reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzona niedoczynność tarczycy

witaj Ania.a ile Twoja Gabi ma mieisecy?bo kurcze nie chce mi sie wertowac postow wczesniejszych,wybacz:sorry2:
u na swiek kostny byl jak Weronika miala 14miesiecy.
ja musialm przelozyc komisje kwietniowa bo mala akurat sie pochorowala.ale ma byc w maju-dadza znac kiedy dokladnie.u nas dezcyzja jest zawsze po kilku dniach,
a Twja Gabi ma tarczyce?bo moja prawdopodobnie nie
 
reklama
Witajcie Nowi i Starzy :-) dawno mnie tu nie było. Nasuneło mi sie pytanie czytajac Was. Kiedy jest robiona ocena wieku kostnego po raz pierwszy????
Nam przyznano orzeczenie o niepełnosprawnosci na 2 lata . Składalam wniosek w lutym i komisja odbyla sie po 2 miesiacach potem czekanie na orzeczenie. teraz okazało sie ze dostane 153 zł za 4 miesiace licząc od daty złozenia wniosku czyli od lutego. Csłkiem fajnie. Jejjju nie moge z nia pisac na kolanach :-) wariatka kochana. pozdrawiamy mama & gabi.

Witam my tez mamy zasiłek przyznany ale dziwi mnie fakt że liczy sie data złożenia wniosku a nie jego przyznanie.Ja też czekałam około 2 miesiecy ale niedano nam pieniedzy za te miesiące tylko za ten miesiąc co nam przyznano.To znaczy np:w styczniu składałam a przyznano nam w marcu pod koniec miesiąca to za marzec dostałam a za te dwa miesiące nie...My jeszcze oprócz tego dostajemy dodatek do opiekunczego w wysokosci 65zł wiec razem mam z gminy 266zł na Amelke.
 
Witam my tez mamy zasiłek przyznany ale dziwi mnie fakt że liczy sie data złożenia wniosku a nie jego przyznanie.Ja też czekałam około 2 miesiecy ale niedano nam pieniedzy za te miesiące tylko za ten miesiąc co nam przyznano.To znaczy np:w styczniu składałam a przyznano nam w marcu pod koniec miesiąca to za marzec dostałam a za te dwa miesiące nie...My jeszcze oprócz tego dostajemy dodatek do opiekunczego w wysokosci 65zł wiec razem mam z gminy 266zł na Amelke.

nutka a Ty masz wychowawczy?
bo z asilkow to 153 pielegnacyjengo,rodzinne i te 60czy 80 zl erhalitacyjnego

ja juz nei pamietam jak to jest z wyplata ale sie dowiem.u nas decyzja jest w miare na biezacao prznajmniej tak bylo ze starsza xcorka.ona ma orzeczenie do konca maja wiec tez musze skladac na komisje
 
To nowy przepis o którym mnie poinformowała urzędniczka. Nie wiem jak to się ma do innych zasiłków, dodatków itp, ponieważ ja nie mam prawa do reszty. w każdym razie dostanę w maju pieniądze za 4 miesiące. :-)
Gdy bylismy z Gabi w szpitalu na badaniach docent poinformował mnie o tym, ze zbada krew pod kątem "XYZ" nie pamiętam jak to sie nazywało.... jesli jest obecność "tego" w krwi Malej, to ma tarczyce i będziemy jej szukać. Gabrysia nie miała jeszcze oceny wieku kostnego, ma 11 miesięcy. Jest drobniutka. na siatkce centylowej wyglada nie tak zle. dosc powoli przybiera, ale tez nie jest obżartuszkiem. Daltego pytam kiedy Was oceniali. Mój docent dobry fachowiec, ale nie lubi zbyt dużo pytan. Choc! Mam do tego kużwa prawo.... eech.
 
Ostatnia edycja:
nutka a Ty masz wychowawczy?
bo z asilkow to 153 pielegnacyjengo,rodzinne i te 60czy 80 zl erhalitacyjnego

ja juz nei pamietam jak to jest z wyplata ale sie dowiem.u nas decyzja jest w miare na biezacao prznajmniej tak bylo ze starsza xcorka.ona ma orzeczenie do konca maja wiec tez musze skladac na komisje

Niemam wychowawczego tylko rodzinne48zł +zasiłek pielegnacyjny153zł+dodatek do rodzinnego 60zł.to razem daje 261zł
 
Witam,
jesteśmy po kolejnej wizycie i mamy dziwne wyniki już po raz drugi, tzn. TSH podwyższone a hormony tarczycy w normie i to w górnych granicach. Czy miałyście z czymś takim do czynienia?
Pozdrawiam
 
[WITAM moja córeczka urodziła się z wrodzoną niedoczynnoscią tarczycy,w jedenastym dniu życia dostała już lek TSH było bardzo wysokie ,teraz ma 3 miesiące jak narazie nie widzę u niej nic złego śmieje się, gaworzy,główkę dżwiga do góry,no a terza TSH ma nawet poniżej normy,ale ponoć to się zdarza zanim się dostosuje dawkę,niewiem czy to możliwe ale gdy miała 2 tygodnie robili jej USG i lekarz stwierdził że chyba nie ma tarczycy albo jest bardzo mała,lecz wydajw mi się że po pirwsze to chyba za wcześnie na taką diagnozę a po drugie przy badaniu mała była bardzo niespokojna i ponoć wtedy też można nie zobaczyć,a jeszcze jedno -rośnie jak na drożdżach,apetyt ma niesamowity aż pani doktor kazała troszkę uszczuplić jedzenia ,a karmię piersię i jeszcze dawałam butelkę.pozdrawiam(w poniedziałek mam na komisję z małą,ale czy przyznają te parę groszy?):angry:
 
Witam,
jesteśmy po kolejnej wizycie i mamy dziwne wyniki już po raz drugi, tzn. TSH podwyższone a hormony tarczycy w normie i to w górnych granicach. Czy miałyście z czymś takim do czynienia?
Pozdrawiam

No mi też się tak zdarzyło, nawet ostatnio że ft 4 było w normie a TSH 8,8. Lekarz pyta czy podaje zawsze córce lek, czy czekam pol godziny. Troche mnie to... upokarza, bo NAJWAZNIEJSZE I PRIORYTETOWE jest dla mnie leczenie Gabi.
CO 2 dzień mam podawać jej o 1,4 tabl. więcej i po miesiącu kontrola tylko TSH. Takie są jego plany. A Tobie co lekarz powiedział?
 
reklama
To nowy przepis o którym mnie poinformowała urzędniczka. Nie wiem jak to się ma do innych zasiłków, dodatków itp, ponieważ ja nie mam prawa do reszty. w każdym razie dostanę w maju pieniądze za 4 miesiące. :-)
Gdy bylismy z Gabi w szpitalu na badaniach docent poinformował mnie o tym, ze zbada krew pod kątem "XYZ" nie pamiętam jak to sie nazywało.... jesli jest obecność "tego" w krwi Malej, to ma tarczyce i będziemy jej szukać. Gabrysia nie miała jeszcze oceny wieku kostnego, ma 11 miesięcy. Jest drobniutka. na siatkce centylowej wyglada nie tak zle. dosc powoli przybiera, ale tez nie jest obżartuszkiem. Daltego pytam kiedy Was oceniali. Mój docent dobry fachowiec, ale nie lubi zbyt dużo pytan. Choc! Mam do tego kużwa prawo.... eech.
moze chodzilo o Tyreoglobuline?????????????to sie robi z krwi to jest bialko ktore buduje tarczyce.moja Weronika ma niestety bardzo sladowe ilosci tego bialka czy li albo nie ma tarczycy albo ma sladowa.moja usg nie miala jeszcze ale w czerwcu mam wizyte wiec zapytamale cos mi na poczatku omowila ze za ewwczesnie


[WITAM moja córeczka urodziła się z wrodzoną niedoczynnoscią tarczycy,w jedenastym dniu życia dostała już lek TSH było bardzo wysokie ,teraz ma 3 miesiące jak narazie nie widzę u niej nic złego śmieje się, gaworzy,główkę dżwiga do góry,no a terza TSH ma nawet poniżej normy,ale ponoć to się zdarza zanim się dostosuje dawkę,niewiem czy to możliwe ale gdy miała 2 tygodnie robili jej USG i lekarz stwierdził że chyba nie ma tarczycy albo jest bardzo mała,lecz wydajw mi się że po pirwsze to chyba za wcześnie na taką diagnozę a po drugie przy badaniu mała była bardzo niespokojna i ponoć wtedy też można nie zobaczyć,a jeszcze jedno -rośnie jak na drożdżach,apetyt ma niesamowity aż pani doktor kazała troszkę uszczuplić jedzenia ,a karmię piersię i jeszcze dawałam butelkę.pozdrawiam(w poniedziałek mam na komisję z małą,ale czy przyznają te parę groszy?):angry:
witaj-pwoiem Ci ze szybko zlozylas paiery na komisje,ale powodzenia.ja czekam wlasnie na termin komisji.]
moja z bibuly maila tsh 276!!! a potem z krwi powyzej 100 na pewno.po pierwszych dwoch miesiacach miala tsh 0,1 ale zostala przy takiej dawce leku i jej to nie szkodzilo,nie miala drgawek itp.
 
Do góry