reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

reklama
He, he, he... uzależniłam się od WAS, baby wstrętne!!!!! Pisałam jeszcze z domu przed wyjściem:)))
Widziałam fasolinkę, 14 tydzień, jak w mordę strzelił, 73mm, serduszko bije, lekarka niemka, była cudowna, po konfrontacji z nią już wiem co znaczy, kiedy Irlandczycy mówią do mnie:"your english is very good":)))))) Jej był "very strange", ale za to sympatyczna i cierpliwa babka.
I jestem zaskoczona tym jak tu jednak dbają o kobiety w ciąży.
Pobrano mi 5 fiolek krwi, wytłumaczono na co: min na grupę krwi, na HIV (miałyście w Polsce???), na wirusowe zapalenie wątroby... Waga, mocz, ciśnienie.
Badań nie dostajesz do ręki, za to jak nie jest ok, to wysyłają Ci do domu info o tym kiedy masz się zjawić w klinice w celu dalszego rozpoznania.
Dostałam książeczkę z informacjami w jakim szpitalu będę rodzić, kto tam przyjmuje, jak nazywa się położna, co mam ze sobą zabrać dla siebie i dziecka, no po prostu szczęka mi opadła!!!!
Mam tylko krwiaka na lewej ręce, ale u mnie tak zawsze, cienkie żyły, niskie ciśnienie, krew nie chciała lecieć, trzeba było dwie ręce kłuć:((
 
anakilm - jak fajnie się czyta zadowolone mamy po wizycie u lekarza:-D;-), ja na HIV badania nie miałam, ale dziewczyny z UK chyba tak - nie pamiętam dokładnie ..., kurcze duży ten twój maluszek już ... i będzie coraz większy tak jaka mama:tak::tak::tak:
 
ja po wczorajszym USG, maleństwo ma 6 cm i strasznie wczoraj fikało ginka nie mogła nadążyć :-)
robiła mi je Pani Doktor z Akademii Medycznej w Szczecinie, cudowna kobieta i świetny fachowiec.
Dzidzia się nie ujawniła z płcią pewnie chce zrobić rodzicom niespodziankę:-):-)
Następne USG za 8 tygodni.
Ja na HIV miałam robione badania 1,5 roku temu i mam ważne tak jak na zapalenie wątroby.
 
anaklim, matylda: GRATULACJE

anaklim, ja tylko robiłam morfologię, cukier i mocz, grupę krwi miałam kilka razy stwierdzoną na wypisach ze szpitala więc nie musiałam, do tego poziom ... skleroza... tego hormonu ciążowego na początku żeby gin miał pewność co i jak... teraz mi zlecił coombsa, bo ja mam rh- a mój ślubny rh+, żaba rh- po mnie, ale lepiej sprawdzić...
właśnie dzwoniłam do analizy, taka przyjemność kosztuje ponad 30zeta... wrrr... stać mnie na prywatnego gina, to stać na prywatne badania - KOCHAM TEN KRAJ:wściekła/y:
 
wrrr... stać mnie na prywatnego gina, to stać na prywatne badania - KOCHAM TEN KRAJ:wściekła/y:

kurka, paranoja no nie...
ja ostatnio w laboratorium zostawiłam ponad 130 zł:baffled::baffled: a jeszcze pielęgniarka mnie wkurzyła, bo stwierdziła że "chyba z bogatej rodziny pochodzę" skoro za badania płacę:baffled::baffled::wściekła/y:

anaklim- bardzo optymistyczny ten twój post:tak: super, że wszystko ok:-):-) a badanie na HIV robiłam przy pierwszej ciąży, więc ginaka stwierdziła, że nie ma sensu ich powtarzać...
 
Anaklim - super że dzidzia fika :-):-)

Ja to badań się narobię, co 2 tyg. zostawiam ok. 100 zł na badania ostatnio, powinnam robić co tydzień, ale mi szkoda kasy. Przez moją zdechłą wątrobę... Mam nadzieję, że to ostatnia ciąża ;-) Dziś znowu byłam, u mnie dla odmiany dość tanio (te same bad. gdzie indziej kosztują dwa razy tyle...) za to super powolna pani, pół godziny prawie wypisywała mi kwity i dwa razy nie potrafiła policzyć pomimo posiadania kalkulatora... :dry: A co do badań, to fascynuje mnie że toxo kosztuje dwa razy tyle co np. hcv a ta sama technika robienia :tak: Pewnie dlatego, że toxo to tylko kobiety w ciąży robią :tak:
 
reklama
Do góry