reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzona niedoczynność tarczycy

od urodzenia był mały i długością i wagą 3 centyle. skąd biorą się te wstrętne choroby i dlaczego nas zadręczają. w poniediałek mamy usg tarczycy jetem przerażona. czekam też na nawynik prześwietlenia rączki ze względuna mały wzrost. no ale dość tego narzekania można żyć z tą chorobą. czy jest jakaś specjalna dieta, która wspomaga leczenie?:-)
 
reklama
od urodzenia był mały i długością i wagą 3 centyle. skąd biorą się te wstrętne choroby i dlaczego nas zadręczają. w poniediałek mamy usg tarczycy jetem przerażona. czekam też na nawynik prześwietlenia rączki ze względuna mały wzrost. no ale dość tego narzekania można żyć z tą chorobą. czy jest jakaś specjalna dieta, która wspomaga leczenie?:-)

u nas wiek kostny byl 3mieisace temu i w normie .dieta?-tak podawac regularnie leki i regularne kontrole:-):-):-):-):-):-)
 
cześć jestem tu nowa. Mój synek też urodził się z niedoczynnością tarczycy TSH 11, samo bez leków spadło do 9 ale i tak pani doktor kazał nam przyjmować Letrox 25 po 2 miesiącach TSH wynosi 0,7 norma(0,4-8,4). Sama choruje na nadczynność tarczycy Grevsa -Besedowa. Chorowałam mając 12 lat po 3 latach leczenia udało się z sukcesem odstawić leki. W ciąży od początku byłam pod stałą kontrolą endokrynologa od 3 miesiąca zaczełam przyjmować Letrox 50 miałam nadzieje, że uda się uniknąć problemów z tarczycą u małego jednak nie:-(U mnie tarczyca wróciła do normy po ciąży mam nadzieje, że tak będzie i u małego.

Tarczyca to nie nasz jedyny problem mały ma też wade wrodzoną serca, słabe napięcie mięśniowe i wnętrostwo. Czaekamy na wyniki badań cytogenetycznych bo czasem taki zespół wad może wskazywać na zespół genetyczny:-(Jakoś sobie radzimy z dnia na dzień, rehabilitacja, kardilolog, endokrynolog i mamy nadzieje, że za jakiś czas wszytsko wróci do normy. Na dzień dzisiejszy mały rozwija się świetnie zaskakuje każdego lekarza, że mimo tarczycy i słabego napięcia tak ładnie się rozwija. Głowa do góry mamy zawsze trzeba mieć nadzieje. Nikodem ma 3 miesiące.:laugh2:
 
Kaska-mi neurolg pwoeiedzial ze przy niedoczynnosci jest oslabione napiecie,do tego gorszy metabolizm itd.
moja corka miala zwiekszone napiecie ale to z racjoi zoltaczki.a tsh po porodzie-276!
ale byla ehabilitowana i tera zjest juz wszytko ok.miala male opoznienie w siadaniu i chodzieniu-wsyztko jakies 2 mieisace pozniej ale tez byla przez 3mieisace na poczatku unieruchomiona przez dyspalzje bioderek.a teraz smiga jak fryga:-):-):-):-)
 
Anabuba mały robi faktycznie postępy wolniej niż inne dzieci ale cały czas idziemy do przodu. Czasem męczące staje się układnaie całego dnia pod ćwiczenia i czasem myśle, że za mało z nim ćwiczę ale staram się co 3 godziny a nawet częściej. Super, że twoja mała już się miewa lepiej:-)

Wczoraj byłam u innej pani endokrynolog i była fatalna. Póki co chodzę państwowo i szukam prywatnie jakiegoś dobrego endokrynologa.
 
