reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowe mamy 2020

Co do zwolnień w ciąży, fajnie z perspektywy lekarza opisała to mamaginekolog: https://mamaginekolog.pl/zwolnienia-lekarskie-w-ciazy
Czy ten lekarz dał Ci zaświadczenie dla pracodawcy, że musi dostosować do Ciebie stanowisko pracy albo je zmienić? Jeśli nie i odmówił zwolnienia, to niestety nie działa zgodnie z prawem - walcz o swoje, albo u pracodawcy, albo u lekarza. Ciąża to nie choroba - no i co z tego, skoro nie zawsze się da normalnie funkcjonować?

W Niemczech w pierwszej ciąży rzygałam jak kot, mdłości całą dobę, a lekarz mi wypisywał zwolnienie na 2-3 dni[emoji24] oczywiście za te 2-3 dni znowu u niego byłam i kosztowało mnie to baaardzo dużo sił, do tego jazda metrem🤢 zakazu pracy nie chciał mi wystawić (praca z promieniowaniem) odsyłał do pracodawcy tj w tym artykule. Dodam, że koleżanki normalnie dostawały od ginekologów taki zakaz pracy. W końcu poszłam jednorazowo do innego gina tylko po to, wyjaśniłam sytuację i wystawił mi zakaz pracy bez problemu[emoji120]
 
reklama
Właśnie miałam pytać o sole do kąpieli ponieważ na wielu z nich jest napisane, że w czasie ciazy powinno sie skonsultować użycie z lekarzem [emoji848][emoji848][emoji848]
A tych co ja kupuje nic nie było. Ja mam jeszcze rosline aloesu i mocze nogi w wodzie z wyciśniętym sokiem i kawałkami roślinki. Polecam wszytskim kiec taka roślinkę. Łatwa w utrzymaniu i praktyczna 😄
 
Uff, udało mi się Was nadrobić, tempo jest zabójcze ;)


Dusiu, strasznie mi przykro...🥺 Wirtualnie przytulam Cię mocno, przesyłam dobre myśli i życzę dużo siły i niegasnącej wiary w to, że będzie lepiej.

@w_karolcia Cieszę się razem z Tobą z serduszka i pozytywnych wieści! Możesz teraz odetchnąć głębiej po tej serii stresu [emoji5]

Co do informowania bliskich o ciąży, to na razie wie tylko nasz synek (żeby był świadomy co się ze mną dzieje). Rodzicom i w pracy powiemy po kolejnym badaniu, na którym mam wielką nadzieję zobaczyć bijące serce... (wizyta 3.02.)

Dziękuje kochana!! Chyba poczekam dl środy i pojde na kontrole. Nie zaszkodzi a mi ulży . Który jesteś tydz?
 
A to co, nie można po prostu obserwować? Przecież nie każdy ma potrzebę komentować i nabijać nowych stron tylko po to żeby odp. Na pytanie czy też go boli głowa dzisiaj...
Tylko mi chodzi o osoby, które w ogóle się nie udzielają a tylko czytają. Na forum zamkniętym będziemy z czasem pisały o bardziej osobistych rzeczach, będziemy wstawiały zdjęcia. Ja np nie chce żeby wtedy ktoś "obcy" był ma forum i wszystko czytał. Poza tym skoro ktoś ma czas czytać to co piszemy to chyba znajdzie chwilę, żeby raz na jakiś czas napisać coś
 
Tylko mi chodzi o osoby, które w ogóle się nie udzielają a tylko czytają. Na forum zamkniętym będziemy z czasem pisały o bardziej osobistych rzeczach, będziemy wstawiały zdjęcia. Ja np nie chce żeby wtedy ktoś "obcy" był ma forum i wszystko czytał. Poza tym skoro ktoś ma czas czytać to co piszemy to chyba znajdzie chwilę, żeby raz na jakiś czas napisać coś


Zgadzam sie. Nikt nie kaze pisac co chwile, bo wiadomo nie kazdy ma na to czas. Ale jak jiz sie usiadzie poczytac to mozna napisac kilka slow od siebie
 
Dziewczyny a jak z najbliższymi? Informowalyscie już rodzinę? My zwlekaliśmy żeby zobaczyć jak dziś usg pójdzie ale skoro jest ok to chyba w 9 tydzień wypada powiedzieć. A Wy kiedy mowilyscie?

