reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniówkowe mamy

Monia powiem Ci że ja miałam robione 2 razy usg jedno zwykłe a jedno 3d i stwierdzam ze nie ma porównania.
Na tym 3d byłam prywatnie w warszawie właśnie i mam bardzo dokładny opis, zbadał dzidziusia pod każdym wzgledem i jestem zadowolona mamy też nagrany film na dvd i super widać maluszka cała moja rodzina nie mogła sie wydziwić że tak ładnie widać.
Tak naprawdę to do usg 3d nikt nie ma zaleceń bo tam tylko widać jak dziecko jak by "w skórze" a bada sie normalnie w 2d kiedy widać organy itd. to 3d lekarz włączał tylko chwilami.
W każdym razei zwykłe usg sie nie umywa
Nie wiem czy to jest męczenie dziecka ale nie wydaje mi sie to normalne usg a o szkodliwościach już tu dyskutowałyśmy wiec sie nie bede powtarzać
w każdym razie polecam to usg bo to super pamiątka:)
 
reklama
A my w piatek idziemy na usg 3D :-) i juz sie nie możemy doczekać. W sumie to mężus mnie namówił po tym jak koledzy w pracy opowiadali mu swoje wrażenia z takich wizyt. Jestem strasznie ciekawa co to nasze dzieciątko nam pokaże. Tym razem umówiłam sie na 10 rano i mam nadzieję, że o tej godzinie nie będzie jeszcz etakie rozbrykane jak wieczorami :)
 
Cześć moje kochane...
trochę mnie nie było, nawet nie próbuję nadrabiać zaległości ;-)
Mamy zakręcone dni, M rozkręca mały biznes i latam z nim i ciągle coś załatwiam...
U nas ok, synek puka, coraz mocniej i częściej...
Ja idę w piątek na usg "genetyczne" bo ostatnio nie było dobrze widać... A usg 3d planuję zrobić około 30 tygodnia, bo tak mi poradził mój gin no i mu zaufam... Wtedy już Karolek będzie pulchniutkim bobaskiem :-)

Xeone - życzę Ci cudownych wrażeń w piątek,
Harsh - jesteś dzielną babeczką, poradzisz sobie jakąkolwiek decyzję podejmiesz, czy zostaniesz, czy wrócisz... Trzymam za Ciebie mocno kicuki i myślę o Tobie ciepło...
majandra - ja też jestem bardzo zadowolona z 9fashion... polecam z calego serca... ciuszki są super, wygodne i kolorowe, czuję sie w nich piękna i seksowna..:-)

pozdrowionka dla wszystkich brzuchatek
 
Hej,u nas ładna pogoda, więc albo siedzimy w ogródku,albo tak,jak dzisiaj, poszlismy na dluugi spacer, do takiego parku dość daleko, był staw,kaczuszki Lilka je karmiła i była przeszczęśliwa :-D. Ale jak wróciłam, trzeba było szybko dokończyć obiad, nakarmić i położyć spac Lilkę, a potem jeszcze powiesić pranie,to już nie wiedziałam,jak się nazywam...
Cieszę się Harsharani,że się odezwałaś i jakoś Ci się pomalutku układa, wszystko idzie ku lepszemu.
USG3D jest fajne, faktycznie wszystko wybadają dokładnie, my następne będziemy robić pewnie gdzieś dopiero w lipcu, już w Polsce.
Pozdrowienia dla wszystkich mamuś.
 