Anabuba mały robi faktycznie postępy wolniej niż inne dzieci ale cały czas idziemy do przodu. Czasem męczące staje się układnaie całego dnia pod ćwiczenia i czasem myśle, że za mało z nim ćwiczę ale staram się co 3 godziny a nawet częściej. Super, że twoja mała już się miewa lepiej:-)

Wczoraj byłam u innej pani endokrynolog i była fatalna. Póki co chodzę państwowo i szukam prywatnie jakiegoś dobrego endokrynologa.

Kaska a skad jestes?
mi rehabilitantak kazala cwiczyc mala prz okazji przewijania.i tak tez robilam,czyli tak 5-6razy dziennie,czasami mniej lub wiecej.no i tak przy okazji;)))
dobrze bedzie,,spokojnie.najwaznijesze ze idzie do przodu,a uwierz mi ze to jeszcze nic strasznego,sa gorsze nieszczescia
 
My jesteśmy z Torunia i tu się rehabilitujemy. Pani Endokrynolog państwowo powiedziała mi, że mały będzie opuźniony stwierdziała to gdy mały miał 3 tygodnie póki co jej teza się nie potwierdza. Postanowiłam, że dodatkowo poszukam lekarza prywatnie ale póki co nie znalazłam nikogo wartego polecenia.

Zresztą pewnie sama wiesz co lekarz to inna opinia.
 
My jesteśmy z Torunia i tu się rehabilitujemy. Pani Endokrynolog państwowo powiedziała mi, że mały będzie opuźniony stwierdziała to gdy mały miał 3 tygodnie póki co jej teza się nie potwierdza. Postanowiłam, że dodatkowo poszukam lekarza prywatnie ale póki co nie znalazłam nikogo wartego polecenia.

Zresztą pewnie sama wiesz co lekarz to inna opinia.

co za poje.... doktor!!!!!!!!!!!!!!!!
my na szcsecie trafilysmy naroztropna i konkretna-no czasami zamotana ale to nic.Weronika zaczela dostawac hormon w 15dniuzycia-czyli w 3 tygodniu juz.po tymjak dostalam telefon z IMiD w Wawie po testach z pietki.nam doktor powiedziala ze to jest abrdzo szybko,ze mozg dziecka najbardziej roziwja sie przez pierwsze 2 lata no i oczywscie pierwsze mieisace sa najwazniejsze.i jezeli jest codziennie podawany lek i jest dobra dawka to po jakims czasie nie bedzie w ogole roznicy i ze dzieci rozwijaja sie prawidlowo.gdzies czytalam ze moga miec problemy z koncentracja i nauka ale to nic w porownaniu z tym gdby lek nie byl w ogole podawany bo wtedy to grozi -uposledzeniem fizycznym i psychicznym!
a jezeli dostaje ekto wszytsko bedzoe ok.czasami dzieci bez wyraznej przyczyny maja problemy z napieciem i rehabilitacj adaje super efekty.zobaczysz dobrze bedzie.najwazniejsze kontrolowac dawke eki i regularnie go podawac a wszystko bedzie dobrze:-)
 
w końcu poszłam do endokrynologa do kobiety u której się sama leczyłam ona też zajmuje się dziećmi. Okazało się, że wszystko wskazuje na przejściową niedoczynność i mam podawać małemu po 1/2 letrox 25 bo TSH na poziomie 0,7 przy normie 0.4 to bardzo mało. Trzymajcie kciuki 29 czerwca kolejna wizyta/;
 
reklama
Witajcie Nowi i Starzy :-) dawno mnie tu nie było. Nasuneło mi sie pytanie czytajac Was. Kiedy jest robiona ocena wieku kostnego po raz pierwszy????
Nam przyznano orzeczenie o niepełnosprawnosci na 2 lata . Składalam wniosek w lutym i komisja odbyla sie po 2 miesiacach potem czekanie na orzeczenie. teraz okazało sie ze dostane 153 zł za 4 miesiace licząc od daty złozenia wniosku czyli od lutego. Csłkiem fajnie. Jejjju nie moge z nia pisac na kolanach :-) wariatka kochana. pozdrawiamy mama & gabi.
 
Do góry