reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Ja pierwsze ruchy mego maleństwa poczułam między 16-17 tc jako bulgotanie w brzuchu. Myślałam, ze to jakieś sensacje żołądkowe, wdęcia, ale lekarz powiedział, że mogę już czuc dzidzię :-) Nazwałam to motylami w brzuchu. Teraz mała już nie jest taka łaskawa, jak kopnie to aż gwiady widzę :-) Z racji swoich już pokaźnych rozmiarów częściej przetacza się, ale i kopniaki w nocy to jej ulubione zajecie. Czkawka też występuje tak mniej więcej raz na dzień.
 
reklama
Ja jestem w 14 tygodniu ciązy i czasem mam wrażenie jakby mi coś w brzuchu "pulsowało". Pytałam o to lekarza, powiedział, że możliwe-mogę czuć puls dziecka albo poprostu jego ruchy, jak sobie pływa.Mój mąż żałuje, że oni czegoś takiego nie czują.
 
Ja jestem w 30 tygodniu ciąży i urodzę pięcioraczki.. Pierwsze ruchy moich bobasów poczułam już w 12 tygodniu. Termin mam na 16 kwietnia. Bardzo obawiam się tego porodu. Gdybyście mnie teraz widziały---wyglądam jak nie wiem co, jestem taka gruba, ale w końcu noszę aż 5 dzieciątek pod sercem.
 
Ja jestem w 30 tygodniu ciąży i urodzę pięcioraczki.. Pierwsze ruchy moich bobasów poczułam już w 12 tygodniu. Termin mam na 16 kwietnia. Bardzo obawiam się tego porodu. Gdybyście mnie teraz widziały---wyglądam jak nie wiem co, jestem taka gruba, ale w końcu noszę aż 5 dzieciątek pod sercem.
Gratulacje. To niesamowite urodzić pięcioraczki!
Ja pierwsze ruchy poczułam około 19 tygodnia. A w zasadzie dopiero od około 2 tygodni są one bardzo intensywne. W cześniej mała najwyraźniej miała dużo miejsca jeszcze, a teraz jest jej chyba coraz ciaśniej i się rozpycha. Ale to cudowne uczucie!
 
hej!
moja dzidzia zapukala do mnie wczoraj ;-) w pierwszym dniu 16 tc ;-)
najpierw poczulam cos gwaltownego - moze jakies salto akurat robila - a potem poprosilam o jeszcze i czekalam ;-) nietyklaska dzidzia u ciekala od mojej reki ;-) Jasiek tez tak robil poloznym jak przychodzily badac tetno ;-) ciagle musialy go szukac ;-)
 
wlasnie o to mi chodzilo ;-) zeby miec jakakolwiek kontrole nad tym co sie dzieje w moim brzuchu... czasem mnie pobolewal i zastanawialam sie czy z malym lokatorem wszystko OK - teraz bede przynajmniej wiedziala ze sie rusza ;-)
 
Witam mam pytanko.jestem w 13.4tygodniu ciąży i jest to moja druga ciąża z ta różnicą że jest to ciąża blizniacza.Chciałabym się dowiedzieć jak to jest przy drugiej ciąży ,kiedy pierwszy raz można poczuć ruchy dzidziusiów w brzuszku?pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.:-):-):-)
 
reklama
W drugiej ciąży zazwyczaj ruchy dziecka matka wyczuwa już wcześniej niż przy pierwszej. Ale jak zawsze wszystko jest uwarunkowane indywidualnie. Ja poczułam pierwsze ruchy 2 ciąży w 16 tc.
 
Do góry