reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

W takim razie gdybym badała betę tylko na początku i nie wiedziała potem czy rośnie czy nie i lekarz nie miał by wyników też nie wiedziałby że z ciążą może być coś nie tak ? Sugerował by się tylko usg ?
Może nie padły by słowa ŻE NIC Z TEJ CIĄŻY NIE BĘDZIE 😭

Lekarz sugerowałby się terminem miesiączki/owulacji (w moim przypadku była to owulacja, bo cykl miał 47 dni więc termin ostatniej miesiączki w tym przypadku nic nie daje), obrazem USG. Jeśli zobaczyłby pęcherzyk w macicy to kazałby przyjść po odpowiednim czasie żeby zobaczyć zarodek z sercem. Po tym obrazie widzi i wyciąga wnioski na temat ciąży. Wiele, wiele kobiet, również w tej grupie ma tylko dwa badania bety za sobą. A później już tylko wizyty u lekarza i obraz USG. :)
 
reklama
W takim razie gdybym badała betę tylko na początku i nie wiedziała potem czy rośnie czy nie i lekarz nie miał by wyników też nie wiedziałby że z ciążą może być coś nie tak ? Sugerował by się tylko usg ?
Może nie padły by słowa ŻE NIC Z TEJ CIĄŻY NIE BĘDZIE 😭

No tak..tak by było. Jeśli byłby pęcherzyk, a ani zarodek, ani serduszko nie pojawiły się do 7tc, to wtedy dopiero byłoby jednoznaczne. A tak martwimy się wcześniej...

A co do braku badania...Ja tak miałam 16lat temu. Nie badałam bety. Wyszedł pozytywny test, obliczyłam który to może być tydzień. W internecie przeczytałam, że pewny widok serca to 6tc5d i tak się zapisalam na wizytę. I był...
Och błogosławiona niewiedza...to było piekne
 
Dużo piszecie o progesteronie, nie dawało mi to spokoju i poleciałam dzisiaj do alabu na badania. Wyszło mi 15,85. Widełki według laboratorium dla pierwszego trymestru to 2,8-147,3. Więc niby wynik w normie, ale mocno bez szału. Pierwszą wizytę u ginekologa mam 06.02. Nie wiem czy mam czekać czy na gwałt szukać czegoś szybciej?
 
Dużo piszecie o progesteronie, nie dawało mi to spokoju i poleciałam dzisiaj do alabu na badania. Wyszło mi 15,85. Widełki według laboratorium dla pierwszego trymestru to 2,8-147,3. Więc niby wynik w normie, ale mocno bez szału. Pierwszą wizytę u ginekologa mam 06.02. Nie wiem czy mam czekać czy na gwałt szukać czegoś szybciej?

Po pierwsze nie denerwuj się. Po drugie, jeśli masz możliwośc, zapisz się szybciej.
Po trzecie: masz moze luteinę lub duphaston w domu? Możesz wziąć 100mg rano i 100mg wieczorem, lekarz albo to podtrzyma albo zwiększy
 
Po pierwsze nie denerwuj się. Po drugie, jeśli masz możliwośc, zapisz się szybciej.
Po trzecie: masz moze luteinę lub duphaston w domu? Możesz wziąć 100mg rano i 100mg wieczorem, lekarz albo to podtrzyma albo zwiększy
Dzięki za odpowiedź. Nie mam takich leków w domu. Będę chyba w takim razie próbowała ogarnąć szybszą konsultację z ginekologiem.
 
Cześć dzis według kalendarzyka flo mam 5+3 i pomijają to ze mam kaszel który trochę mnie męczy to dostałam plamienia takie nwm brozowo rozowe albo bardziej takie mega jasno brazowe 🫣 czytałam ze przy kaszlu można poronić a jest to moja pierwsza ciaza I aktualnie siedzę jak na szpilkach czy ktoś miał coś podobnego
 
Cześć dzis według kalendarzyka flo mam 5+3 i pomijają to ze mam kaszel który trochę mnie męczy to dostałam plamienia takie nwm brozowo rozowe albo bardziej takie mega jasno brazowe 🫣 czytałam ze przy kaszlu można poronić a jest to moja pierwsza ciaza I aktualnie siedzę jak na szpilkach czy ktoś miał coś podobnego
Podstawowe pytanie czy badalas poziom progesteronu? Plamienia na począteku ciąży mogą się zdarzyć, dobrze by było znaleźć przyczynę - ten progesteron jest bardzo prawdopodobny. Warto zbadać i nawet na szybko ogarnąć teleporade z jakimś lekarzem (nawet rodzinnym) żeby wypisal rp na lek.
 
Podstawowe pytanie czy badalas poziom progesteronu? Plamienia na począteku ciąży mogą się zdarzyć, dobrze by było znaleźć przyczynę - ten progesteron jest bardzo prawdopodobny. Warto zbadać i nawet na szybko ogarnąć teleporade z jakimś lekarzem (nawet rodzinnym) żeby wypisal rp na lek.
No tu może być problem bo w sumie jestem umówiona do gina na wtorek i wtedy będę gadała na ten temat a w szwecji nie jestem pewna czy jest coś takiego jak teleporada temu łapie się wszystkiego
 
No tu może być problem bo w sumie jestem umówiona do gina na wtorek i wtedy będę gadała na ten temat a w szwecji nie jestem pewna czy jest coś takiego jak teleporada temu łapie się wszystkiego
Rozumiem, że jesteś w Szwecji... Ja niestety nic nie wiem na temat organizacji opieki zdrowotnej tam. Pytanie czy możesz pójść do laboratorium i kupić sobie badanie jakie chcesz czy potrzebujesz skierowań - to już Ty musisz się dowiedzieć. Ale to nie ważne w sumie gdzie jesteśmy, zawsze warto wiedzieć gdzie jest najbliższy SOR, gdzie zadzwonic gdy dostane silnego krwawienia, jak dojechać do tego miejsca itp
 
reklama
Do góry