reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

Rozmawiałam z dziećmi odnośnie wyjazdu i chętnie pojada ale ze mną - czyli tak jak myślałam ;)
Pogadam z małżem i zadecydujemy, w sumie to tylko 2 dni, mam nadzieje że z doskoku kwaterę znajdziemy. Bo z tym akurat różnie może być.
 
reklama
Witam przy kawci.

Trixi wyrazy współczucia. Oby wam po tak smutnym przeżyciu nic nie było.
[*]
Gaja jedź nad morze to najlepsza okazja na relaksik i nawdychanie sie jodu.
Asiek ja nic nie płaciłam ale z tego co widziałam to ok 15zł.

Nie wyspana totalnie jestem. Mój mężuś w nocy rozkraczył sie jak do porodu i miał tak mocny sen że nic nie szło z nim zrobić a ja musiałam jakoś z brzuchem sie ułożyć na kawałku łóżka. Teraz wszystko mnie boli. Na szczęście malutka kopie mocno. Mam nadzieje że w piątek na wizycie lekarz powie że wszystko jest dobrze i moge rezerwowac pokój nad morzem.

Dzisiaj specjalnie nie chce mi sie siedzieć przy garach to zrobie ogórkową.

Trzyma kciuki za wasze wizyty!

 
Witam porannie:)
Jestem szczęśliwa bo po wizycie wszystko ok. Przeciwciała sie nie pojawiły, a mały pomimo tego, że ja wciąż chudnę rośnie:) Wyniki tarczycy, morfologii i moczu są dobre więc jestem spokojna:) Nie wiem tylko ile maluszek waży bo moja ginka mierzy mu główkę brzuszek i kość udową i podaje wymiary tygodniowe.

witam się dziewczyny, ja tylko na chwilkę bo w pracy ostatnio mam masę roboty. Ale byłam wczoraj na wizycie i muszę wam zdać relację. Otóż, wyniczków nie miałam opiero teraz dostałam skierowane na morfologię, mocz, Hbs, toxo i antyRH więc będę się stresować przed następną wizytą. Badanie gin. OK, szyjka trzyma nie skraca się więc na poród jeszcze nie czas.
A malutka po USG OK, wszystko dobrze i waży już 1818g

Gratuluje udanych wizyt. Kasialle nieźle wazy ta twoja panienka:szok::-). Ja niestety wczoraj nie miałam usg i nie wiem ile wazy moje maleństwo.

hej dziewczynki
oj jaka jestem radosna o poranku ,jak kiedys pisalam po 12 latach zachcialo mi sie zdawac mature i zdalam:-),normalnie ciesze sie jak dziecko
dzis ide do gina mam nadzieje ze tez otrzymam dobre wiesci ze szyjka sie nie skraca
milego brzuchatki

gratuluje zdania matury i powodzonka na wizycie

Mniam racuchy... A jak sie udala wizyta w pracy? Mnie wymacali wczoraj wszyscy w firmie po brzuchu, kazda ktora rodzila dala worek rad i wrocilam do domu :-D

co do macania, to ostatnio jak kupowałam sobie w kolporterze gazetke, to taka młoda ekspedientka pogłaskała mnie po brzuszku, bo mówi, ze pragnie zajsc w ciaze, i ze to szczescie podobno przynosi. To moze Twoje kolezanki tez chca sie zarazic:-D

małgos83 widze, ze avatarek zmieniłas;-)
gaja zmykaj nad to morze i wypoczywaj, póki jeszcze pogoda dopisuje:tak:
beniaminka gratuluje mamusi zdolnego synusia, oby tak dalej

U mnie na obiadek bedzie dzisiaj rosołek.
Odezwe sie pewnie wieczorkiem, bo za niedługo przyjezdza do mnie siostra :happy2:z dzieciaczkami, wiec bede miała zajecie. I jeszcze musze sie do ładu doprowadzic, co by mała Ola sie ciotki nie wystraszyła:shocked2:
 
U mnie też było OK. Pożartowałyśmy, przypomniały jak one się czuły w moim stanie (ja to akurat pamiętam, bo u nas prawie wszystkie to młode mamy), pochwaliły, że wyglądam kształtnie i szczupło i było całkiem miło ;-)Tylko powrót w ten cholerny upał - tragedia! A jak fryzura?

Asik - ja za obciążenie glukozą płaciłam coś koło 10 zł + glukoza w aptece.

Beniaminka - gratulacje - jakiwgo masz zdolnego syna! Teraz tylko trzymamy kciuki, żeby dostał się na tę uczelnię i na ten kierunek, które sobie wymarzył :)

Fryzura bardzo mi sie podoba. Skrocilam w tyle, z przodu dluzsza grzywka opadajaca na twarz..
Ale dzwonilam po moje wyniki do labolatorium, morfologia ok, zoltaczki nie mam ale za to mocz fatalny - liczne bakterie i bialko :-( zalamka normalnie.. co teraz? Miala ktoras z Was tak?
 
