reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Sarenka dobrze, że już wszystko dobrze. Zdrówka dla wszystkiech!

Zuzia gratulacje!!!

U mojej małej zaobserwowałam teraz duży skok rozwojowy. Od kąd skonczyła 2 latka nauczyła się wielu nowych rzeczy. Zna kolory, liczy do 10, po angielsku do 6, pokazuje prawidłowo cyfry i zna niektóre litery. Nawet kilka wyrazów "czyta", czyli zna pamięciowo imiona rodzeństwa i umie pokazać gdzie jest które napisane. Świetnie potrafi odwzorować melodie, którą słyszy po raz pierwszy, pewnie też muzykalna będzie, co mnie bardzo cieszy. Jest też bardzo sprawna fizycznie, ale to i wcześniej była. Myślę, że starsze rodzeństwo jest tu nieocenione :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam, 17 listopada na całym świecie obchodzony jest Dzień Wcześniaka, który przypomina o przedwcześnie narodzonych dzieciach i szczególnej opieki, której wymagają te noworodki. Z tej okazji, Europejska Fundacja na rzecz Opieki nad Noworodkami , we współpracy z polską Fundacją Wcześniak oraz innymi organizacjami zrzeszającymi rodziców wcześniaków w całej Europie planuje 23 listopada złożyć w Parlamencie Europejskim "Apel o działania na rzecz wcześniaków". Celem tej inicjatywy jest wdrożenie ogólnoeuropejskich standardów jakości w leczeniu i opiece nad przedwcześnie urodzonymi dziećmi. Wsparcia dla niej może udzielić każdy, kto zagłosuje na stronie kampanii "Ene, mene, mini. Oddajcie swój głos na wcześniaki!"

ene, mene, mini: Welcome Page
 
Hey
Strasznie cicho się zrobiło. przed świętami dużo pracy. Ja już mam większość porządków za sobą i teraz myślę nad prezentami. W tym roku juz zamówiłam dla Milki pana mikrofonika, bo z doświadczenia wiem, że przed samymi świętami i ceny rosną i przesyłka idzie dłużej. Moja Milka od moich rodziców dostanie baby alive, od teściów chorą cheerleety albo jakoś tak w każdym razie to kucyk pony, którym trzeba się zajmować, myślałam jeszcze nad takim dmuchanym koniem do skakania, bo uwielbia koniki, a już bujaczka ma takiego tygryska. Kompletnie nie wiem co Jej dokupić. Najgorszy jest prezent dla mojego M, On wszytsko ma, ale myślałam nad kupieniem Mu polerki do auta bo ma na tym punkcie kota.
Wszytsko teraz się kręci wokól świąt, i w pracy zaczyna się młyn, także muszę myśleć wczęsniej o sprzataniu i prezentach, bo nie miałabym czasu na wszystko.
A MIli teraz super je i mówi ze chce, lale am i aaa, konika, i la czyli mikrofon:)
 
Hej, faktycznie cicho tu....
Święta za pasem a u nas zdarzył się "mały" wypadek. Wczoraj trochę wiało więc postanowiłam wywiesić pranie na balkonie. Wyszłam na balkon a moja kochana córunia chwyciła za klamkę i zamknęła mnie na nim. Niestety nie umiała z powrotem go otworzyć. Oczywiście nie miałam ze sobą telefonu, mieszkamy na odludziu, z balkonu widać tylko las! Nie miałam wyjścia, musiałam skoczyć z ponad 3 metrów. Nie było mi za wesoło, czułam się prawie jak samobójca. Przerażenie w oczach, szok. Upadek przeżyłam, ale moja kostka w nodze niestety złamana. Dobrze, że wcześniej wypuszczałam kota z domu i zostawiłam drzwi otwarte.

