reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzona niedoczynność tarczycy

tak TYROGLOBULINA. zapamiętam... jakoś nie licze na super wiesci, bo na usg nie widać tarczycy. jesli wynik okaże sie ok to moze zrobi scyntygrafię...
 
reklama
No mi też się tak zdarzyło, nawet ostatnio że ft 4 było w normie a TSH 8,8. Lekarz pyta czy podaje zawsze córce lek, czy czekam pol godziny. Troche mnie to... upokarza, bo NAJWAZNIEJSZE I PRIORYTETOWE jest dla mnie leczenie Gabi.
CO 2 dzień mam podawać jej o 1,4 tabl. więcej i po miesiącu kontrola tylko TSH. Takie są jego plany. A Tobie co lekarz powiedział?

Nasza doktor jak na razie tylko obserwuje. Za 1,5 miesiąca kolejna kontrola. Ja również bardzo przestrzegam zasad, zwykle nawet czekam dłużej niż pół godziny.
Zaczynam się zastanawiać czy to na pewno niedoczynność tarczycy, bo Olek nawet jak zaczynaliśmy leczenie w szóstej dobie zawsze miał hormony tarczycy w normie, tylko TSH mu szaleje. Może to coś z przysadką mózgową?
 
Jak się dostaje to rodzinne?? Bo faktycznie coś o tym słyszałam ale nie wiem jak dostać??

Dziwne ta choroba tarczyca i czasem sama nie wiem czy ktoś się na tym zna:-pNikodem ma teraz przez 2 miesiące brać brać po 1/2 tabletki i zobaczymy co się stanie. Mam nadzieje, że będzie dobrze. Troche się boje, że może za wcześnie ale z 2 strony to TSH od początku miał niskie bo w 5 dniu 11, w 3 tygodniu 9 a teraz po lekach 0,7 więc może słuszna decyzja, że ma dostawać mniejszą dawke. Poczekamy zobaczymy.

Co do ładnego TSH a złych wyników ft4 i ft3 nigdy się z tym nie spotkałam. Ja w ciąży miałam nisko TSH i reszte też ale zawsze w normie.

Ostatnio byliśmy w Poradni patologi noworodka i pani doktor powiedziała że jest bardzo zdziwniona, że mały powinien być chory a nie jest, że się tak ładnie rozwija. Stwierdziła, że jak się urodził to byli przekonani, że coś będzie nie tak z mózgiem a tu niespodzianka USG przezciemączkowe jest OK. Na początku coś tam było źle miał jakiś krwotok w czasie porodu ale już jest dobrze. t
 
Jak się dostaje to rodzinne?? Bo faktycznie coś o tym słyszałam ale nie wiem jak dostać??

Dziwne ta choroba tarczyca i czasem sama nie wiem czy ktoś się na tym zna:-pNikodem ma teraz przez 2 miesiące brać brać po 1/2 tabletki i zobaczymy co się stanie. Mam nadzieje, że będzie dobrze. Troche się boje, że może za wcześnie ale z 2 strony to TSH od początku miał niskie bo w 5 dniu 11, w 3 tygodniu 9 a teraz po lekach 0,7 więc może słuszna decyzja, że ma dostawać mniejszą dawke. Poczekamy zobaczymy.

Co do ładnego TSH a złych wyników ft4 i ft3 nigdy się z tym nie spotkałam. Ja w ciąży miałam nisko TSH i reszte też ale zawsze w normie.

Ostatnio byliśmy w Poradni patologi noworodka i pani doktor powiedziała że jest bardzo zdziwniona, że mały powinien być chory a nie jest, że się tak ładnie rozwija. Stwierdziła, że jak się urodził to byli przekonani, że coś będzie nie tak z mózgiem a tu niespodzianka USG przezciemączkowe jest OK. Na początku coś tam było źle miał jakiś krwotok w czasie porodu ale już jest dobrze. t
A ile Nikodem ma teraz miesięcy?
 
