reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wszystko dla maleństwa

Ja mam właśnie te jedynki Huggisa (chyba 27 szt.) kupiłam razem z chusteczkami razem z rabatem w carefurze po 16 zł. Wydawało mi się opłacalne, to je wzięłam. Dodatkowo mam 94 szt. pampersów też tych najmniejszych. Kiedyś przeszłam się do Lidla i tam była promocja Pampersów - 94 szt. po 39.99 zł. Przeliczyłam na pieluszkę i też wydawało mi się tanio, więc się skusiłam. Na razie nie będę kupowac więcej bo naczytałam się o tych uczuleniach, więc zobaczę jak te dwie marki się sprawdzą.
 
reklama
Ja na początek tez kupię huggies newborn,a później popróbuję dadę biedronkową,lidlowskie i rossmanowskie.Mam nadzieję że któreś z tańszych spasują :) hihi
 
gufi czyli polecasz huggies?
bo ja się właśnie skłaniam do tych pieluszek, w którejś gazecie mam ranking jednorazowych i właśnie huggies mi się spodobały

a my kupiliśmy dziś przewijak, materac gryka-kokos, parę ubranek, ręczniki, butelki lovi, pierdólki typu zestaw do paznokietków, szczotka do mycia butelek, gąbkę do wanienki,

chciałam jeszcze kombinezon i ciepłą czapkę, ale nie ani w h&m ani w smyku nie znaleźliśmy nic ciekawego, jakiś kiepski asortyment tu mają,

więc zostały do kupienia pieluszki, kosmetyki, rzeczy z apteki, rzeczy dla mnie, jeszcze chcę z 3 pajace dokupić i z 3 półśpiochy bo mam dużo body z długim rękawem, i już właściwie byłoby wszystko :-)


dziecko najpierw śpi na gryce? prawda?
 
Tunia zaczekaj z półśpiochami ja pamiętam że przy pierwszym dziecku miałam jedną parę i założyłam chyba ze dwa razy - u mnie nie sprawdziły się wcale bo córcia jak spałą to się bardzo wierciła no i półśpiochy spełzały z pupinki, co innego śpiochy, jak ktoś się boi że śpiochy na krótko wystarczą bo będą w nóżkach szybko za krótkie to radzę lepiej szukać takie bez stópek do tego tylko skarpeteczki i wystarczy na dłużej niż półśpiochy
 
Tunia zaczekaj z półśpiochami ja pamiętam że przy pierwszym dziecku miałam jedną parę i założyłam chyba ze dwa razy - u mnie nie sprawdziły się wcale bo córcia jak spałą to się bardzo wierciła no i półśpiochy spełzały z pupinki, co innego śpiochy, jak ktoś się boi że śpiochy na krótko wystarczą bo będą w nóżkach szybko za krótkie to radzę lepiej szukać takie bez stópek do tego tylko skarpeteczki i wystarczy na dłużej niż półśpiochy

dziękuję za radę, skorzystam :)
 
U mnie sprawdzają się półśpioszki z bodziakiem. Taki zestaw najbardziej mi przypasował do przewijania.

Tunia
na kokosie. Położna mówiła że gryka jest w razie jakiejś choroby. Zresztą nigdy nie przeżuciałam na grykę, bo jakoś mi się wydaje niewygodna.

Ja już mam całą wyprawkę gotową. Wszytko jest poprane, poprasowane, a rzeczy do szpitala spakowane. Teraz już czuję się lepiej i lżej z tą świadomością.
Teraz tylko dokupię Tantum rosa, spirytusik (bo ten co ma 2,5 roku po Hani pewnie stracił procenty ;)), aspirator do noska (bo skończyły mi się końcóweczki do Sopelka, których nie da się dokupić), Linomag, sól fizjologiczna, Pampersy i wszytsko.
 
Ostatnia edycja:
generalnie właśnie uznałam, że ubranek mam dużo więc dokupię jeszcze te zimowe i ewentualnie co mi w oko wpadnie ładnego :)
a w praktyce się okaże co mojej córci najbardziej pasuje, te półśpiochy to chciałam dlatego bo jak bodziaków mam dużo i można by na gołe nóżki coś założyć

kaftaników też mam dużo więc oprócz do śpiochów były by do półśpiochów, no zobaczę jak mi w ogóle pójdzie przebieranie córci, bo przecież w życiu tego nie robiłam

poczytałam właśnie trochę w necie i jak zwykle znalazłam tylko sprzeczne informacje, bo część, że noworodek śpi na kokosie, część opinii, że powinien na gryce, i bądź tu mądry :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
reklama
Dzisiaj kupiłam huggisy 1 new born z naturalną bawełną - 14,99 27sztuk. Są śliczne mięciutkie i nie śmierdzą dziwnymi rzeczami co mnie najbardziej ucieszyło. Mają śliczne obrazki z Kubusiem Puchatkiem :happy:

Tunia ja mam materac pianka kokos. Jak rodziłam Zuze to mi odradzono gryke bo po zmoczeniu potrafi pleśnieć od środka
Zuza najpierw spała na kokosie i to dość długo a potem na piance. Pianki w dobrych materacach nie odkształcają się i u mnie właśnie taka jest. Materac wygląda nadal jak nowy. Tylko pokrycie musze uprać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry