reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

reklama
Mnie w nocy boli brzuch jak na okres, ale w dzień póki co przechodzi. Tylko krzyże dość mi dokuczają.

Mam tak samo. Chyba wytrwam do czwartku na przyjęcie do szpitala ;)
Dziewczyny,które urodziły przez cc ... mam takie pytanie, może głupie ale... Przy porodzie siłami natury pokarm pojawia się niemalże od razu (tak słyszałam) a jak jest w przypadku porodu poprzez cc? Polożne nie kazały brać mleka ani butelki do szpitala i tak się w sumie zastanawiam jak to jest. Przy porodzie sn wszystko przebiega naturalnie a poprzez cc boję się,że mały będzie głodny... :/ Dodatkowo moja mama zawsze miała problem z pokarmem choć rodziła sn i praktycznie po kilku dniach przechodziła na mleko modyfikowane :(
 
Mam tak samo. Chyba wytrwam do czwartku na przyjęcie do szpitala ;)
Dziewczyny,które urodziły przez cc ... mam takie pytanie, może głupie ale... Przy porodzie siłami natury pokarm pojawia się niemalże od razu (tak słyszałam) a jak jest w przypadku porodu poprzez cc? Polożne nie kazały brać mleka ani butelki do szpitala i tak się w sumie zastanawiam jak to jest. Przy porodzie sn wszystko przebiega naturalnie a poprzez cc boję się,że mały będzie głodny... :/ Dodatkowo moja mama zawsze miała problem z pokarmem choć rodziła sn i praktycznie po kilku dniach przechodziła na mleko modyfikowane :(
Ja po pierwszym cc miałam troszkę mleka na początku ale i tak położne dokarmiały małego mm bo wiecznie głodny był. Przy wypisie ze szpitala dostałam nawału mlecznego, to był 4 dzień po porodzie. Tyle że u mnie cc było nie planowane, w trakcie sn zdecydowali o cc. Nie wiem jak to jest z planowanym cc bez akcji porodowej.
 
Mam tak samo. Chyba wytrwam do czwartku na przyjęcie do szpitala ;)
Dziewczyny,które urodziły przez cc ... mam takie pytanie, może głupie ale... Przy porodzie siłami natury pokarm pojawia się niemalże od razu (tak słyszałam) a jak jest w przypadku porodu poprzez cc? Polożne nie kazały brać mleka ani butelki do szpitala i tak się w sumie zastanawiam jak to jest. Przy porodzie sn wszystko przebiega naturalnie a poprzez cc boję się,że mały będzie głodny... :/ Dodatkowo moja mama zawsze miała problem z pokarmem choć rodziła sn i praktycznie po kilku dniach przechodziła na mleko modyfikowane :(
U mnie pokarm pojawil sie w trzeciej dobie, ale w znikomych ilościach. Teraz troche rozkręca sie latacja, ale nadal jesteśmy na karmieniu mieszanym. Mleka, butelek do szpitala brac nie musisz o ile nie mają takich wymogów. U mnie mieli pełno malych buteleczek mleka Nan Nestle. Polozne na poczatku zaczely dokarmic, zeby Mały glodny nie był,a pozniej juz ja dokarmialam, z uwagi na ograniczone możliwości ruchowe po porodzie, 1 laktator na 2 sale i zabiegane położne, ktore przystawialy malucha do piersi, ale niezbyt często...
Dziewczyny, ktore rodzily sn niektore mialy tez opóźniona laktacje i mniej mleka na poczatku, chyba nie ma reguły.
W kazdym razie rownie dobrze mozesz mieć od razu pokarm i problemy z nawalem, tutaj też nie ma reguly. Zresztą teraz w szpitalach odwiedzają sale doradczynie laktacyjne i zwykle potrafią trafnie doradzić coś, podpowiedzieć i mozna sie z nimi później w domu spotkać.
 
Jeśli chodzi o laktacje chyba jest to indywidualna sprawa. Każda kobieta ma inaczej. Jeśli chcecie karmić piersią pierwsze dni przestawiac jak najczęściej maluszka i jak najrzadziej mm. Ja urodziłam sn w pierwsze 2 dni też mleka było jak na lekarstwo ale nikt mm mi nie zaproponował i tak bym się nie zgodziła. Płynęły dosłownie kropelki ale to wystarczyło małemu. W 3 dobie jak wychodzilismy do domu dopiero rozkrecila się laktacja. Ale noc wcześniej wisial na piersi cały czas
 
I do szpitala koniecznie weźcie bepanthen baby. Szczególnie jak to pierwsze dziecko. Jak się źle przystawi maluszka to później taki ból skutków 🙈 że karmić się odechciewa od razu. Ja przy pierwszej córci to miałam same rany jak ją karmiłam to płakałam. Bepanthen mi pomógł.
 
reklama
Do góry