reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko o karmieniu naszych maluszków

hej. Ja używam Maltanu i rzeczywiście daje swietne efekty, mam też bepanthen... użyłam kilka razy, też ładnie goi.
Co do kapturków, to moja Hanula nie lubi... ssie w nich sam sutek i mam wrazenie ze nic jej nie leci...

U nas dokarmianie się sprawdza... po każdym karmieniu męzus przygotowuje Bebilon, jak mała przestaje ciagnąc cyca, dostaje butle.. na początku wypijała 70ml po karmieniu, później 50, 30, 20... i ładnie sobie zasypia... oczywiście czasami też lubi sobie poleżeć z cyckiem w pyszczku i tylko od czasu do czasu pociumkać...
 
reklama
Ja do kapturków mam wileki uraz bo miałam problemy z karmieniem piersią przy pierwszej córce i ich przy kolejnych dzieciach nie używam.Wolę trochę pocierpieć ;-)
U nas na razie nie dokarmiam mieszanką
kardamon a malutka chętnie ssie pierś bo słyszałam że dzieci dokarmiane czasem sie troche buntuja przu ssaniu piersi bo zbutli im łatwiej ssać niż z piersi.
 
ja Sanke dokarmiałam i nie miałam problemu z cycem, na początku był cyc+butelka, potem cyc a później już butelka + cyc bo mi po 3 m-cach pokarm zanikł, zostało na jedno karmienie i za nic nie dało się rozbujać....

kapturków używałam chwile i nie byłam zadowolona.. teraz po nie nie sięgnę

na Sasanki ciumcianie cyca był smok, teraz też mam i napewno będę używać no chyba, że mała nie będzie chciała :confused:
 
kardamon a malutka chętnie ssie pierś bo słyszałam że dzieci dokarmiane czasem sie troche buntuja przu ssaniu piersi bo zbutli im łatwiej ssać niż z piersi.

U nas na razie bez problemów... mała lubi cyca:) chociaż ze względu na rozmiar mojej mleczarni, troche cieżko znaleźć mi wygodna pozycję do karmienia.
Hania troszkę mało przybiera, wiec dokarmianie mam zalecone przez lekarza... mam jednak nadzieje ze mleczarnia się rozbuja i pokarmię samym cycem, chociaż te kilka miesiecy...
 
moja zasypia przy cycku, ciągnie ciągnie, wiem ze sie najada bo ssie pierś ok. pół godz, a jak ją przekładam do łóżeczka to płacze, więc wyciągam, dalej podaję jej pierś, mija 10sek, śpi :wściekła/y: jeszcze nie znalazłam sposobu żeby odłożyć córcię do łóżka i żeby sama tam zasnęła. A tak sie zarzekałam że drugie dziecko będe odkładać do łóżka i sobie samo smacznie zaśnie...
 
Dziuba spokojnie dacie radę
Ja to dla niektórych wyrodna matka byłam bo jak mi Sanka zjadła, przewinięta była i robiła cyrk po przełożeniu do łóżeczka to dawałam jej się wypłakać, jak nie przechodziło po jakimś czasie to brałam, ale głównie przechodziło i czas jej kwękania się skracał, aż przestała kwękać tylko ładnie zasypiała, albo podziwiała świat
 
dziuba u mnie tak samo..miała być odkładana do łóżeczka i miałam być twarda...i doopa....odkładam, kwęka to biorę do siebie i śpimy dalej. Zasypia też przy cycku..najlepiej albo u mnie na klacie...ale dobra, pierwsze przeżyłam to i drugie też;-) kiedyś w końcu nauczy się zasypiać sama...Iga już umie:-D
 
reklama
Dziuba chyba jednak musisz robić to baaardzo delikatnie by małej nie wybudzić i jak ci Ewelinka radzi może spróbuj smoczka bo właśnie ja tak Bartusia oszukuje i pomaga nam smoczek jak mały nie złapie gębszej fazy snu.A twoja mała widać wrażliwa bardzo spróbuj także ją leciutko po pupci klepać tez dzieci to lubią ;-)
A i czy jej wyciągasz pierś z buzi czy sama ja puszcza jak zaśnie?Dzieci bardzo nie lubią nagłej zmiany położenia ,musisz bardzovdelikatnie z nią wstawać by nie odczuła mała takiego nagle soku do góry.Dzieciaczki są baaardzo wrażliwe na ruch i bodźcce
 
Do góry