reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Byłam na usg parę dni temu i lekarz mówił że wszystko okazuje się jednak że będziemy mieć córeczkę :)
Ze 3 dni temu poczułam już pierwsze ruchy małej i tak sobie hopsała aż do dziś rana.
Od jakiejś 12 nic nie czuje.

Czy to jest normalne że tyle godzin się nie rusza?

Ja w 17t nie wiem czy czuję ruchy 🥴 z tego co mam w dokumentach wynika że mam łożysko na przedniej ścianie, i jak czytałam choćby u mamyginekolog przez to mogę czuć słabiej na początku lub prawie wcale.
 
reklama
Ale ja absolutnie nie mam wątpliwości co do płci 🙂 u nas jest problem z serduszkiem malutkiej i nie byłam pewna wyników zaburzeń genetycznych.
W piątek cała już w stresie skontaktowałam się z przedstawicielem laboratorium które robiło mi Sanco Plus z pytaniem czy przyszła druga część badań. A on na to, że to już całość 😄 więc jest ok.
Długo nie byłam na USG, mam echokardiografię 21.04 i umówię się do lekarza prowadzącego ciążę dzień lub dwa później. Nie mogę się doczekać i nie tylko żeby zobaczyć maleństwo.. ale co usłyszę...
Coś źle przeczytałam 😉
Trzymam kciuki za dobre wyniki na badaniach ✊
 
Bardzo Ci gratuluję i cieszę się z Twojego wyniku, będzie dobrze.
Ja zrobilam Nifty Pro czekam na wynik. We wtorek mam amniopunkcje.. Stres mnie nie odpuszcza ani na chwilę.. To jest straszne ze zamiast się chwalić i cieszyć ciąża żyjemy w takim stresie i nerwach 😓 ja nie mogę myśleć o niczym innym.. Nic mnie nie cieszy, tak bym chciała zeby okazało się że będzie dobrze..
Też mam we wtorek amiopunkcję, ale nie martwię się ani nie stresuje. Miałam moment taki gorszy gdzie się prawie popłakałam, ale jak czytałam że dziewczyny z wynikiem 1 do 11 miały zdrowe dzieci to mnie to podniosło na duchu i teraz czekam na badanie tak jak na każde inne. Nie martw się będzie dobrze! Stresujmy się jak będzie pewny wynik, na razie to nic pewnego :-)
 
Hej :) chciałabym dołączyć do forum. To moja pierwsza ciąża, więc może jestem trochę przewrazliwiona. Rozpoczęłam dzisiaj 19 tydzień,a termin mam 7.09. ;) Na razie wszystko przebiega bez zarzutu, ostatnie badania miesiac temu były w porządku, a 21.04 idę na połówkowe usg. Aktualnie trochę niepokoi mnie niewiele objawów ciąży (poza brzuszkiem). Ważę tyle co przed ciążą (trochę schudlam wczesniej), nie mam zaparć, obrzęków, linea negra niewidoczna, czasami tylko wzdęcia mnie męczą i bolące plecy.. Ruchy dziecka też takie niejednoznaczne, bo mogę je mylić ze wzdęciami i przelewaniem w brzuchu... Mam nadzieję, ze maluch rozwija się prawidłowo i już nie mogę doczekac sie tego usg...
Pozdrawiam serdecznie wszystkie wrześniowe mamy! :)
 
Nic tylko się cieszyć, ja w pierwszej ciąży miałam bardzo podobnie za wyjątkiem wagi bo ta szła do góry jak szalona. W pierwszej ciąży ruchy ciężej rozpoznać, po pewnym czasie się upewnisz ze to było to :-) ja termin mam na 29.09 już od tygodnia czuje czasami te ruchy, ale to moja 3 ciąża więc poprostu wiem że to jest to :-)
Hej :) chciałabym dołączyć do forum. To moja pierwsza ciąża, więc może jestem trochę przewrazliwiona. Rozpoczęłam dzisiaj 19 tydzień,a termin mam 7.09. ;) Na razie wszystko przebiega bez zarzutu, ostatnie badania miesiac temu były w porządku, a 21.04 idę na połówkowe usg. Aktualnie trochę niepokoi mnie niewiele objawów ciąży (poza brzuszkiem). Ważę tyle co przed ciążą (trochę schudlam wczesniej), nie mam zaparć, obrzęków, linea negra niewidoczna, czasami tylko wzdęcia mnie męczą i bolące plecy.. Ruchy dziecka też takie niejednoznaczne, bo mogę je mylić ze wzdęciami i przelewaniem w brzuchu... Mam nadzieję, ze maluch rozwija się prawidłowo i już nie mogę doczekac sie tego usg...
Pozdrawiam serdecznie wszystkie wrześniowe mamy! :)
 
Dzięki za odpowiedź. Nie lekceważę stąd mój post, raczej szukam pomocy, porady :(
Odwołali mi wizytę przed swiąteczną, a dwie wcześniejsze były prowadzone jako teleporady. USG genetyczne miałam 17marca i wszystko wyszło ok.
Kwestia teraz dla mnie kłopotliwa-jechać do szpitala, czy leżeć do wtorku i się nie narażać. Nie wiem czy wytrzymam:(
Czuje się dobrze, od wczorajszego wieczoru tylko ta jedna kropla na bieliznie. Obserwuje się... ale każda wizyta w toalecie to niepokój ...
Nic nie boli, nic mnie nie kłuje od czasu do czasu czuje lekkie pulsowanie.
Edit: też jestem prowadzona prywatnie. Nikt mnie dziś nie przyjmie poza szpitalem😭
 
Hej :) chciałabym dołączyć do forum. To moja pierwsza ciąża, więc może jestem trochę przewrazliwiona. Rozpoczęłam dzisiaj 19 tydzień,a termin mam 7.09. ;) Na razie wszystko przebiega bez zarzutu, ostatnie badania miesiac temu były w porządku, a 21.04 idę na połówkowe usg. Aktualnie trochę niepokoi mnie niewiele objawów ciąży (poza brzuszkiem). Ważę tyle co przed ciążą (trochę schudlam wczesniej), nie mam zaparć, obrzęków, linea negra niewidoczna, czasami tylko wzdęcia mnie męczą i bolące plecy.. Ruchy dziecka też takie niejednoznaczne, bo mogę je mylić ze wzdęciami i przelewaniem w brzuchu... Mam nadzieję, ze maluch rozwija się prawidłowo i już nie mogę doczekac sie tego usg...
Pozdrawiam serdecznie wszystkie wrześniowe mamy! :)
Hej :) Wydaje mi się że nie ma się czym przejmować, bo ja mam dokładnie tak samo :) W pierwszej ciąży często nie czuć długo ruchów dziecka, brzuszek tak szybko się nie uwidacznia. Również schudłam w pierwszym trymestrze, od zajścia w ciążę do 16 tygodnia łącznie schudłam kilogram, a dwa dni temu waga zaczęła pokazywać kilogram więcej, także wychodzę na zero jak sprzed ciąży.Tez mnie to martwiło, bo jem zupełnie normalnie, tyle że troszkę zdrowiej, wiadomo, fastfoody odpadły kompletnie, podobnie jak chipsy i silnie przetworzone produkty. Porozmawiałam z mamą, z koleżankami które rodziły, mówią że jeśli jem normalnie, regularnie i zdrowo to wszystko ok, widocznie taka nasza uroda i mam nie zmuszać się do jedzenia więcej. Zaznaczają jedynie żeby duuuzo pić wody, a ja mam z tym problem :/ zapominam często o regularnym piciu. Dbaj o siebie i o maluszka ❤️ Na bóle pleców polecam codziennie rano króciutką jogę rozluźniającą z Gosią na YouTube ❤️🌿 mi bardzo pomaga i świetnie przygotuje cię do porodu ❤️😊
 
reklama
Nie ma co się przejmować waga na razie! W pierwszym trymestrze dużo z nas chudnie, ja prawie 3kg !(!!) A teraz odbiłam i ważę 1,5kg więcej niż przed ciążą ;) jeśli tylko jesz normalnie wszystko ok. W zależności od BMI można przytyć w całej ciąży 8kg a można przytyć i 16kg (a nawet więcej)
 
Do góry