reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wrodzona niedoczynność tarczycy

hej anabuba dostalam juz termin na komisje,28 czerwiec.ciekawa jestem czy faktycznie mi przyznają.w srode drugie cwiczenie pewnie mi pokaze rechabilitantka.
 
reklama
Wisienka
to szybko komisja
trzymam kciuki zeby wszytsko dobrze poszlo
opamietaj zeby dac im klazdy jeden papierek.jezeli mala np. byla w szpitalu to wypis ze szpitala.jezeli ma karte w poradni rehabilitacyjnej to ksero tej karty albo ksero wpisiow z ksiazeczki zdrowia
kazdy papierek sie liczy,im wiecej tym lepiej
u nas pytaja czy mozna zostawic im te dokumenty i ja zawsze zostawiam zeby mogli sobie poczytac,ale opne zostaja w papierach wiec zeby nie starcic tego to warto zrobic sobie dodatkowa kopie.
mozesz na komisji delikatnie "ubarwic" i powiedziec ze masz problemy z rehabiitacja itd itd;))))
 
Dziewczyny jak i o jakiej porze podajecie tabletke, my dopiero wdrazamy sie w ten problem i kiepsko nam to idzie, musze sobie jakis patent na mala znalezc zanim dziecko sie w nerwice wpedzi... mala w noce je max 2 razy, jest na piersi, rano budzi sie bardzo roznie, nie ma stalej pory wiec i tabletke podajemy roznie... zazwyczaj budzi sie bardzo glodna i wytrzymanie te 20 min czy pol godziny (ile czekacie?) to masakra jest, nosze ja na rekach i robie co moge zeby nie plakala a rozpacz jest straszna, chodze z nia, bujam i nie moge uspokoic... az w koncu przysypia zmeczona i jakos ten czas przetrzymujemy... kiedys zaczela kwekac po 5 rano wiec niemalze na spiocha dalam tabletke, ponosilam jeszcze chwile i zasnela, myslalam ze to dobry patent no i dzis znow tak sprobowalam... pech, dalam po 5 tabletke a ona sie rozbudzila i juz nie zasnela wiec spania koniec... sama juz nie wiem jak to robic, czy godzina ma znaczenie? jak wy sobie z tym radzicie?


Miska kiedy Magda była maleńka dawałam jej tabletkę przez sen, w strzykawce (kupowaliśmy wtedy dużo 5 ml strzykawek :)) było tego malutko i jakoś "przechodziło", wstawała jakąs godzinę później na mleko i było ok. Teraz oczywiście jest przyzwyczajona że na śniadanie trzeba poczekać. Co do godziny podawania - tabletkę koniecznie trzeba podać przed 10 rano bo odpowiada to naturalnemu wyrzutowi hormonu.

DZIEWCZYNY! POSZUKUJĘ DZIECIĘCEGO (najlepiej) endokrynologa w celu konsultacji. Bardzo zależny mi na jego/jej fachowości - możliwie jak najbliżej Lublina! Warszawa byłaby idealna ale jak trzeba będzie pojechać dalej, to pewnie też pojedziemy :)
Czekam na odzew, pozdrawiam!
 
witaj anabuba,mojej malej znów sie wysusza skora i luszczy,czy moze to byc z powodu ze ten hormon sie podwyższa albo obniza?bo sie martwie tym.nie mam pojecia od czego innego bo ciagle jest smarowana oliwka i natluszczana.
 
Miska kiedy Magda była maleńka dawałam jej tabletkę przez sen, w strzykawce (kupowaliśmy wtedy dużo 5 ml strzykawek :)) było tego malutko i jakoś "przechodziło", wstawała jakąs godzinę później na mleko i było ok. Teraz oczywiście jest przyzwyczajona że na śniadanie trzeba poczekać. Co do godziny podawania - tabletkę koniecznie trzeba podać przed 10 rano bo odpowiada to naturalnemu wyrzutowi hormonu.