Ja miałam USG dokładnie w dzień dziadka, zobaczyłam wtedy serducho - wieczorem pojechaliśmy do moich rodziców powiedzieć. Następnego dnia dowiedzieli się teściowie i rodzeństwo męża, a w weekend moi dwa dziadkowie [emoji4] Szefowi chcę powiedzieć po następnej wizycie czyli za tydzień - ale reszcie osób powiem dopiero po prenatalnych (będzie to wypadało akurat w okolicy moich urodzin [emoji7]). Za tydzień planuję też powiedzieć przyjaciółce [emoji16]

Dr Zarotyński na Rusznikarskiej Centrum Meavita. Lekarz z powołania każda wizyta długa, wszystko wyjasnia dokładnie ma dużo empatii nie ma dla niego glupich pytań na każde odpowiada bardzo cierpliwie. Prowadził moja pierwszą ciąże wtedy pracował jeszcze na Siemiradzkim nie wiem jak teraz Ma super sprzet przeprowadza też prenatalne bardzo polecam.

Ciekawe czy z moim lekarzem się znają, bo on też w Siemiradzkim [emoji2] aczkolwiek mój nie ma certyfikatu FMF do prenatalnych i na te badania szukam innego [emoji6] ten Twój ma wysokie ceny?
 
Dziewczyny jestem po kontroli... mam mieszane uczucia. Nadal ciąża o niepewnej lokalizacji. Jest pęcherzyk 4mm gin mówi ze za mały jak na date ost miesiączki....jest ciałko żółte... i tyle. Powiedział żebym przyszła za 2 tyg a jak mocno zaboli i będzie krew to szpital natychmiast bo oznacza krwotok wewnętrzny i bezp. Zagrożenie mojego życia.
 
Dziewczyny jestem po kontroli... mam mieszane uczucia. Nadal ciąża o niepewnej lokalizacji. Jest pęcherzyk 4mm gin mówi ze za mały jak na date ost miesiączki....jest ciałko żółte... i tyle. Powiedział żebym przyszła za 2 tyg a jak mocno zaboli i będzie krew to szpital natychmiast bo oznacza krwotok wewnętrzny i bezp. Zagrożenie mojego życia.
Trzymam kciuki żeby było dobrze! Doskonale wiem, co czujesz:(
 
reklama
Ja miałam USG dokładnie w dzień dziadka, zobaczyłam wtedy serducho - wieczorem pojechaliśmy do moich rodziców powiedzieć. Następnego dnia dowiedzieli się teściowie i rodzeństwo męża, a w weekend moi dwa dziadkowie [emoji4] Szefowi chcę powiedzieć po następnej wizycie czyli za tydzień - ale reszcie osób powiem dopiero po prenatalnych (będzie to wypadało akurat w okolicy moich urodzin [emoji7]). Za tydzień planuję też powiedzieć przyjaciółce [emoji16]



Ciekawe czy z moim lekarzem się znają, bo on też w Siemiradzkim [emoji2] aczkolwiek mój nie ma certyfikatu FMF do prenatalnych i na te badania szukam innego [emoji6] ten Twój ma wysokie ceny?
Wiesz co najlepiej jal zadzwonisz i się zapytasz bo mi prowadził pierwszą ciąże 6 lat temu i dopiero jestem umówiona na pierwsza wizytę a ceny na pewno się zmieniły. Tani nie był, ale ma naprawdę świetne opinie ma nawet strone na fb Meavita :)
 
Do góry