reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

he he no zaraz chłopy przegonia baby...Oj ja tez cos czuje ze to chlopak mi w brzuszku siedzi...hmm jeszcze równe 14 dni i moze bede wiedziała ;)
Gaju, no to rower musi byc, na bank. Dzielny chłopczyk, gratuluje.
 
reklama
Beniaminko wanienka super, tez taka chce..hiii
A u mnie burza!!! buuu

A u mnie się właśnie zaczyna burza:baffled:, ze strachu już wcinam pazurki

Witam się poniedziałkowo:-)
Ja dzisiaj po USG połówkowym i z dzidzią wszystko ok. 382 g i 24cm:-D
NO I BĘDZIE SYNUŚ!!!:tak:
W sumie miałam nadzieję na córkę ale będzie synuś
mamusi
:-D

Gratuluje synusia:-)

Witajcie,
Ja zakopana w papierach, jakos w tym roku sie złozyło, ze ten ch....erny roczny PIT na sam koniec składamy, ale trudno tak wyszło. W zeszłym roku sie szczyciłam, ze juz 10 stycznia bylismy rozliczeni, a teraz... no cóż najważniejsze ,że w ustawowo przewidzianym terminie sie zmiescimy;-)
A przez weekend pogoda dopisała, wiec czas dla rodzinki był, nawet tesciowa byla mila ha ha ha:-D
jejciu jeszcze 2 tygodnie do wizyty, ale odliczm dni do 11 maja szybko zleci, prawda;-)?
Zleci, zleci::happy:) jak się za bardzo nie myśli to leci

ale nam sie synkow narobilo hoho... chyba juz wiecej niz dziewuszek. Gratulacje! :-)
A jutro jeszcze dużo wizyt, ciekawe kto będzie górą:-D
 
trzymamy, trzymamy :-)
Dzisiaj 14:47
Beniaminko, wanienka śliczna, zgrabna i poręczna.. :-) gratki!
a u nas deszczyk zaczyna padać... ale mam nadzieję, że szybko minie.. :-) choc pies szaleje, więc pewnie gdzieś niedaleko jest burza.. :-) ale mnie dziś nic nie wkurzy, bo wiadome co :-)

kciuki zacisniete

Beniaminko wanna super,ja musze o taki stelarzu pomyslec

A my czekamy z Tobą z mocno zaciśniętymi kciukami


czekamy czekamy i kciukow nie puszczamy

Beniaminko wanienka super, tez taka chce..hiii
A u mnie burza!!! buuu

zgadzam sie

Dorotka s.
Dorotka mam do Ciebie pytanko: czy mogę sobie prześwietlić zęba?

nawet o tym nie mysl seryjnie
fotki zostaw na po porodzie

Beniaminko- lekarz napisal : "Lozysko w dnie macicy i na scianie tylnej schodzi do ujscia wewnetrznego".Jak go spytalam czy to znaczy ze przodujace to potwierdzil.Tylko tak pytam bo wiem ze musze teraz uwazac.A co do cesarki to tym sie nie przejmuje-wrecz sie nie pogniewam:)Chodzi mi tylko zeby zdrowego dzidziusia donosic do konca ciazy...

Olcia to musisz uwazac na siebie

Witam się poniedziałkowo:-)
Ja dzisiaj po USG połówkowym i z dzidzią wszystko ok. 382 g i 24cm:-D
NO I BĘDZIE SYNUŚ!!!:tak:
W sumie miałam nadzieję na córkę ale będzie synuś mamusi:-D

gratulacje synusia

Acha i pochwalę się synkiem, pani jako jedynego pochwaliła i powiedziała że naprawdę bardzo dobrze mu idzie :) Także na rower na urodzinki na bank zasłużył :)

gratulacje Gaja


ja po pracy
spadam do lozia bo mega zmeczona jestem

taki dobry humor od rana mialam ze nawet nie moglam odawiac tych wszystkim bolowym i z zapisanych 13 pacjentow przyjelam 19 i ledwio zyje

milego wieczoru
 
Witam się poniedziałkowo:-)
Ja dzisiaj po USG połówkowym i z dzidzią wszystko ok. 382 g i 24cm:-D
NO I BĘDZIE SYNUŚ!!!:tak:
W sumie miałam nadzieję na córkę ale będzie synuś mamusi:-D

Wielkie gratulacje! Same cudne wiadomości!

Wszystkim mamusiom, które jutro mają wizyty - życze udanych i oczywiście - poznania płci!
Ja też musze jeszcze zaczekać 2 tygodnie, ale bede wytrwała!
 
