reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

reklama
Monia wszystkiego najlepszego!!!!! Sto lat kobietko!

A my od dzisiaj zaczęłyśmy walkę ze smoczkiem. Właśnie bez niego zasnęła. Trzymajcie kciuki, bo u nas to drugie podejście. Trochę popłakuje przez sen i ciamka..... oczywiście szuka go. Oj mam cichą nadzieje, że a nuż może się uda. Ale cicho zobaczymy...
 
A ja sie wzielam za usypianie Małej w łóżeczku jest ciezko bo ciagle wstaje i chce na rece ale jestem cierpliwa iiii od 4 dni sie udaje-usypia w lozeczku. Mam nadzieje ze za niedlugo bede mogla wychodzic z pokoju;-) Stwierdzilam ze skoro tak szybko sie uczy roznych zabaw (super pokazuje gdzie sroczka kaszke wazyla-raz jej pokazalam i odrazu zalapala) to czas na nauke dobrych nawykow! A smoczek hmmmm tez mnie to czeka ale jeszcze nie jestem na to gotowa.....
 
dziekuje wszystkim za zyczonka :-) Mam do was pytanko odnośnie bucików. Jaki rozmiar noszą wasze pociechy?i na jakie zapięcia kupujecie butki, żeby stópka ładnie weszła?i czy kupujecie butki prawie że na styk czy może rozmiar większe? Ja do tej pory kupowałam miękkie butki tyle co do wózka aby miała ciepło w nóżki i ładnie wyglądały no ale teraz Wiki zaczęła chodzić w dodatku zaczęły się chłodniejsze dni więc mam ciężki wybór przed sobą, wiem że buciki powinny mieć sztywną piętę i boczki aby nóżka nie latała i powinny się lekko uginać przy palcach. Tylko jak ja zakładam Wiki buciki to ona podwija paluszki przy czym zakładanie butków to spory wysiłek jak dla mnie a dotychczas byly to jakies tam adidaski czy lakierki, a teraz jak pomyślę że muszę jej zacząć zakładać ciepłe kozaczki w dodatku takie sztywne to jestem przerazona :szok:
 
Monia co do bucików-witaj w klubie. Mimo, że jestem mamą drugi raz to mam ten sam problem co Ty. Ala też podwija paluszki. Dzięki temu, że zostawiłam wszystkie obuwie po Oli zakładam jej buty o rozmiar większe, bo stópka nie chce wejść. Jakie buty - co do usztywnień nie znam się więc nie będę się tu wypowiadać, jedno wiem, najlepsze są na rzepy, bo wejdą do nich nawet stopki z wysokim podbiciem. No i mała ich nie rozwiąże i jak dla mnie za kostkę wysokie, żeby śnieg nie wpadł do środka. Ala jeszcze nie chodzi ale nigdy nie kupuje butów na styk. Przeważnie pół rozmiaru większe. Sprawdzam, czy Ola może w tak za dużych chodzić. Bo wierz mi jak są sporo za duże to dziecko ma problemy z chodzeniem. Przeważnie obuwie spada bądź dziecko chlupie butami :)
no i oczywiście trzeba uwzględnić ciepła skarpetkę czy rajstopy, bo czy wiadomo jaka będzie zima.......
 
Ostatnia edycja:
Elaine u mnie trudno wyczuć rozmiar. Przez te podwinięte paluszki zakładam jej 22 i widzę, że są sporo za duże. Obstawiam, że ma około 20, 21 . Okaże się jak zacznie chodzić.
A zmieniając temat. Mocno trzymajcie kciuki oj mocno. Zasnęła bez monia. Została tylko noc przed nami. Jak obędzie się bez zgrzytów to będziemy odsmoczkowane.
 
reklama
monia oglądałam ostatnio program i tam jakiś ortopeda wypowiadał się, że buciki dla takich maluszków powinniśmy kupować nie więcej niż pół rozmiaru większe. A kacper nisi rozm. 19.
Fredka kciukasy mocno zaciśnięte!
 
Do góry