Fryzura bardzo mi sie podoba. Skrocilam w tyle, z przodu dluzsza grzywka opadajaca na twarz..
Ale dzwonilam po moje wyniki do labolatorium, morfologia ok, zoltaczki nie mam ale za to mocz fatalny - liczne bakterie i bialko :-( zalamka normalnie.. co teraz? Miala ktoras z Was tak?

ja raz mialam bakterie i bialko w moczu ale prawdopodobnie byl zle pobrany mocz bo na drugi dzien powturzylam badanie moczu i juz bylo wszystko oki, wiec powtorz moze u ciebie jest tak samo
a bialko w moczu czesto ale nie zawsze sugeruje zatrucie ciazowe
 
Onionku, powtórz jutro badanie, czasami są pomyłki. Jeśli jednak nadal będzie białko, to lekarz bedzie badał dalej.
Ja znalazłam to w necie.
U kobiet ciężarnych śladowe ilości białka lub cukru mogą także być związane z fizjologicznym obniżeniem się nerkowego progu filtracyjnego nerek. Pojedyncze leukocyty oraz erytrocyty nie stanowią jeszcze powodu do niepokoju.
Duże ilości białka mogą świadczyć i podejrzeniu zatrucia ciążowego, ale tutaj dochodzą jeszcze inne objawy- jak wysokie cisnienie, uproczywe bole głowy i nudnosci(wymioty). Także spokojnie, ciąża daje wiele nieprawidlowości w wynikach lab. i nie wszystko jest chorobą.
I ten
http://www.we-dwoje.pl/bialko;w;moczu,artykul,7772.html
 
Ostatnia edycja:
Hejka!

Ja juz dzis po wizycie usg nie mialam badanka w porzadku, schudlam 0,5 kg. KTG tez super.
Dla mam w Niemczech w Rossmannie jest taka akcja dla przyszlych mam , mozna sie zameldowac i dostanie sie pakiet powitalny , potem pakiet dla dzidziusia i przez dwa lata probki kosmetykow i jedzonka
4 x do roku czasopismo ( mamy w Polsce musza sprawdzic pewnie tez jest cos takiego)
Podaje adres www.rossmann-babywelt.de a po urodzeniu mozna sie zameldowac tez www.mueller-drogerie.at i ta sama akcja. One sa bezplatne . Ja po urodzeniu synka bylam zameldowana w dm i otrzymalam mnostwo prezentow, sliniaczkow, talerzykow, lyzeczek, sloiczkow z jedzonkiem , tak wiec warto sie tam zaciagnac.:-)
Jestem zameldowana w Rossmann i właśnie wczoraj dostałam kolejną gazetkę i kilka kuponów m.in. na tańszą paczkę pieluch Newborn i krem do pupy.

Witam porannie,znikam na pare dni,wczoraj wieczorem na moich rekach zmarl kuzyn.Musze dojsc do siebie,nie martwcie sie o mnie.Zycze wam spokojnego tygodnia i samych dobrych wiesci.
Współczuję Ci...
 
Onionku zgadzam sie z dziewczynami. Najlepiej powtórzyć badanie. Ja siuśki miałam badane tuż przed samym zajściem w ciąże i jak lekarz stwierdził że jest bobo wysłał mnie na następne i różnica była kolosalna. Przed było czysto i wszystko super w następnym już problemy. Ciąża rządzi sie swoimi prawami.

 
Ale skwar..niby niebo niewyrazne ale tak duszno;/

hmm..a ja nie pytalam gina czy moge jechac nad morze..a w jedna strone ok 300km bo jedziemy dalej niz zawsze..na szczescie auto komfortowe to powinnam dac rade..i zastanawiam sie jak bedzie wygladal wypoczynek z psem..hmm..juz to widze przeciez on ma ADHD.

KasikN82 tak z zmienilam awatar i suwaczki bo ja z tych co szybka sie nudza i lubia zmiany:D ps.dobrze ze moj tego nie slyszy haha;)

zaraz zmykam bo w nadlesnictwie sesja lesniczych i musze pisac protokol..czyli 2 godziny spedze wsrod samych facetow i bede sluchala o *******ach;/ a myslami przy obiedzie bo tez mam dzisiaj rosolek.
 
reklama
faktycznie dziewczyny te 1818g to trochę więcej niż na 31 tc ale ja biorę poprawkę na to bo to tylko szacunki, mój synuś miał ważyć 4kg a urodził się z wagą 3420 więc myślę że te 300-400 gram na tym etapie to jest odchyłka którą trzeba brać pod uwagę :tak::tak::tak:
kerna ja właśnie się zastanawiałam co się z Tobą dzieje ale dobrze że wszystko ok, a mała pewnie rusza się tak samo, tylko nie masz czasu na odpoczynek i na wsłuchiwanie się w te ruchy, także spokojnie :tak:
onionku zgadzam się z dziewczynami, powtórz badanie i wtedy lekarz zadecyduje co dalej, ale to nie musi być od razu zatrucie, też miałam białko jakiś czas temu i to poprostu była infekcja dróg moczowych. Zresztą bakterie mam od samego początku, białko pojawiło się tylko raz, mój gin na to mówi że nie będzie mnie (i przede wszystkim małą) truł antybiotykami bo za chwilkę to może wrócić a wiadomo co robią antybiotyki, tylko przed porodem zrobimy posiew i wymaz i wtedy zaatakujemy antybiotykiem co by jakieś paskudztwo nie przeszło na małą podczas porodu i tyle...
trixi wyrazy współczucia, trzymaj się dzielnie!
 
Do góry