien to zazwyczaj tylko jak odpoczywam , np teraz daje mi popalić heheh:-)
 
reklama
Dzieki dziewczyny za pocieszenie, troche mi lepiej po Waszych wypowiedziach . Mam nadzieje ze nic zlego sie nie dzieje, wizyte mam za 2 tyg i zrobie wtedy usg wiec bede wszystko wiedziala.

Pozdrawiam
 
Do góry