reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o RUCHACH PŁODU

Malucha ruchy od 17t czuję codziennie, a od jakiegoś tygodnia (koniec 19, początek 20tc) to już takie bardziej harcowanie odczuwam niż drobne puknięcia:-)
 
reklama
Te ruchy naszych maleństw to takie piękne uczucie i każda z nas z niecierpliwością ich wyczekuje:-)...ja w 20 tc poczułam takie przelewanie w brzuszku i jak do tej pory (a już leci 21 tc) mam właśnie takie jakby przelewanie takie lekkie puknięcia:-) (z tym że częściej, nie tylko wieczorem przed snem ale nawet w czasie dnia ) początkowo nawet nie byłam pewna czy to przypadkiem nie jelita ale teraz już wiem że nie....ale takich faktycznych kopniaków to jeszcze nie miałam...nie ma co się stresować zresztą tak jak już wiele dziewczyn pisało każda z nas przechodzi to inaczej...ja tylko mam nadzieję że nie będę należała do grona tych mamusiek które mało odczuwają swoje maleństwa bo chciałabym dostawać porządne kuksańce
Pozdrawiam wszystkie niecierpliwe mamusie i te które już się doczekały:-)
 
ja jestem w 20tc i niby cos tam czyje ale nie jestem do konca pewna czy to moj synek czy poprostu jelita pracuja. mam nadzieje ze to pierwsze!! Mam troszke kochanego cialka jak to mowi moj gin a poza tym to moja pierwsza ciaza wiec pewnie mam jeszce troszke czasu zeby poczuc swoje malenstwo ale chyba jak kazda swieza mama chce juz czuc mocne kopniaki!! Napiszcie dziewczyny blagam kiedy powinnam zaczac sie niepokoic jak nie bede czula swojego brzdaca!!!!!!!!:oo:

f2942d5eaa.png


ci-26312.png


0a562d96cb.png
 
Ostatnia edycja:
:-)czesc dziewczyny:-)
postanowilam zalozyc ten temat bo jeszcze nic takiego nie znalazlam podobnego,jak sie myle to przepraszam za powtarzanie sie:-)
chcialabym bysmy wtym temacie pisaly jak kopia nasze dzieciaczki i wszystko na ten temat:-D
no to ja pierwsza zaczynam-juz 30tydzien a ja czuje jak moj maly coraz bardziej kopie,z niecierpliwoscia czekalam na te momenty :-)jak tak pozadnie kopnie to czuje nozke lub piastke,najbardziej lubi kopac po prawej stronie a dzis wnocy obudzily mnie juz mocniejsze kopniaki pod zebrami:-)czasem zdarza sie ze kopnie naraz raczkami i nozkami co bardzo mnie to cieszy i prowadzi do lez:-)z kazdym dniem robi sie silniejszy a moj brzusio jest jak fala dunaju:-)
mama nadzieje ze ten temat sie rozwinie:-D
pozdrawiam wszystkie ciezarowki:-)
 
Mój mały łobuz wczoraj dał mi popalić tak kopał tak się wiercił że myślałam że chce wyjść:-D Czasami czuję jak by mi jakiś olbrzymi robalek chodził w brzuchu to takie miłe uczucie.Ajak ma ochote na gimnastyke i naraz ręce i nogi to aż się wyginam jakiś mały akrobata mi rośnie hihihi:tak:
 
Mnie też straszyli że nie czuję ruchów że jakoś tak słabo ale położna powiedziała że do 20tyg mam czas i że te ruch nie są takie w brzuch tylko raczej skupiają się ma macicy czyli od środka jakby w pęcherz .Teraz to już 29 tydz i mój synuś dokazuje że hoho.:-)
 
Aż Wam dziewczyny zazdroszczę, ja jak narazie odczuwam bardzo delikatne ruchy a nawet to nie zawsze mam pewność czy to dzidziuś czy jelita:confused:
Już nie mogę się doczekać jak mnie mój maluszek będzie tak kopał:-)
 
też uwielbiam tą czkawke :) no ale mam nadzieje, że maleństwo się wtedy nie męczy. Plecki zazwyczaj wypięte na prawą stronę i kopie po lewej. A jak się przekręca, przeciąga, wygina i Bóg wie co ona tam jeszcze robi to wygląda jakbym miała rekina :-p Na koniec przyznam szczerze, że nieraz mam łzy w oczach....z bólu :baffled: jak dostaje kuśkańca mocnego w żołądek:) na szzcęście mała rzadko się tak wyżywa ;-) ale strasznie dużo ma siły:)
Nina, już niedługo też poczujesz takie mocniejsze kopniaczki :)
 
reklama
Dziewczyny
Ja poczułam pierwsze ruchy dopiero kilka dni temu (23 tc) i to akurat kiedy mąż wyjechał na delegację. Ciesze się jak wariatka, szczególnie że wszyscy w koło powtarzali mi już od 18tygodnia, że powinnam już ruchy czuć - a ja nic, aż tu nagle :)
 
Do góry