reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wrześniowa Mama u lekarza:)

:-)Na dokładkę jeszcze ja z dobrymi wieściami.
Jesteśmy po trzecim USG, na 100% córcia, ułożona główką w dół:tak:, wszystko ok, malutka ładnie pokazała nam buzię i wytknęła język:-D, waga ok.1700g, serduszko ładnie biło. A u gin też ok, ciśnienie w normie, mocz ok, wizyta za dwa tygodnie. Dziewczyny zagrożone rozdwojeniem trzymajcie się:-)

img-19092008011.jpg
 
reklama
Ajako - to faktycznie ja będę miała powtórkę z glukozy!
I Tobie też nie powiedzieli dlaczego???????? Wolałabym wiedzieć, niewiedza wcale nie powoduje, że jestem spokojniejsza...

Artemida - może jeszcze się przekręci:) Zawsze trzeba mieć nadzieję:)))

Reszcie gratuluję dobrych wieści! Brzuchatki górą!!!!!
 
Moja była wczoraj calutki dzień kołami do góry a dzisiaj jej się odwidziało...ale już wie jak to się robi więc jestem spokojna:tak:

A ja mam znowu robić powtórkę toxo ... jakoś się uchroniłam całe życie mając kontakt z papugami i kotkami ,a teraz nagle miałabym się zarazić od niemytej sałaty w restauracji?:sorry2:

Już nie mogę się doczekać soboty-usg- idziemy razem z Y. :-):-):-):-)
Cieszę się jak dziecko :tak:
 
same dobre wieści- gratuluje dziewczyny!!!!

artemida- moja ola też jeszcze nie przekręcona... wiem, że maluchy mają jeszcze trochę czasu, ale mimo wszystko... też sie martwię:-(

sanya- no pewnie, w końcu znów będziecie mogli podziwiać swojego skarba:-)
 
Dziewczyny znalazłyście coś na temat łożyska? Bo ja się doczytałam tylko że może być na przednie lub na tylnej ścianie i III stopnie rozwoju, ale nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi. Zakładam że na tylnej to dobrze a III stopień to powinno mieć jak najpóźniej.
 
Na przedniej też dobrze, byle nie przodujące.Ja mam na przedniej i w poprzedniej ciąży też miałam
I stopień jest od początku, II stopień to jest mniej więcej od II trymestru, ale czasem niektóre babeczki mają dopiero II stopień pod sam koniec ciąży, III to ok. miesiąc przed porodem, ale czasem nie ma wcale a czasem jest wcześniej. Teraz też się już trochę inaczej na to patrzy, bo są USG dopplerowskie więc można sprawdzić przepływ krwi przez łożysko czy jest prawidłowy a nie robić wróżby histologiczne ze zwłóknień (to ta klasyfikacja 3stopniowa).
 
Abigaill - ja tak samo jak Kasia w obu ciążach łożysko mam na ścianie przedniej (nie przodujące, bo to akurat duża różnica). Wszystko jest ok, zapytaj swojego ginekologa jeśli jesteś zainteresowana, powinien Ci wszystko wytłumaczyć:)

Sanya - ale co z tą toxo? Skąd taki nakaz? w krwi Ci coś wyszło?
 
Ja też na przedniej,nie przodujące.
Stopień II.

Anaklim-tak, IgM wyszło mi dodatnie znowu kurka... poprzednim razem też tak było, powtórzyłam po tygodniu- wyszło ujemne..
 
A ja dzisiaj jestem w jakimś dziwnym stanie... wczoraj miałam jakieś dziwne upławy i dzisiaj wydaje mi sie że mi sie szyjka skróciła... do tego rano biegunka i wymioty, a jak wyszłam do sklepu to tak mi sie słabo zrobiło że masakra... dobrze że M. był ze mną... a teraz jak wieczorkiem wyszliśmy na spacer to już dobrze sie czułam a jak wróciliśmy do domu to znowu mnie mdlić zaczeło... jeszcze rano twardniał mi brzuszek dość dużo... nie wiem co jest... jak sie nie poprawi to w pon dzwonie do mojego gina i na wizyte szybciej pójde, bo ustaloną mam na 30...
 
reklama
Przepraszam,że nie wcześniej, ale coś mnie zwaliło dzisiaj z nóg i cały dzień spędziłam w jakimś dziwnym niebycie w wyrku:baffled:
Po usg:
Wychodzi na to,że wszystko zgodnie z wyliczeniami z początku ciąży czyli 32 tydzień 2 dzień.Raczej nie grozi mi wcześniejsze rozdwojenie, o ile będę na siebie uważać.
Na 100 % to DZIEWCZYNKA:-)
Pokazała co trzeba :tak:
Przepływy prawidłowe, pępowina trójnaczyniowa,ilość wód w normie.
Łożysko I stopień dojrzałości( co mnie zdziwiło, bo na ostatnim usg wyszło II,ale tam chyba trochę gorsza maszyneria).
Nereczki wyszły znowu troszkę powiększone:confused: ale doktor mówił, żeby nie panikować,tylko sprawdzić ich stan po narodzinach Małej.
Wymiar dwuciemieniowy główki:82mm
Obwód główki: 290mm
Obwód brzuszka: 280mm
Kość udowa 63mm

Kosteczki,tkanki i struktury wewnętrzne z zachowaniem ciągłości i prawidłowe.
Malutka waży 2340 gramów (+/-15%)
Serduszko biło 144/minutę:-)

No i jest cudowna:) ma tyci nosek jak groszek, duże oczy i usteczka i jest bardzo pyzata:-)
Doktor stwierdził,że wyszła nam śliczna i dorodna córeczka :tak::-)

Jak wyszłam z gabinetu to się poryczałam ze wzruszenia:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry