reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2010...

reklama
Umierałam trochę totalny zapacho-wstręt. Nad praniem miałam cofkę i wycierając nos malemu dobrze, że już śpi. Poratowała mnie szklanka z wodą + wyciśnięta cytryna z cukrem.

Karolina trzymaj się, dasz radę. Jesteś silnaDla dzidzi. Dla jej zdrowia, wzrostu:-p i płucek.

Misiaka u mnie dzisiaj będą naleśniki ze szpinakiem, serem feta i oliwkami :-) młj m uwielebia.
kerna mi tez się taknie mam ne chce, nie mam siły. Nirmalnie az tak nie mam wobec tego to ciąża. A zachcianki (i niechcianki) ciążowe spełniać trzeba:-D Wczoraj mi kumpele to wytłumaczyły:-)
pysia ja też chce krokieta:-) i szefa i męża ale devolaja nie:-p Oj ja też mam ochotę na piwo, a mój m też obiecał rzucenie. Nie wychodzi mu ale walczy.
I czasami przypominam mu o tych wyrzeczeniach.
asa-vectra no niefajny stres
karolina
ja też od czasu jak jestem w ciąży gotuje 2 x więcej. Zwykle nie chciało mi się pichcić dla siebie.
 
A mi przed domem się właśnie babka zakopała stanęła i nie mogła ruszyć koła przednie jej sie kręciły w kółko aż wyślizgała się do lodu, użyczyłam jej łopatę do śniegu i se babka odkopała teren i pojechała.
Pchać bym jej nie pchała niestety.
Ja mam do krokietów rosołek z makaronem ahhh :)
Idę szamać ale jak potem kibel mnie wezwie na rozmowę to się poryczę normalnie :tak:
 
Witam wrześnióweczki
Ale dzisiaj mam senny dzień, w pracy nudy siedzę cały czas nad książką, która przerabiam. W środę moja szwagierka była u lekarza bo też jest w ciąży w 10tyg. i się wkurzyła bo była na NFZ i nie zrobiła jej USG bo NFZ refunduje tylko 3. Płacimy takie składki a oni nas olewają. I musiała na dziś prywatnie się zapisać do tego samego lekarza i zrobi to USG.To jakaś paranoja jest, co myślicie na ten temat.
Ogólnie muszę po pracki do miasta jechać po jakis śmieszny prezencik dla kumpeli bo ma urodzinki, może coś podsuniecie????bo nie mam pomysłu.
AAAAAAA i jutro na te tańce idziemy, niemogę się doczekać bo sukienkę kupiłam i jestem zadowolona.
Miłego dzionka czekam na Wasze propozycje co do prezenciu:-)
Pozdrawiam
 
hej dziewczyny. wczoraj mnie nie było tutaj i mozna rzec ze wszędzie.Zwolniłam sie z pracy bo nie wyrobiłam z mdłościami i z tym gorszym(zwracaniem) cały wczorajszy dzien przelezałam i przespałam nic prawie nie jadłam bo co zjadlam to kibelek.Dzis tez do pracy nie poszłam, bo nie mam siły, mega mdłości!:szok:
Poradzcie jak mozna ulzyc sobie , te mdłości i wymioty mnie wykończą. Jak tu dbac o dzidzie jak takie samopoczucie. Woda z sokiem z cytryny nie pomaga
 
czuję się pominięta :zawstydzona/y:
Wczoraj bylam na wizycie, maleństwo ma 16mm i serduszko bije jak dzwon 171/min :-) niestety krwiak dalej jest ale zagrożenia już takiego nie ma. Mam się oszczędzać ale na szczęście nie muszę już leżeć :-)
Egzamin też napisany, na wyniki trzeba jeszcze czekać, mialam dzien pelen wrazen, wreszcie mogę się wyłonić spod książek :-)

super wiesci,wielkie gratki:-)



Witam ! i dolanczam do wam mamusie!!

jeszce gin.nie odwiedzialm ale wybieram sie w nastepnym tyg!!

narazie mnie mdli i sutki bola...

termin z obliczen wychodzi mi 29 wrzesnia..

pozdrawiam

wielkie gratki:-):-):biggrin2:

Z tym konfliktem to wlasnie wczoraj szukalam informacji
Bo ja to bylam przekonana ze na poczatku ciazy juz trzeba wiedziec i w razie czego tabletki jakies brac:baffled:


A 3go rzeczywiscie chyba same informacje o malenstwach beda, same nowosci:-D
oczywiscie ze bedzie ich duzo,ja tez mam wizyte 3:-D

