reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Ja czuje ruchy od niedawna bo jestem dopiero w 17 tyg. Nie są to kopniaki lecz raczej takie naprężanie się dzidzi. trochę tak jakby mi ktoś jeździł usg po brzuchu tylko ze od wewnątrz.

Ja mysle że to nie ruchy dziecka, momim zdaniem jest za wczesnie w pierwszej ciazy kopniaki są ok 20-22 tygodnia w drugiej ok 19-20, wiec to mogą byc jelita.
Ja tez tak mialam ale lekarz powiedzial ze w 18 tyg. za wczesnie na kopniaki .
 
reklama
Ja też jestem w pierwszej ciąży i ruchy już czułam w 17 tygodniu delikatne ale czułam gin potwierdził że to są ruchy także mogą to być ruchy
 
ja jestem w drugiej ciąży. Jak miałam usg w 10 tyg to widziałam jak dzidzia wiła się jak rybka wyjęta z wody. Nawet lekarz stwierdził, ze mam wyjątkowo wiercone dziecko. Juz wtedy czułam ruchy w momencie jak dluzej siedzialam i np spodnie mnie cisnely w brzusio, ale byly to bardziej jakby bulgotania. teraz czuje wyrazne ruchu tylko ze nie w postaci kopniaków lecz wypychan.
 
wiadomo że każda kobieta odczuwa inaczej i u jednych jest to wcześniej a u innych nie, ale mnie lekarz powiedział że przy pierwszej ciązy ruchy pojawiają się około 20tc zwłaszcza jeśli kobieta jest szczupła i dużo też ma położenie łożyska, bardziej zaokrąglone panie czują ruchy jeszcze później
Ja jestem w 22 tygodniu ciąży i owszem czuję ruchy od jakiś właśnie dwóch tygodni teraz to nawet w ciągu dnia ale dalej są bardzo delikatne takie delikatne puknięcia:-)..na samym początku podchodził z wielką dozą niepewności do tych ruchów bo nie byłam pewna czy to na 100% dzidzia czy jelita..nawet lekarz mi powiedział że kobiety się cieszą że w 16tc czują ruchy a według niego jest małe prawdopodobieństwo tego i najwyraźniej czują wtedy jelita:-)
 
moj skarb kopie w nocy, w dzien jak mu sie zdarzy to jakies swieto....w zwiazku z czym chodze nie wyspana, bo jak zacznie kopac o 1 to skonczy o 4 rano...i jak nie moglam sie doczekac az zacznie kopac, tak teraz mysle ze moglby czasem zlitowac sie nad biedna matka :) no ale coz wszystko mozna zniesc :) i jeszcze co zauwazylam to to ze wbrew opiniom (ze jak sie matka naje, to dziecko robi sie ruchliwe) to moje wlasnie wtedy sie uspokaja. Żarłok jakiś.. :)
 
PATUSIAAAAAAAAAAAAA tak to jest czkawka:-)
osttanio na usg sie dowiedzialam ze maly jest juz ulozony glowka w dol i wlasnie od tamtego czasu pod pepkiem mam takie pulsowanie i to takie mile:-):-)
 
NINA27
dla mnie to cos dziwnego bo wiekszosc lekarzy mowi ze w pierwszej ciazy niby ruchy po 20tygodniu sie czuje,a ja nie jestem szczupla raczej konkretna kobietka jestem:-Da juz pierwsze bulgotanie czulam w 14tyg i bylo to codziennie,a w 16tyg juz bylam pewna ze to dzidzia juz kopie bo coraz mocniej to odczuwalam wiec moze ja jakis wyjatek jestem,i nawet mowilam mojej pani doktor to mi odpowiedziala ze to calkiem mozliwe:-)
MONAZUPA ja jestem w 32tygodniu i od jakiegos czasu wstaje z moim m jak idzie do pracy o6 rano i koniecznie musze wypic ciepla herbatke i zjesc kanapke bo bez tego ani rusz maly mi nie daje spac dopuki nie zjem,potem spie jak dzidzius :-)a wieczorkiem jak jem kolacje to kopie jak oszalaly chyba w podziekowaniu za jedzonko heheheh:-D:-D
 
cześć
ja pierwsze ruchy poczułam w pierwszej ciąży w 15 tygodniu,w drugiej w 14 tygodniu.Cięzko jest opisać te pierwsze ruchy,bo czuje je sie tak jakby coś w brzuchu bulgotało i czasami takie lekkie stuknięcia.Na początku można pomysleć ,że mamy jakieś sensacje żołądkowe,Ja już nie mogę sie doczekać tych mocnych kopniaczków.Mam nadzieje,że i wy poczujecie lada dzień pierwsze kopniaczki i bulgotanie czy motylki.To niesamowite uczucie:-)
 
reklama
ja poczulam ruchy dziecka w 11 tyg. poszlam sprawdzic w karcie ciazy. pamietam, ze ginekolog poiwedziala,ze dlatego tak wczesnie, bo jestem szczupla. plec dziecka w 5 miesiacu. o ile sie "wystawi";)
 
Do góry