reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu naszych maluszków

ja mogę ponarzekać i na plecy (nie mamy w domu żadnego fotela, co za strata, chyba se kupię w Ikei ten co aniawos chciałaś, wygląda mega miękko i wygodnie) i na cycki. Smaruje już Bepanthenem, ale rany i tak jeszcze są, skoro mała co chwile do cycka.
 
reklama
U nas fotel rzecz zbawienna bo bez oparcia to też by mi kręgosłup tak dawał się we znaki ze szok.Czasem jak oglądam serial imały się budzi to go przynosze do nas do pokoju i karmię na sieddząco u nas na sofie to muszę się oprzeć i dobrze że mamy do sofy takie wielkie poduchy to się o nie opieram.
Tak wygląda tylko tapicerke mam inną
http://www.google.com/imgres?q=fote...t=45&ndsp=20&ved=1t:429,r:13,s:45&tx=73&ty=98
Ja laktatora nie mam i nie będzie mi potrzebny na razie bo nawał minął i cycuszki sa już mięciutkie,miałam tylko raz chyba zastoj bo jedna pierś tak z boku mnie zaczęła strasznie boleć że dotknąć nie mogłam.Ale masowanie i gorący prysznic pomógł ;-)
Też stosuje Bepanten bo też mam poranione sutki sczególnie jeden że czasem jak mały zassie to krew mi poleci.
 
Według mnie najwygodniej jest leżąc na boku. Można odpocząć, swobodnie pogłaskać Maluszka. Mnie nawet udawało się poczytać. Powodzenia.
 
U nas fotel rzecz zbawienna bo bez oparcia to też by mi kręgosłup tak dawał się we znaki ze szok.Czasem jak oglądam serial imały się budzi to go przynosze do nas do pokoju i karmię na sieddząco u nas na sofie to muszę się oprzeć i dobrze że mamy do sofy takie wielkie poduchy to się o nie opieram.
Tak wygląda tylko tapicerke mam inną
Google Images
Ja laktatora nie mam i nie będzie mi potrzebny na razie bo nawał minął i cycuszki sa już mięciutkie,miałam tylko raz chyba zastoj bo jedna pierś tak z boku mnie zaczęła strasznie boleć że dotknąć nie mogłam.Ale masowanie i gorący prysznic pomógł ;-)
Też stosuje Bepanten bo też mam poranione sutki sczególnie jeden że czasem jak mały zassie to krew mi poleci.

Mam podobe fotele z kompletu. I też plauję karmić siedząc w nim. Mam nadzieję, że się sprawdzi.
 
mi jakoś na leżąco niewygodnie. Albo po prostu nie umiem. Wydaje mi sie że małej ciężko wtedy cycka złapać, szczególnie prawym muszę w nią celować, a to jakoś burzy sie z powszechną zasadą "dziecko do piersi a nie pierś do dziecka". Może to tylko kwestia nauczenia sie prawidłowego przystawienia.
 
kobietki proponuje zamiast bepanthen na piersi stosować maltan. W czym róznica - ano w tym ze bepanthen trzeba zmywać przed karmieniem , nawet krem a maltan nie trzeba i można smarować nim sutki i otoczki kilka razy dziennie a nawet po każdym karmieniu - tak mi powiedziała doradca laktacyjny. No i maltan jest podobno lepszy bo nie daje tłustego filtra który tamuje dopływ powietrza do piersi. Mi sie sprawdził z Kingą a teraz przy mojm cyco choliku jest super. mały potrafi godzinami wisieć na cycu i ciągnie mocna a ja mam piersi nawet nie czerwone.
bepanthen na pupę Kubusia jest super :)
 
kobietki proponuje zamiast bepanthen na piersi stosować maltan. W czym róznica - ano w tym ze bepanthen trzeba zmywać przed karmieniem , nawet krem a maltan nie trzeba i można smarować nim sutki i otoczki kilka razy dziennie a nawet po każdym karmieniu - tak mi powiedziała doradca laktacyjny. No i maltan jest podobno lepszy bo nie daje tłustego filtra który tamuje dopływ powietrza do piersi. Mi sie sprawdził z Kingą a teraz przy mojm cyco choliku jest super. mały potrafi godzinami wisieć na cycu i ciągnie mocna a ja mam piersi nawet nie czerwone.
bepanthen na pupę Kubusia jest super :)

Anisen, to samo powiedziała moja połozna.
Ja mam i maltan i bepanthen i w sumie to i tak najbardziej sprawdził się sposób z smarowaniem sutek swoim mlekiem i ja poprostu staram sie chodzić bez stanika by sutki oddychały, szybciej sie wygoją.
 
Ja już zużyłam 1 tubkę maltanu w ramach przygotowania piersi do karmienia.
A co z tą cudowną maścią PureLan? Chwilę temu było o niej na forum że cuda działa z poranionymi brodawkami i sutkami.
 
reklama
ja wam powiem ,że też na początku miałam problem bo mi sie strupki na sutkach zaczynały robic, ale stosuje nakładki na sutki od 5 dni a urodziłam tydzień temu. wszystko przeszło szybko się zagoiło i teraz karmię już samym cycem. Także ja polecam im szybciej zaczniecie uzywac to szybciej sie zagoją. przy pierwszej córci zaczełam stosowac dopiero po 2 tygodniach a wtedy to już miałam pół sutka ze strupów i doszłąm do siebie po 1,5 miesiąca.
 
Do góry