Kaska o jakie rodzinne Ci chodzi???????
zwykle rodzinne te niecale 50zł?zaswiadczenie ze skarbowego o dochodach za 2007rok jeszcze.
jak baedziesz miala dochod z zaswiadczenia do 504zł na osobe to dostjesz rodzinne.
ewentualnie ponziej tez platny wychowawczy.
ale powiedz o co Ci dokladnie chodzi bo jestem dosc dobrze zorientowana w zasilkach i tych roznych dodoatkach to chetnie pomoge;)
 
lonia mały ma 3,5 miesiąca

Anabuba właśnie chodzi mi o ten rodzinny bo ja nie idę na wychowawczy wracam do pracy od września pracuje w szkole. To jeszcze jakiś czas a z małym zostanie moja mama.
 
Kasiu to wyzej Ci napisałam.juz sie powinnas staac o rodzinne.jezeli teraz bedziesz skladac wniosek to musisz miec zaswiadczenie ze skarbowego o dochodach za 2007r.i wypelnic wniosek z opieki spolecznej jezeli sie zalapiesz.
 
lonia mały ma 3,5 miesiąca

Anabuba właśnie chodzi mi o ten rodzinny bo ja nie idę na wychowawczy wracam do pracy od września pracuje w szkole. To jeszcze jakiś czas a z małym zostanie moja mama.
pytałam cie ile mały ma miesiecy bo moja córcia ma 3 miesiące obecnie bierze letrox w jeden dzień 375 a w drugi dzień250,niewiem co o tym mysleć ale pięknie trzyma główkę w górze i gaworzy nawet w nocy obudzi się z uśmiechem:biggrin2: i gaworzy :angry:,byłam dziś na komisji o przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego,pani doktor boardzo chciała nam go przyznać ale nie miała się czego uczepić bo na podawanie samej tabletki jeszcze nie należy się zasiłek,trzeba mieć jakieś zaświadczenia od neurologa no i z rehabilitacji,ale tak wyjatkowo przyznała nam na pare miesięcy ,a przez ten czas trzeba się wybrać do neurologa i na rehabilitację (oczywiście nie tylko ze względu na zasiłek ale przedewszystkim dla dobra małej)i potem znów mamy składać na komisję,powodzenia
 
pytałam cie ile mały ma miesiecy bo moja córcia ma 3 miesiące obecnie bierze letrox w jeden dzień 375 a w drugi dzień250,niewiem co o tym mysleć ale pięknie trzyma główkę w górze i gaworzy nawet w nocy obudzi się z uśmiechem:biggrin2: i gaworzy :angry:,byłam dziś na komisji o przyznanie zasiłku pielęgnacyjnego,pani doktor boardzo chciała nam go przyznać ale nie miała się czego uczepić bo na podawanie samej tabletki jeszcze nie należy się zasiłek,trzeba mieć jakieś zaświadczenia od neurologa no i z rehabilitacji,ale tak wyjatkowo przyznała nam na pare miesięcy ,a przez ten czas trzeba się wybrać do neurologa i na rehabilitację (oczywiście nie tylko ze względu na zasiłek ale przedewszystkim dla dobra małej)i potem znów mamy składać na komisję,powodzenia
Dziwne ja u neuroga niebyłam i na rehabilitacji też nie a zasiłek nam przyznano na 2 lata.Mała rozwija sie prawidłowo ale jednak ja musze jej podawac lekarstwa i ma wrodzoną chorobe to nam przyznano a lekarka na komisji była naprawde spoko.Wiec to prawda że trzeba jednak trafic na dobrą lekarke która ma jeszcze dobry chumor.
 
reklama
Dziwne ja u neuroga niebyłam i na rehabilitacji też nie a zasiłek nam przyznano na 2 lata.Mała rozwija sie prawidłowo ale jednak ja musze jej podawac lekarstwa i ma wrodzoną chorobe to nam przyznano a lekarka na komisji była naprawde spoko.Wiec to prawda że trzeba jednak trafic na dobrą lekarke która ma jeszcze dobry chumor.

no własnei bo jak dziecko ma 3 miesiace to jeszcze bie wiadomo czy to prezjsciowa niedoczynnosc czy nie.ja swoja rehablitowalam,ale ne biore zadnych zaswiadczen od neurolga co najwyzej wpis w ksiazeczce.
noale mam juz wieksza dokumentache medyczna od endo
no i wszytsko zalezy od komisji-uwierzcie-w dwoch riznych osrdkach temu samemu dziecku roznie by dali.
my czekmyna termin,chyba zadzownie do nich i zapytam,bo 19maja jade zmala do alerologa i woalabym zeby sie terminy nie nalozyly
 
Do góry