reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2024

reklama
Napiszę jeszcze raz bo nie wiem czy poprzedni post się dodał.

Jak czytam odpowiedzi że Kobieta miała 7 tc i 210,000 beta to się zastanawiam co jest nie tak ze mną , bo u mnie tylko ponad 4,000? Ktoś mi napisał by po uwidocznieniu ciąży na usg nie sugerować się betą🤷🏻‍♀️
A, i mam luteinę 2x100 od piątku.

Proszę nie porównuj wyników do innych dziewczyn. Po to są zakresy referencyjne i liczony przyrost, bo każda z nas w identycznym dniu po zapłodnieniu będzie mieć inny wynik.
Tylko przyrost się na pewnym etapie liczy. Zobacz zakresy z laboratorium. Tam jest rozstrzał od
Kilkuset do kilku tysięcy i dalej od kilkunastu tysięcy do kilkuset.
Spokojnie.
A potem? A potem chodzimy na usg i tyle.
Beta już Ci nic nie powie, bo nie będziesz wiedzieć bez usg czy wychwyciłas wzrost czy już spadek.
To nie jest tak, że gdy dochodzi do poronienia beta z dajmy na to 50000 spadnie do 100, ona nadal będzie wysoka, a obraz z usg pokaże, ze ronimy.
Przepraszam za dosadne słowa, ale bety od potwierdzonego pęcherzyka na usg już się raczej nie bada.
Kciuki i buziaki.
 
Napiszę jeszcze raz bo nie wiem czy poprzedni post się dodał.

Jak czytam odpowiedzi że Kobieta miała 7 tc i 210,000 beta to się zastanawiam co jest nie tak ze mną , bo u mnie tylko ponad 4,000? Ktoś mi napisał by po uwidocznieniu ciąży na usg nie sugerować się betą🤷🏻‍♀️

OM 21.12
pierwsza beta 18.01. 428,02 i test ⏸️

U mnie pierwsza beta była wysoka ponad 400, potem 790, 2000,3000,4200-wczoraj

27.01. 4259,07

25.01. 3001,53

Jak waszym zdaniem przyrosty w pierwszych dniach ?

Ginekolog mówiła że nie nastawiać się, bo raczej dobrze się nie skończy,
w piątek kolejne USG ile dziecko urosło i czy serduszko bije.
Poza tym nic mi nie dolega oprócz tego że czuję brzuch, piersi bolą jak dotykam. Nie mam mdłości i nic. Śpię sporo ale dlatego że chce w końcu się wyspać i zregenerować.

A, i mam luteinę 2x100 od piątku.
Rozumiem, że się martwisz, ale niestety pozostaje Ci czekać do wizyty lekarza. Żadna z nas nie wywróży Ci tutaj tego co się wydarzy.
Porównujemy betę co 48h lub 72h. Na początku przyrosty były na granicy normy. Nie wróży to dobrze, jednak też niczego nie przekreśla.
Późniejsze przyrosty w okolicach 40% mogą być spowodowane zwolnieniem przyrastania bety.
Przede wszystkim nie porównujemy między sobą bet - każda beta rośnie od 0, przyrasta z różnymi %, w innym dniu cyklu odbyła się owulacja lub zagnieżdżenie, a to powoduje te ogromne różnice.
Postępuj zgodnie z zaleceniami lekarza i postaraj wytrwać w spokoju do wizyty :) oczywiście gdyby coś Cię wcześniej zaniepokoiło udaj się na IP
 
A po widocznym pęcherzyku czy już zarodku, usg dokładnie liczy, a nie beta.
Każdy zarodek do chyba 12tc(poprawcie mnie jeski to się łapie do końca 1 trymestru) jest identyczny pod względem CRL, dlatego na wizycie określają tak dokładnie po wymiarze zarodka np 6tc4d czy 7tc5d.
Na usg czasem udaje się zobaczyć czy mamy krwiak, zawsze echo zarodka do 7tc, później inne parametry.
Kciuki za usg.

Kiedy macie kolejne wizyty? Ja 1.02 na NFZ , może jakieś badania wypisze na NFZ, bo te prywatne wizyty i badania dają nieźle po kieszeni
 
Napiszę jeszcze raz bo nie wiem czy poprzedni post się dodał.

Jak czytam odpowiedzi że Kobieta miała 7 tc i 210,000 beta to się zastanawiam co jest nie tak ze mną , bo u mnie tylko ponad 4,000? Ktoś mi napisał by po uwidocznieniu ciąży na usg nie sugerować się betą🤷🏻‍♀️

OM 21.12
pierwsza beta 18.01. 428,02 i test ⏸️

U mnie pierwsza beta była wysoka ponad 400, potem 790, 2000,3000,4200-wczoraj

27.01. 4259,07

25.01. 3001,53

Jak waszym zdaniem przyrosty w pierwszych dniach ?

Ginekolog mówiła że nie nastawiać się, bo raczej dobrze się nie skończy,
w piątek kolejne USG ile dziecko urosło i czy serduszko bije.
Poza tym nic mi nie dolega oprócz tego że czuję brzuch, piersi bolą jak dotykam. Nie mam mdłości i nic. Śpię sporo ale dlatego że chce w końcu się wyspać i zregenerować.

A, i mam luteinę 2x100 od piątku.

Ja mam dzisiaj 8+4, nie wiem jaka jest moja beta, równie dobrze mogłabym
Mieć np. 180000, a inna osoba w 7 tc ma 210000. Czy moja ciaza jest przez to nieprawidłowa? Nie, bo lekarz widział wszystko na USG, ocenił zarodka itp. Teraz już nie badałabym bety, na późniejszych etapach ona podobno zaczyna spadać, więc to też nie oznacza że ronisz, po prostu taki etap. 🙂

Musisz dotrwać do kolejnej wizyty, gdybyś zbadała tylko pierwsze przyrosty nawet nie widziałabyś że coś rośnie nie tak, czekałabyś na USG, żeby zobaczyć zarodek z sercem. Daj sobie czas. Przyjmując leki robisz wszystko co możesz, ale nie przeskoczysz tego.

Trzymaj się 😘
 
reklama
Ja mam dzisiaj 8+4, nie wiem jaka jest moja beta, równie dobrze mogłabym
Mieć np. 180000, a inna osoba w 7 tc ma 210000. Czy moja ciaza jest przez to nieprawidłowa? Nie, bo lekarz widział wszystko na USG, ocenił zarodka itp. Teraz już nie badałabym bety, na późniejszych etapach ona podobno zaczyna spadać, więc to też nie oznacza że ronisz, po prostu taki etap. 🙂

Musisz dotrwać do kolejnej wizyty, gdybyś zbadała tylko pierwsze przyrosty nawet nie widziałabyś że coś rośnie nie tak, czekałabyś na USG, żeby zobaczyć zarodek z sercem. Daj sobie czas. Przyjmując leki robisz wszystko co możesz, ale nie przeskoczysz tego.

Trzymaj się 😘
W takim razie gdybym badała betę tylko na początku i nie wiedziała potem czy rośnie czy nie i lekarz nie miał by wyników też nie wiedziałby że z ciążą może być coś nie tak ? Sugerował by się tylko usg ?
Może nie padły by słowa ŻE NIC Z TEJ CIĄŻY NIE BĘDZIE 😭
 
Do góry