reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu ;)

Niedawno czytałam, że mięso najlepiej wprowadzić przed ukończeniem 6 miesiąca. A swoją drogą już dawno zgłupiałam z tym "nowym" jedzonkiem. Każdy mówi i pisze co innego. Dlatego robię po swojemu. Zaczynam od kaszki dla alergików, a po świętach zaczynamy warzywka. Ale nie wiem jeszcze czy słoiczki, czy sama będę gotowała.
 
reklama
Oliwka bardzo polubiła młodą marchewkę z ziemniaczkami. Mam wrażenie, że hipp bardziej jej pasuje. Jabłuszka z hippa i marchewka z ziemniakami oraz soczek śliwkowy (za radą cristalrose na kupkę) baaaardzo jej smakowały,a marchewkę z bobovity, jabłko z morelami gerbera i sok jabłkowy gerbera jej nie wchodzą zbytnio...
A ten soczek śliwkowy to można kupić czy jakoś sama robisz? Bo nie widziałam w sklepie takiego soku, a Hubertowi też by coś na kupy sie czasami przydało.
 
u nas dynia to jakaś porażka - inna sprawa że znalazłam tylko Hippa a one są gęstsze niż Gerber i może to spowodowało że mała nie chciała. Za to hitem jest tarty banan - taki surowy - każdą ilość by pochłonęła.
 
Aha no i jeszcze znalazłam coś takiego "Kiedy powinno się zacząć podawać gluten?
Według nowego schematu żywienia niemowląt (2007 r.) niemowlę karmione piersią powinno zacząć dostawać gluten w 5 miesiącu życia a karmione mlekiem modyfikowanym nie wcześniej niż w 5 miesiącu, nie później jednak niż pod koniec 6 miesiąca."
No i nie rozumiem tego zapisu, bo dziecko na piersi gluten powinno dostawać w 5 m-c, a na mm nie wcześniej niż w 5. Na moje rozumowanie to chyba ten sam czas co? Czy jakaś nierozumna jestem....Czyli skoro my już mamy 4,5 miesiąca to leci nam 5 miesiąc, to mam już mu ten gluten wprowadzać? POMOCY!
 
OSZALEĆ MOŻNA ja dostaje w tych paczkach schematy i wsio rozne tylko jedno tam jest takie same, ze dla piersiowych dzieci najlpeie nowe jedzonko wprowdzic po pół roku. No i jak sie to ma do tego co teraz mowia pediatrzy??? Bo ja juz zaczynam miec kręcka. Jednak zdaje sie na instynkt by Lolo ;-)
 
u nas dynia to jakaś porażka - inna sprawa że znalazłam tylko Hippa a one są gęstsze niż Gerber i może to spowodowało że mała nie chciała. Za to hitem jest tarty banan - taki surowy - każdą ilość by pochłonęła.

Może problem rozwiąże dodawanie trochę wody, albo soku??? Moja koleżanka do zupek dodaje jabłko, bo jej synek nie chce jeść zup. Dopiero po dodaniu, bo wtedy zupka jest słodka.
 
Hmmm... ja śliwkowy znalazłam, ale tylko nektar. I w ogóle dużo tych "soczków" to są nektary. Zwłaszcza te z Hippa.

A ile soczku dziennie podajecie dzidziusiom? Ja daję zazwyczaj raz dziennie, rano, 100 ml, ale soczku jest ok 40 ml, a reszta to woda. I nie wiem czy to dużo, mało, czy w sam raz.
 
reklama
cwietka mój maluda pije ok 100 do 120ml soczku. w tym jest ok 50ml samego soku, reszta wody. ale jak daje mu np. owoce (w zasadzie póki co tylko jabłka bo dopiero zaczynamy) to wtedy daje mu herbatkę zamiast soku.
 
Do góry