Przeczytałam w kalendarzu ciąży, ze serduszko dzieciątka jest już słyszalne przez zwykły stetoskop. Chyba się jutro bujnę do apteki :)
 
Cześć kobietki. A ja nadal nie czuję mojego dzieciątka.Wiem wiem, powiecie ze jeszcze mnie skopie że hej, ale ja się martwię.
A co do ubrań, poradzcie mi, bo już kupowałyście na 9fashion, czy jeżeli mam w biodrach 100 i M jest właśnie na 100 to będzie ok czy powinnam zamówić następny rozmiar czyli 104 w biodrach? Może głupie pytanie, ale macie już doświadczenie w kupowaniu ubranek ciążowych z netu a ja nie,więc nie chcę się przejechać, szczególnie że ceny nie są takie niskie.
 
ale mnie tu długo nie było i miałam straaaaszne zaległości w czytaniu...:wściekła/y:

widze,ze chłopcy góra na forum takze i ja sie nie wyłamie i napisze,ze bede miała synka :) na zwykłym usg widac,ze chłopiec ale po długim weekendzie pojade jeszcze na połowkowe 3d :tak:

Atruviell nie musisz jechac az do Wrocławia a tym bardziej do Goriltz na 3d. Niedawno w Jeleniej Gorze otworzyli nowa klinike i tam robią takie badania i jest znacznie blizej bo ok.80km Badanie tam kosztuje chyba ok 150 zl.
 
:-) cześć mamuśki...
co słychać dobrego??
anu - jeśli chodzi o rozmiarówkę 9fashion to jest taka jak piszą, a nawet jest zapas, więc jeśli masz 100 w biodrach, to kup M. Ja kupiłam L, która jest na 104, a mam w biodrach nawet trochę więcej i spodnie są dobre (kupiłam takie różowe w pasy)... Zyczę przyjemnych zakupów :-)
Carioca77 - no ja właśnie też przeczytałam o tym stetoskopie i zastanawiałam się nad zakupem, ale M powiedział, że jego tata ma w domu, więc chyba pożyczymy... może coś uda się usłyszeć :-)

Mój Karolek buszuje sobie coraz śmielej a wczoraj nawet M poraz pierwszy to wyczuł :-)
Miłego dnia życzę wszystkim brzuchalkom :)
 
reklama
Witajcie wrześnióweczki w maju!

Buuu, ja też jeszcze nie bardzo czuję ruchy mojego szkraba, a to druga ciąża. Tzn. wydaje mi się, że coś tam czuję, a po chwili cisza i nic, mam wrażenie, że tylko mi się zdawało. No ale jeszcze cierpliwie czekam. Za dwa tygodnie mam wizytę u mojego doktorka, to zobaczymy jak się sprawy mają.

Qrczę, dopadło mnie jakieś paskudne przeziębienie. Gardło mnie boli, z nosa cieknie, oddychać nie można... ble... I tylko Tantum Verde + woda morska w spray'u w zasięgu ręki.

Kasiamina - dzięki za info na temat usg w J. Górze, rzeczywiście daleko do Wrocka, a w Georlitz ponoć 100 Euro kosztuje trójwymiarowe. Ja już szukałam w necie informacji nt. USG 3D w Jeleniej, ale nic nie znalazłam. Dysponujesz może jakimiś danymi na tą nową klinikę? Na chwilę obecną jestem zarejestrowana we Wrocku w dwóch miejscach - w Medix'sie i Corfamedzie. Ceny podobne od 120-150 zł + ew. dodatek za nagranie płyty. Terminy też pasują, ale zawsze można odwołać, jeśli znajdę coś godnego uwagi bliżej Zg-ca. A w ogóle, to w piątek jadę do Jeleniej z synkiem do chirurga dziecięcego, to może tam popytam. Będę w szpitalu wojewódzkim na Ogińskiego.

Dziewczyny, a gdzie we Wrocku albo Jeleniej Górze można znaleźć sklepy z odzieżą ciążową? Chodzi mi o sukienkę jakąś taką, bo mi się dwa wesela w maju i w czerwcu szykują. Wiem, że we Wrocku jest coś na Podwalu w Domu Handlowym na przeciw Renomy i na Placu Kromera (tam drożyzna i rozmiary nie wiem na kogo:) ) A gdzie jeszcze coś fajnego znajdę? Boję się przez internet kupować, bo co jeśli fajnie na zdjęciu wygląda, a ja będę w tym źle wyglądać? Albo rozmiar nie ten?
 
Do góry