DZIEWCZYNY! POSZUKUJĘ DZIECIĘCEGO (najlepiej) endokrynologa w celu konsultacji. Bardzo zależny mi na jego/jej fachowości - możliwie jak najbliżej Lublina! Warszawa byłaby idealna ale jak trzeba będzie pojechać dalej, to pewnie też pojedziemy :)
Czekam na odzew, pozdrawiam!

ja mog swoja polecic z instytutu ale nie wiem czy prywatbie przyjmuje

witaj anabuba,mojej malej znów sie wysusza skora i luszczy,czy moze to byc z powodu ze ten hormon sie podwyższa albo obniza?bo sie martwie tym.nie mam pojecia od czego innego bo ciagle jest smarowana oliwka i natluszczana.

such skora jest pzy zbyt niskim tsh
ale czy glos jej sie obnizyl i jest apatyczna?
jezeli nie to moze byc wina mydla,alergii,wody,proszku do prania
czym ja myjesz?ja uzywam Oillan ,ydelka-seria emolientow dla alergikow i nie tylko
cos jak emolium tylko polowe tansze bo kostka kosztuje 10zl a nie ponad 20zl.na dlugo starcza i ladnie nawilza skore.nie potrzeba oliwek.moze tego sprobuj.
 
anabuba,ona po tych cwiczeniach spi bo jest wymeczona,ale wydaje mi sie ze 3 godz.spania to norma chyba?ja ja myje mydlem bambino od poczatku.a tak jak sie przebudzi to jest wesoła.8lipca mam wizyte u endokrynologa.
 
ja mog swoja polecic z instytutu ale nie wiem czy prywatbie przyjmuje



such skora jest pzy zbyt niskim tsh
ale czy glos jej sie obnizyl i jest apatyczna?
jezeli nie to moze byc wina mydla,alergii,wody,proszku do prania
czym ja myjesz?ja uzywam Oillan ,ydelka-seria emolientow dla alergikow i nie tylko
cos jak emolium tylko polowe tansze bo kostka kosztuje 10zl a nie ponad 20zl.na dlugo starcza i ladnie nawilza skore.nie potrzeba oliwek.moze tego sprobuj.


Anabuba, odezwę sie do Ciebie wieczorem na pw jak dziś nie zejdę ;)
Zależy mi na tym żeby to był naprawdę dobry endo, któremu niestraszne nietypowe przypadki (wszak niedoczynność teoretycznie w leczeniu prosta jak drut), dobry diagnosta po prostu. Może być i na fundusz, wezmę skierowanie (o ile terminy w miarę rozsądne, bo jak trzeba będzie czekać 12 miesięcy...)
Pozdrawiam!
 
W srode czeka nas pierwsze szczepienie, jak to jest ze szczepionkami, czy dziecku z niedoczynnoscia mozna podawac wszystkie szczepienia normalnie, tak samo jak calkiem zdrowemu dziecku?
 
anabuba jestes?mala ma jakąs dziwna chrypke,tak cicho gaworzy:(dzis dostalismy kolejne cwiczenie,baaaaardzoooo trudne:(znowu zalamka kolejna:(.bylismy juz na komisji,wypytali mnie sie to co pisze w dokumentacji ktora oddałam,wogule tylko jakies dwie babki byly i z natalka nic nie robily,i zwykla pedjatra zbadala ja czy chora nie jest,znaczy osluchala ja.i tyle po komisji.pozdrawiam cie goraco.
 
reklama
W srode czeka nas pierwsze szczepienie, jak to jest ze szczepionkami, czy dziecku z niedoczynnoscia mozna podawac wszystkie szczepienia normalnie, tak samo jak calkiem zdrowemu dziecku?

szczepienia dzieciom z wnt, podaje się dokładnie tak samo, jak "innym" dzieciom, o ile nie ma innych przeciwwskazań (typu przeziębienie),
 
Do góry