reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2023

@topka55
" Duphaston to związek progesteronu i pomaga, ponieważ działa tak samo jak progesteron, ale nie zwiększa wydzielanie progesteronu. We krwi oznacza się stężenie progesteronu, a nie dydrogeteronu (duphaston). " nawet to znalazłam na necie.
Czyli mam rację. Nie jest wykrywalny we krwi. Duphaston ma pomagać a nie wzrastać:) akże bądź spokojna 🥰
 
reklama
Dziewczyny.. malam wlasnie plamienie.. niewielka ilość cieczy ze strzępkami wyplynela jak usiadlam na toalecie.. Jestem po kontakcie z lekarzem i mam oznaczyc bete dzis i za 2 dni. Zasugerował, ze moze to być poronienie..
Ktora z Was miala plamienie ok 6-7tc i skonczylo się dobrze?
Jestem sparalizowana :(
Zachowaj spokój,to może być niegroźny krwiak. Ja mam macicę lekko dwurożną i lekarz uprzedzał ze wystąpienie plamień czy krwawienia jest mozliwe. Może idz na usg?
 
Hej. Bardzo nieśmiało witam się z Wami. To moja kolejna ciąża, niespodzianka, termin z OM na 18 września. 28 stycznia mam pierwszą wizytę, póki co biorę luteinę rano i wieczorem. Bardzo się boję tej wizyty, ale staram się o tym nie myśleć, żeby nie zwariować. Cieszę się Waszymi radościami z ciąży i mam nadzieję, że wszystkie zakończą się szczęśliwie. Póki co nie mam żadnych objawów poza tym, że w nocy ciągle chce mi się pić, że o sikaniu nie wspomnę...wiem, że może to być objaw cukrzycy ciążowej, chociaż jeszcze wcześnie, ale jż sobie robię pomiary rano. Czy robiłyście może tak wcześnie badania na krzywą? Zlecał Wam lekarz prowadzący ? Aaaa, bety nigdy nie robiłam, u mnie tylko test i wszystko było już jasne ;)

Pozdrawiam Was ciepło
 
Hej. Bardzo nieśmiało witam się z Wami. To moja kolejna ciąża, niespodzianka, termin z OM na 18 września. 28 stycznia mam pierwszą wizytę, póki co biorę luteinę rano i wieczorem. Bardzo się boję tej wizyty, ale staram się o tym nie myśleć, żeby nie zwariować. Cieszę się Waszymi radościami z ciąży i mam nadzieję, że wszystkie zakończą się szczęśliwie. Póki co nie mam żadnych objawów poza tym, że w nocy ciągle chce mi się pić, że o sikaniu nie wspomnę...wiem, że może to być objaw cukrzycy ciążowej, chociaż jeszcze wcześnie, ale jż sobie robię pomiary rano. Czy robiłyście może tak wcześnie badania na krzywą? Zlecał Wam lekarz prowadzący ? Aaaa, bety nigdy nie robiłam, u mnie tylko test i wszystko było już jasne ;)

Pozdrawiam Was ciepło
Zapraszamy do nas! 😊
O to, już za tydzień. Trzymam kciuki!
 
Dziewczyny.. malam wlasnie plamienie.. niewielka ilość cieczy ze strzępkami wyplynela jak usiadlam na toalecie.. Jestem po kontakcie z lekarzem i mam oznaczyc bete dzis i za 2 dni. Zasugerował, ze moze to być poronienie..
Ktora z Was miala plamienie ok 6-7tc i skonczylo się dobrze?
Jestem sparalizowana :(

Najlepiej poza oznaczeniem bhcg umów się na USG i wtedy wszystko się wyjaśni.
Plamienia czasami są i nie zawsze zwiastują najgorsze.
 
Hej. Bardzo nieśmiało witam się z Wami. To moja kolejna ciąża, niespodzianka, termin z OM na 18 września. 28 stycznia mam pierwszą wizytę, póki co biorę luteinę rano i wieczorem. Bardzo się boję tej wizyty, ale staram się o tym nie myśleć, żeby nie zwariować. Cieszę się Waszymi radościami z ciąży i mam nadzieję, że wszystkie zakończą się szczęśliwie. Póki co nie mam żadnych objawów poza tym, że w nocy ciągle chce mi się pić, że o sikaniu nie wspomnę...wiem, że może to być objaw cukrzycy ciążowej, chociaż jeszcze wcześnie, ale jż sobie robię pomiary rano. Czy robiłyście może tak wcześnie badania na krzywą? Zlecał Wam lekarz prowadzący ? Aaaa, bety nigdy nie robiłam, u mnie tylko test i wszystko było już jasne ;)

Pozdrawiam Was ciepło
Ja robiłam tak chyba w 5-6 tygodniu. Najpierw miałam dwa pomiary cukru podwyższone 94 i 93 na czczo w różnych odstępach czasu. Nawet jakbym miała jeden to już powinnam wtedy dostać skierowanie na krzywą, ale chciałam się upewnić. Krzywa wyszła dobrze, wszystko poniżej normy i diabetolog stwierdził, ze przy okazji badań mam sobie skontrolować czasem glukozę, ale nie stwierdza na razie cukrzycy. Lepiej dmuchać na zimne, bo z kontrolowaną cukrzycą da się donosić ciąże, gorzej jeżeli cukier jest niekontrolowany to wtedy może dojść do różnych powikłań. Z drugiej strony jak czytałam o wszystkich objawach cukrzycy ciążowej to były te same objawy co ciążowe, łącznie z piciem i sikaniem, więc to wcale nie musi oznaczać, ze masz cukrzycę. A jakie masz pomiary rano na czczo?
 
reklama
Witam! 🤰🤰

Bądźmy dla siebie wsparciem. Trzymamy kciuki za dzisiejsze wizyty! ❤️

@Śnieżka1990 - wizyta 19.01.
@Joanna939 - wizyta 19.01.
@Marta_322332 - wizyta 19.01.

@Mama.Grzesia - wizyta 20.01.
@tamagotchi - wizyta 20.01.
@wielomatkaa - wizyta 20.01.
@Martaxd - wizyta 23.01.
@Agu-23 - wizyta 24.01.
@Andzia155 - wizyta 24.01.
@mamamama34 - wizyta 25.01.
@Cns432 - wizyta 25.01.
@mała_mama - wizyta 26.01.
@LiliankaKornelka - wizyta 26.01.
@angeliskax - wizyta 31.01.
@róża92 - wizyta 01.02.
@Lilia92 - wizyta 06.02.
@mollyn95 - wizyta 06.02.
@hejol - wizyta 06.02.
@liska_94 - wizyta 06.02.
@melodyP - wizyta 15.02.

Prenatalne:
@kolorowamama00 - wizyta 09.02
@Mama.Grzesia - wizyta 24.02
Jeszcze ja mam prenatalne 8.02 i wizytę 10.02 😊
 
Do góry