reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu ;)

Carine, my dziś podobnie mieliśmy z dynią i ziemniakiem :) Mąż pierwszy raz karmił Franka i robił to bardzo powoli. Pucek w połowie słoika się rozryczał - jak zaczął dostawać łyżeczkę za łyżeczką, to był już cały zadowolony ;)

Dałam mu potem trochę wody z niekapka Aventu. Póki co bardziej go gryzie niż pije, ale coś tam wyciągnął... Problem w tym, że nie daje sobie pomóc - chce sam trzymać i koniec. Zmiana ustnika na smoczek nic nie dała. Jak się szybko nie nauczy trzymać butelki, to mi ten indywidualista padnie z pragnienia ;)
 
reklama
nawet marchewka jest okropna az sie boje tej brokuły chyba tato bedzie karmił nią

też mnie ciekawi kiedy dawać piciu

wyjaśnijcie mi jak tępakowi w jaki sposób dawać ten gluten czy to sie robi codziennie?

ewa a podawałaś już jakąś kaszkę
 
Gluten podaje się dopiero po skończeniu 6 miesiąca więc masz jeszcze sporo czasu ;-) Jak chcesz podawać kaszki to najlepiej bezglutenowe mój Krzyś upodobał sobie bardzo bananową :)

My mamy problem z herbatka - Krzyś nie chce jej pic pod żadną postacią. TYLKO jak mu się chce bardzo pić... chyba ma to po mnie bo ja piję max 4 szklanki dziennie... czasem jak się wieczorem zastanawiam ile wypiłam to wychodzi 2 kawy;-)
 
Gluten zaczynamy wprowadzać po 5 mies. - po 3-4g manny dziennie (np kaszka manna dodana do przecieru) U dzieci na piersi ekspozycję prowadzimy przez miesiąc, a u dzieci na mm 2-3 miesiące, zanim podamy pełny posiłek glutenowy.
 
Ja podaję picie po warzywnym słoiczku. Jest to najczęściej soczek. Zaczynaliśmy od 50ml. Wczoraj było 60 ml bo i zupka była gęściejsza. Jak wprowadzę owoce ze słoiczka to zmniejszę ilość soku, żeby nie było, że za dużo owoców na raz.
 
cristalrose a tak po ludzku bardziej - znaczy że jak Zuzka na mm to przez 3 miesiące mam dawać po łyżeczce kaszy mannej zanim podam cały posiłek z kaszy mannej czy ja?
 
Oliwka bardzo polubiła młodą marchewkę z ziemniaczkami. Mam wrażenie, że hipp bardziej jej pasuje. Jabłuszka z hippa i marchewka z ziemniakami oraz soczek śliwkowy (za radą cristalrose na kupkę) baaaardzo jej smakowały,a marchewkę z bobovity, jabłko z morelami gerbera i sok jabłkowy gerbera jej nie wchodzą zbytnio...
 
cristalrose a tak po ludzku bardziej - znaczy że jak Zuzka na mm to przez 3 miesiące mam dawać po łyżeczce kaszy mannej zanim podam cały posiłek z kaszy mannej czy ja?
Tak:-)
Ja już zaczęłam (albo dopiero, bo moja super pediatra kazała już w połowie 5 mies. dawać ....glutenowy kleik ryżowy :-D) oczywiście gotowanie co drugi dzień łyżki manny jest, co tu dużo mówić, upierdliwe;-) więc znów poszłam na łatwiznę i na razie daję łyżeczkę kaszki mlecznej bobovity (6m+) do kaszki ryżowej (hehe, tym sposobem mam ryżową z glutenem:-D) Mam też próbkę owocowej bezmlecznej kaszki - taką można do przecierku owocowego dodawać. No i tak mam zamiar ciągnąć przez jakieś 2 miesiące.

Cypriano wcina na szczęście wszystko, oczywiście dynia jest uwielbiana;-) Deserki też lubi, ale bez przesady, zresztą daję mu nie więcej niż 1/3 słoiczka. Do picia podaję wodę z nektarem bobofrut (3/4 do 1/4) (jabłkowy jest hitem:tak:). Dziennie wypija ok 150ml. No i powoli przemycamy marchewkę, zawsze z jakąś śliwką, szpinakiem,czy jabłkiem, na razie jest ok:-) A po świętach wejdziemy z mięskiem - chociaż jak powiedziałam małżowi, że po mięsie kupy będą bardziej śmierdzące, to "on by się nie spieszył" :-D
 
reklama
:szok: W szoku jestem co wy już wprowadziliście;-) My póki co tylko na słoiczkach warzywnych i owocowych, teraz będę wprowadzać soczki i skoro Cristalrose mówi, że gluten już po 5 m-cu to w takim razie wprowadzamy gluten :-) Mięsko dopiero jak młody skończy 6 miesiąc.
 
Do góry