Calineczka a jak ze zneczuleniem? Miejscowe jest dopuszczone?? Nie wyobrazam sobie wizyty u dentysty bez, a tez mnie czeka niechybnie;)
Miłego weekendu wszystkim mamusiom;) Ja do rodzicow sie wybieram;)

znieczulenie jak najbardziej jest dopuszczalne,ale najbardziej bezpieczne od 2 trymestru ciązy po zakonczonej organogenezie:tak:

u dentysty mozna ze znieczuleniem :tak:nie ma żadnego zagrożenia, też miałam :tak:nie wolno tylko rtg :no: ja też nie wyobrażam sobie isc do dentysty bez znieczulenia :no: taki stres jest dla fasolki duzo gorszy.
często się jeszcze spotyka u starszych lekarzy że nie robią znieczulenia, ale to wynika po prostu z ich nie wiedzy, po prostu zatrzymali sie z edukacja jak tylko skonczyli studia. Moja stomatolog mowila ze nie ma zadnych przeciwskazan do znieczulenia.
calineczka dziwi mnie tylko ze ona robi ci zeba kanalowo w ciazy, przeciez do tego potrzebny jest pozniej rtg do wypelniania kanalu

rtg rzeczywiscie nie wolno przez calą ciaze i tego bezwzglednie trzeba przestrzegac,co do znieczulenia ja znieczulam w pierwszym trymestrze ale na wlasną odpowiedzialnosc pacjentki,po zakonczonej organogenezie bez problemu znieczulam:tak: wiesz nie powiem ze stanelam i zatrzymalam sie po studiach:tak:
bo nie znieczulam ,nie chce ponosic odpowiedzialnosci za pewne komplikacje w rozwijającym plodzie:tak:

msdracula nie wiem dokladnie o co chodzilo z tym leczeniem w momencie bolu ( troche bylam przerazona i moglam cos zle zrozumiec) może nie chodzilo o lekarstwo ?? w kazdym razie nie bylo kanałowe ....zresztą do tej pory nie mialam takiego leczenia

nie chodzilo jak najbardziej o kanalowe tylko o niebezpieczenstwo znieczulenia w pierwszym trymestrze ciazy,dlatego powiedziala dentystka Calineczce ze w razie co zalozy opatrunek zeby ją bardzo nie bola bez znieczulenia,a w drugim trymestrze bedzie mogla ją znieczulic,opracowac prochnice i zalozyc wypelnienie:tak:

a co do leczenia kanalowego w ciązy to normalnie sie wykonuje i wypelnia bez rtg,kontrolne rtg robi sie po porodzie i wtedy w razie jakis niedopelnien przeprowadza sie ponowne leczenie kanalowe i wypelnia w kontrolnym rtg:tak:

w razie jakis watpliwosci moge cos podpowiedziec zawsze

milego popoludnia
 
magi nie pomaga- rzeczywiście.
Matko ruszyć się nie mogę a co będzie jak młody wstanie... Nie chce całować kibelka- bronie się rękami i nigami.
agucha wytańcz się kiedy możesz a co! Prezent- może jakieś kolczyki sympatyczne.
Co do usg ja akurat uważam, że lepiej nie niepokoić dzidzi jak nie trzeba- moi zawsze uciekali i kopali i lepiej zostawić sobie usg na jakieś obawy. Teraz zresztą i tak niewiele widać lepiej potem pooglądać. Za graanicą jeszcze rzadziej robią.\
saly a feeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee Ja przy zmianie pieluchy mam dzisiaj mdłości (a nawet myśli o tym)
dorotka fajnie jest mieć na forum fachowca :-D
Ja na szczęście niemal nigdy nie muszę mieć znieczulenia- ono bardziej boli niż całe borowanie.:tak:;-)
Nic próbuje wstać....
 
Ostatnia edycja:
Ależ skrobiecie.. nie nadąrzam czytać!

Witam wszystkie nowe mamuśki na wątku!!

Kerna wiesz co? ty mi kobieto życie uratowałaś z tymi jabłkami, kiedyś przeczytałam własnie twój post w którym pisałaś że ci one pomagają na mdłości i spróbowałam, choć przyznam że z niedowierzaniem...
Super pomaga naprawdę !!!! Jak tylko popołudniu coś mnie muli wciam jabłko i problem z głowy. Powiem szczerze że nigdy wcześniej o tym nie słyszałam!!!:tak:;-)

Jak to dobrze miec koleżanki które borykaja się z takimi samymi problemami i zawsze wspólnie można znalezc rozwiąznie!

Co do obiadu to ja mam dzisiaj gołąbeczki - ochh jak mi się ich chciało!! Jak ktoś chce to podeślę :)))
 
reklama
Dorotka ja nie chcialam nikogo urazić,że niedouczony jest, tylko czesto sie zdaża że dentysta nie robi znieczulenia po prostu z niewiedzy. Moja kolezanka była u dentysty w 7 miesiącu ciąży i jak zobaczyl jej brzuch to od razu kazal jej przyjsc po porodzie nawet nie chcial jej do buzi zajrzeć :szok:, na szczęscie trafila do innego lekarza i nie musiala czekac z ubytkiem do porodu. A z tym kanałem to chyba lepeij poczekac i miec od razu porzadnie zrobionego niz potem drugi raz w razie czego wypelniac kanal i znowu placic kupę kasy. To mamy dentystkę na forum :-D dobrze wiedziec będziemy się radzić w razie czego :-) może jeszcze jacyś specjaliści są? przyznawjcie się dziewczyny jaki zawód wykonujecie :-p
 
Do góry