reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wrzesień 2009

dzieki anek mi tez sie przyda właśnie kompeltuje swój słownik żeby mniej wiecej wiedziec co mam gadac albo o czym lekarze beda gadac do mnie:-D:-D
 
reklama
przepraszam ze sie wtracam ale u nas mowia na czop sluzowy mucous plug wiec chyba tez jest ok
jak macie jakies niepewnosci co do dogadania sie podczas porodu i jak co sie nazywa to piszcie na priv chetnie pomoge ja juz po :) to cos tam wiem-choc nie wszystko:tak::-)
 
witam popołudniowa pora ...................... :tak:

ponieważ teraz dziele komputer jeszcze z synem wiec dopiero jestem - chciałam aby dokształcał sie z j. angielskiego i kupiłam mu alfabet na płytach, ale oczywiście zaćmienie ciążowe i myślałam,że te płytki to CD a to niestety DVD, wiec kolejny członek rodziny do kompa :tak: byle do poniedziałku i powrót do przedszkola to mam nadzieję być bardziej na bieżąco :tak::-D:tak:

a u mnie nadal spokój i czekam, czekam, i ................czekam
 
azorek a dziex ! ;-) wszystko sie przyda ! ja dzis przeszukalam wszystkie slowniki chyba medyczne na necie i nie znalazlam okreslenia...
 
hej dziewczyny! serdeczne gratulacje dla rozpakowanych mamuś:-) widzialam kilka fotek na naszej klasie.maluszki są super. u nas ok.malutka rosnie i jest słudziutka. ja ledwo zyje. jestem przemęczona na maksa.no ale nikt nie mówil ze będzie lekko.niestety nocki ndal zarwane i narazie mała sie chyba nie zamierza przestawic na dłuzsze spanie w nocy niz 3 godzinki.buuu
no ale damy rade.
buziaki dla wszystkich no i oczywiscie kciuki trzymam za kolejne maleństwa!!!
 
syla28 fajnie,ze sie odezwalas ! Na poczatku kolorowo to w filmach raczej jest hehe :-D ale pozniej bedzie bosssssko! :rofl2:
 
Potrzebuję wsparcia......byłam dziś u gin. na wizycie ...Patrzę na monitor a tam główka...patrze na brzuch gdzie gin. trzyma ręke - bod biustem, jeszcze raz na monitor GŁOWA. Ułożenie podłużne miednicowe. Jednym słowem dupka do mamusi. Boję się, bo to oznacza cesarkę. Co mam teraz zrobić zgłosić sie do szpitala? Czekac na bóle czy co? A może iść ustalić termin cesarki? Nie mam pojęcia co ze soba zrobić.
 
Ciania to gin ci nie powiedzial nic ??? :szok:
Ja proponuje wrocic do gina, zapytac raz jeszzce gdzie jest glowka i co dalej...:sorry2:
teoretycznie mozna rodzic jak jest polozenie miednicowe,ale jest o wiele trudniej...
Powinien ci cos powiedziec ........:wściekła/y::wściekła/y: Mi sprawdali w 36 tyg bo nie byli pewni i powiedzieli,ze jak bedzie posladkowo ulozone to mi powiedza co dalej.... naszczescie nie musieli...
 
Ciania ja mam taką sytuację i w poniedziałek mam mieć cesarkę.
Ja dostałam skierowanie na CC od lekarki która prowadzi mi ciążę ale ona pracuje też w tym szpitalu co będę rodzić.
Radzę albo podejść na izbę przyjęć położniczą tam gdzie chcesz rodzić i się dowiedzieć co i jak, albo zapytać prowadzącej ginki. Oczywiście jak się zaczną skurcze i akcja porodowa wcześniej to i tak Ci zrobią jeszcze USG i podejmą szybkie decyzje, ale planowana CC zawsze lepsza i bezpieczniejsza niż taka że rodzisz i nagle zmiana planów :angry: Zdążysz sobie zrobić układ krzepnięcia, przygotować się do tego wszystkiego. :tak:
 
reklama
No gin mi powiedział że juz sie na 100% nie obróci głowa jest pod prawą piersią a nogi zupełnie na dole. Dała mi taka kartke jakby skierowanie do porodu - na którym jest napisane że jest to ułożenie podł, miednicowe. Rodzi się pośladkowo???????Myslałam że dziś już się tego nie praktykuje. Ja mam troche skomplokowaną sytuacje bo mieszkam 100 km od miejsca gdzie chodze do gina. I ginka mi powiedziała że u nich (w Toruniu) to jest tak że kiedy zaczyna się poród , czyli odejście wód lub skurcze to zgłaszam się do szpitala i zaczyna sie poród przez CC.
Ale u nas jest troche inaczej bo planowe CC robia tylko środy. Czyli chyba bym musiała iść do szpitala i się umówić? Cholera nie mam pojęcia co zrobić. teraz żałuję że nie poszłam do gina gdzieś bliżej miejsca zamieszkania - no ale trudno. Trza se będzie poradzić
 
Do góry