reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

reklama
Tak mniej wiecej 50 centyl odpowiada sredniej wartosci. Za norme uznaje sie wartosc pomiedzy 5-95 centylem.
Sredni normalny noworodek rodzi sie z waga ok 3400.
 
Ja juz sie w tym ciut rozeznaje.
To metoda oceny rozwoju somatycznego dziecka - porównywanie jego pomiarów (wzrost i waga) z przeciętnymi danymi, zamieszczonymi w odpowiednich tabelach ( m.in. zamieszczone sa one w ksiazeczce zdrowia dziecka) - i tak np jesli Moja Gabrysia w danym wieku wazy X kg to odpowiada 50 centylowi - oznacza to ze przecietnie w jej wieku jest 50% dzieci ciezszych i 50 lzejszych. A majac X cm wzrostu jest np na 90 centylu czyli jest dosc wysoka bo tylko 10 dzieci na 100 jest od niej wyzsze.
A tak naprawde moja cora to zazwyczaj ze wzrostem jest na 50 centylu a z waga na ok 75 - 90 .:sorry2: Czyli mam maly pulpecik.:-)
 
Sanya - a dlaczego - to raczej patrzy sie na tydzien a później na wagę i wychodzi w jakim centylu jest dziecko - popatrz na wagę 3 kg - można być w 35 tygodniu i dziecko w 90 centylu albo w 40 tygodniu a dziecko w 10 centylu.

Zażartowałam sobie:confused:...ależ powiało powagą.....:-)

Karina-jaki pulpecik Gabrysia jest prze-słod-ka!!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry