reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

Mogłabym napisać j/w. Lata z 1h bez pieluchy, zreszta jak jej sciagam to powtarza za mna "nie sikaj, nie sikaj" (czyli kuma, że nie wolno do majtek), a potem jak jej sie chce to ciut popuszcza i placze lub wola, sadzam ją na nocnik, a ona placze i mowi ze chce pampersa... Więc póki co to próbujemy.
Kanapki kroje jej w kostke, ale sama niechętnie je zjada więc ją karmię nimi. Jak ją zostawie sam na sam to najwyżej zliże sam serek lub co tam ma, a chleb zostaje. W najgorszym wypadku nakarmi psa, a potem jeszcze ma pretensje, że jej zjadł...
 
reklama
Hej dziewczyny trzymajcie kciuki za Alę. Chrzest odbędzie się 26 czerwca o 11.30. Modlę się, żeby znowu poważnie się nie rozchorowała. a jest chora i czarne myśli krążą mi po głowie, że znowu będziemy zmieniać datę. tak bardzo chciałabym mieć to już za sobą. czuję się tak jakbym miała na sercu wielki kamień. A ona znowu chora, chora i chora....
 
Fredko- mam nadzieję, że chrzest odbędzie się! Trzymam kciuki!:tak:

A ja właśnie "siadłam na d......ę ". Dostałam wykaz książek do gimnazjum dla starszego syn. Podliczyłam i się załamałam:zawstydzona/y:. Koszt ok 450 zł:wściekła/y:! Bez zeszytów, wyposażenia itp.... Muszę poszukać używanych i oby jak najtaniej wyszło:zawstydzona/y:.

Nie wierzę normalnie. A co mają powiedzieć osoby mające 2-3 dzieci i więcej uczące się?:zawstydzona/y:
 
Elaine rzeczywiście dużo. Oli książki do zerówki to koszt rzędu 70 zł. A swoją drogą u nas w szkole jest możliwość poproszenia o dofinansowanie do książek,może i u Was jest? zapytaj a nóż Ci się uda.

A z Alą coraz gorzej. Wczoraj dzwoniłam do alergolog jak nie będzie poprawy mamy natychmiast przyjeżdżać. Jak przez te dwa dni nie dostanie zapalenia oskrzeli to będzie cud.
 
Ostatnia edycja:
fredka trzymam kciuki,bo naprawde szkoda alusi.elaine no koszt nie mały:-(u mnie u jednego to prawie 300zł i niestety musza byc nowe bo to cały komplet do 3 klasy,a u starszego jeszcze nie wiem ale pewnie jak u ciebie,a gdzie reszta-nawet nie mysle.a składasz o stypendium,które przysługuje na podstawie rachunków?
 
Kati-właśnie szukam o dofinansowaniu. Doczytałam, że można się starać jeśli dochód na osobę w rodzinie wynosi ok 351 zł chyba. To jest tak, że kupuje się najpierw książki, przedstawia dokument zakupu (paragon, fv ) i wtedy czeka się na decyzję o ewentualnym przyznaniu dofinansowania. A ono jest w wysokości od 150 zł do ok 310 zł w zależności od decyzji.
Dofinansowanie jest na podstawie rachunków właśnie-czyli jak uda się kupić od kogoś znajomego lub z allegro to już nici.
 
elaine to stypendium szkolne jest na ubrania ,wyposażenie do szkoły itd.a jeżeli dochód ci nie przekracza to dostajesz w 100% i obowiązuje cały rok szkolny.tak jak u nas jedne faktury składamy do pazdziernika,termin nam podają,a potem znów po nowym roku.a nad fakturami zawsze można pomyśleć;-)np.my teraz po komuni kupiliśmy lapka i zwrócili mi prawie 800zł ale tylko dlatego że to w maju składałam fakture i tylko 2 mies się liczyły,w moim przypadku na dwójkę dzieci tyle wyszło
 
Ostatnia edycja:
reklama
Witam.

U nas za książki do 1 klasy wyszło 250 zł.
Zulka bez pieluszki już od dawna. Na noc też już nie zakladam. Wpadki są, ale rzadko. Poszło bezproblemowo. Je też dużo lepiej, ale wychudła mocno. Waga od lutego stoi w miejscu, nawet spadła do 14,5 kg.
 
Do góry