Gips na 6 tygodni, Święta i Sylwester z głowy :(
 
Ło matko mirian1 ale miałas wypadek/przypadek, dobrze, że "tylko" tak się skończyło. KU przestrodze dla nas.... Fakt trzeba uważać na każdym kroku. Moja Ala już chodzi sobie z krzesełkiem i podkłada pod meble i sprawdza np. w kuchni co mam na blatach. Już muszę wszystko chować...
Co do prezentów to my Ali kupiliśmy: Fisher Price Zestaw Dora The Explorer domek+ lalka (1954287693) - Aukcje internetowe Allegro - polecam dla wielbicielek Dory. Miało być na Mikołaja, ale już dostała tydz. temu. Jeszcze jest mała i nie rozumie tego(że "przychodzi" Mikołaj i daje prezenty), a jeszcze pewnie cos dostanie od dziadków i cioć, wiec my już nic wiecej nie kupujemy dla niej ani na Mikołaja, ani na gwiazdkę pod choinkę. Co u Was? dajcie znać czy żyjecie?! Pozdrawiam
 
Mirian1 bardzo Ci współczuje. Ja już nauczyłam się myśleć zanim coś zrobię. Ale to tylko dlatego, że mam starszą córkę i dużo z nią przeżyłam. U nas ostatnio w takim wypadku uczestniczyła straż pożarna. 5 piętro i rodzic zatrzaśnięty na balkonie. No cóż kaszana nie z tej ziemi.
A co do prezentów Ala też uwielbia się bawić takimi rzeczami i dostanie apartament Piny pon. A ode mnie duperelki puzzle i inne drobnostki. Więcej uwagi przyłożyłam do prezentów dla starszej.
 
Mirian strasznie Ci wspólczuję, nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie co musiałaś czuć, kiedy podjęłaś ryzyko skoku, ale rozumiem, kazda matka też by tak zrobiła, bo rozumiem, mała została sama w domu. Normalnie nalezy Ci pogratulowac tego matczynego heroizmu.
Zuzia28, faktycznie super domek, ale moja ma odkrywczy i chciałam coś innego dokupić. No ja otrzymałam włśie zamówiony Pan mikrofonik no i zobaczymy czy ta zabawka nie pójdzie w konto po 15min. Tak to nie jest nic specjalnego, standartowo, muzyczka melodyjki, tylko posiada opcję łatwego nagrywania i pózniej mozna w łatwy sposób spowalniać, lub przyspieszać nagrany głos, to stanowi nowość dla dziecka. Moja ma hopla na punkcie koników i chyba jej kupię takiego skoczka typu osiołek taki pompowany, jak sadzicie nie jest za duża?
U nas koszmar z nocami. Mała codziennie śpi z nami, jestem normalnie połamana, bo całą noc śpię zgęta, wygęta i podkulona. Pózno zasypia rano się budzi, normalnie zaraz zrobię drugą kawkę, bo padam.
Pozatym mała zaczyna sygnalizowac siusiu, siada ślicznie na kibelek, jestem z Niej taka dumna:) oczywiście pampers dalej na noc i do wyjścia no i kupka zawsze w pampka, ale i tak jest duża róznica.
Dobra biorę się znów do pracy, bo juz zaczął się przedświadczny młyn w pracy. Pozdrówki:)
 
Ala też zaczęła przygodę z nocnikiem. Spi samodzielnie i w miarę samodzielnie je. Oczywiście jest dużym leniuchem i nie chce sama tego robić, ale powoli nabywa umiejętności trzymania łyżki i widelca. Co do prezentów, sprzedałam domek Kiddielandu w to miejsce dostanie od chrzestnego apartament pinypon. A tak po za tym zaczęliśmy sezon chorób i wszyscy leżymy.
 
Fredka szybkiego powrotu do zdrówka, dla Ciebie i rodziny.
Wiesz moja małą dostałą taki domek na 2 urodziny i można powiedzieć że cały czas jest w użytku, ale mam kilka zabawek, żabke do kąpieli czy bardzo fajny leżaczek niemiecki, który chcę sprzedać, i powiem szczerze, że nie wiem czy warto wstawiać na allegro czy sprzedałaś w inny sposób?
 
reklama
Do góry