reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o pielęgnacji naszych maluszków!

reklama
Chyba już raczej nikt nie mierzy temperatury zwykłym termometrem w pupie :confused:

Moja siostra ma taki dotykowy elektroniczny co się do czoła przykłada i pika i jest całkiem dokładny.
A co do aspiratorów to właśnie siostra była teraz z małą u pediatry (7miesięcy) bo ma katar i babka powiedziała,żeby nie używać aspiratora. Po pierwsze aspirator podrażnia śluzówkę i katar się jeszcze zwiększa a po drugie, może i rodzic nie wciąga glutów ale wciąga zarazki które przedostają się tak czy siak. Paulina przez aspirator mało się ostatnio zapalenia gardła ni dorobiła. Lekarka kazała wpuszczać sól fizjologiczną i kłaść na brzuchu,żeby samo zciekało.
Jak widać co lekarz to opinia ale mnie sie ta koncepcja podoba. Zwłaszcza,że Paula ma taką sensowną ta pediatrę.
 
a widziałyście jak aspiruja w szpitalu? zakładaja takie cienkie cewniki do ssaka próżniowego i wyciągaja wszystko z nosa, normalnie wygląda to koszmarnie, ale efekt jest nieporównywalny, jak dla mnie te domowe aspiratory to pikuś przy tamtych.
 
na_cik ja bym z aspiratora nie rezygnowała. opinie, żeby ich nie używać słyszałam, ale takie rozwiązanie tylko z kroplami i kładzeniem na brzuchu jest dobre przy niewielkim katarze. jak dziecko się męczy mocno, do tego przez prawie 24 godz nie może przez to spać bo się dusi to jak mu pomóc? do tego rodzice wymęczeni też już siły nie mają więc aspirator rzecz niezastąpiona! i ja chyba teraz kupię ten katarek właśnie
 
reklama
Moja siostra prała w Persilu sensitive. Pediatra jej powiedziała,że jak będzie dziecko od początku przezwyczajała to jest mniejsza szansa,że potem będzie miało alergie. Ale wydaje mi się,że każde sensitive było by ok ;-)
 
Do góry