Beniaminko- lekarz napisal : "Lozysko w dnie macicy i na scianie tylnej schodzi do ujscia wewnetrznego".Jak go spytalam czy to znaczy ze przodujace to potwierdzil.Tylko tak pytam bo wiem ze musze teraz uwazac.A co do cesarki to tym sie nie przejmuje-wrecz sie nie pogniewam:)Chodzi mi tylko zeby zdrowego dzidziusia donosic do konca ciazy...

to jak łożyska jest na tylnej ścianie to znaczy, że jest przodujące? kurcze bo mi chyba ginka mówiła, że mam na tylnej :baffled:

Mimmi gratuluję chłopczyka :-D
 
Już sama znalazłam:
Łożysko może być umiejscowione na przedniej, tylnej lub bocznej ścianie albo w dnie macicy (czyli w jej najwyższej części). Jego położenie nie ma praktycznie znaczenia dla przebiegu ciąży. Ważne jest, by łożysko nie zakrywało ujścia wewnętrznego szyjki macicy lub nie leżało w jego bezpośredniej bliskości, czyli w najniższej części macicy. Taka sytuacja zwana jest przodowaniem łożyska i grozi krwawieniami. Niskie umiejscowienie łożyska może się zdarzyć przy jego położeniu na każdej ze ścian. Częściej obserwujemy łożysko nisko umiejscowione lub przodujące we wcześniejszej ciąży, potem w miarę wzrostu macicy łożysko często odsuwa się ku górze na bezpieczną odległość od ujścia wewnętrznego. Jeśli więc lekarz nie wspomniał nic o przodowaniu łożyska w 17. tygodniu, to jego umiejscowieniem absolutnie nie należy się martwić.
 
Witam się poniedziałkowo:-)
Ja dzisiaj po USG połówkowym i z dzidzią wszystko ok. prawie 400 g i 24cm:-D
NO I BĘDZIE SYNUŚ!!!:tak:
W sumie miałam nadzieję na córkę ale będzie synuś mamusi:-D

Gratulacje Mammi :-D No i teraz chłopaki górą ! :-) A jaki już duuuży, rany jak to szybko się dzieje z fasolinki już mamy takie dorodne szkrabki.

Pysiu, jesli chodzis panstwowo do ginekologa, w kazdej chwili mozesz zmienic lekarza i wcale nie koniecznie w tej samej poradni, mozesz isc do innej, wybrac lekarza, a nawet do innego miasta. Mogą chciec bys sie zdeklarowala w tej innej poradni, wówczas automatycznie przechodzisz do innej, ale np dzieci mogą zostac tam gdzie były. Tak jest w POZ na śląsku, ale mysle ze wiele sie ten system nie rozni w innych województwach.
Olciu23, wygląda na to że powinnas uważać na siebie, zadnego dźwigania , bo przy przdoującym łożysku to zabronione. A poza tym wszystko może się zmienić, i z przodującym łożyskiem wiele, wiele kobiet szczęśliwie konczy ciążę w terminie.

Ta wanienka ze stelażem kosztuje około 60 zł, ale nie wiem dokładnie bo nawet takiej aukcji nie znalazłam. Stelaż jest bardzo solidny, z zabezpieczeniem , a wanienka idealnie leży na stelażu. Są jeszcze inne cuda z tej kolekcji, np wanienki profilowane i z siedziskiem, z kranikami, takie różne bajerki. Moja ma termometr i korek, oraz ten stelaż. Cieszę się z niej jak dziecko i mój TŻ też dumny jak paw, wszystkim się chwali nią :-)
Miłego wieczorku dla Was, idę z TŻ na jakąs dobra kolacje, dzisiaj mamy naszą 2 rocznicę :-)
 
nawet o tym nie mysl seryjnie
fotki zostaw na po porodzie

ja po pracy
spadam do lozia bo mega zmeczona jestem

taki dobry humor od rana mialam ze nawet nie moglam odawiac tych wszystkim bolowym i z zapisanych 13 pacjentow przyjelam 19 i ledwio zyje

milego wieczoru
Dzięki Dorotka:).
Oj napracowałaś się, odpoczynek Ci cię należy

Uf, burza się skończyła, mogę spokojnie oglądać tv.
 
reklama
Korba- heeh jak to fajnie tak sobie mąż powiedzieć nie? Mężuś bardziej nawet:-p
no co fakt to fakt :D
Korba ale jesteś szybka. Ja rok po ślubie i jeszcze nie w każdych dokumentach zmieniłam nazwisko:rofl2:

Jak bym chciała, żeby już było jutro, bo mam wizytę u gina.
Miłego wieczorku mamusie
No na uczelni musilam szybko by przed sesja i szkoleniami zdazyc bo pozniej problemy z fakturami za szkolenia itp. A co do wizyty to ja tez mam jutro i nie moge sie doczekac :)
aga26kadziekowac :)
Ja po wizycie u ortopedy i powiedzial ,ze ostateczna decyzja o cesarce nalezy do ginki ale on bylby za :) zobaczymy jutro co mi gin powie. Ja uciekam powoli spac bo od rana troche wrazen. Tak wiec kochane mamuski gratuluje dobrych wiesci kolejnego synka i zycze kolorowych :)
 
Do góry