reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

płatek - nie zaczynaj od marchewki, tylko od jabłuszka - nie powoduje zatwardzeń, wręcz przeciwnie, dobrze działa na kupkę ;) A potem, jakby w razie czego były problemy z kupką, to polecam do deserków dodawać łyżkę suszonych śliwek (ze słoiczka) - kupka murowana.

karolkaz, lolcia - w jakich ilościach dajecie warzywa do tej zupki? I ile mięska na jedną porcję? Czytałam gdzieś, że nie powinno się do zupki dla niemowlaka dodawać wywaru z mięsa, wiecie coś o tym??
 
reklama
Do mam gotujących samych: na początku mięsko gotuje się osobno, dopiero w późniejszysz miesiącach wywar mięsny dodaje się do zupki.

Skądś kiedys ściągnełam książke kucharska dla maluszkow i kilka fajnych przepisow tam jest, chociaz ja nadal wierna sloiczkom jestem, ale przejrzec przejrzałam, jak któraś chce to moge na maila wyslac.

Ja sprawdzam co jest w zupkach ktore teraz ja Majka i np w Hippa byl juz kalafior i groszek, dodatkowo koper seler, ziemniak, marchewka, dynia
 
jagunia jak na razie dostaje oprócz mleka soczki, które wprost uwielbia i raz na jakiś czas jabłuszko....po 5 miesiącu spróbujemy innych przysmaków
 
Mój Kamil ma awersję do .dyni. Zjadł wczoraj aż 1/2 słoiczka jak zjada średnnio 1i 1/2. Pluł gdzie sie dało. To nasz pierwszy taki przypadek :)
 
pytia pisze:
płatek - nie zaczynaj od marchewki, tylko od jabłuszka - nie powoduje zatwardzeń, wręcz przeciwnie, dobrze działa na kupkę ;) A potem, jakby w razie czego były problemy z kupką, to polecam do deserków dodawać łyżkę suszonych śliwek (ze słoiczka) - kupka murowana.

karolkaz, lolcia - w jakich ilościach dajecie warzywa do tej zupki? I ile mięska na jedną porcję? Czytałam gdzieś, że nie powinno się do zupki dla niemowlaka dodawać wywaru z mięsa, wiecie coś o tym??
Pytia- ja do takiej zupki daje 1 marchewkę 1 pietruszkę lub kawałeczek selera , pół ziemniaka i 30 g mięska; warzywa są raczej mniejsze.
 
No to i my się pochwalimy - Oskar spróbował już nawet rybki. Cmokał jak nie wiem co :)A do obiadku z warzywami i indykiem dodałam mu ziemniaczka - oczywiście całego nie zjadł, ale też mlaskał :) :) Do tego je już czasem bananka - oczywiście pogniecinego.
 
Dziewczyny mam dwa pytanka: :)
1. Po jakim czasie od wprowadzenia jabłuszka, dałyście maluszkom marchewkę?
2. I czy trzeba samą marchewkę czy można marchewkę z jabłkiem?
 
reklama
Mama Boo pisze:
No to i my się pochwalimy - Oskar spróbował już nawet rybki. Cmokał jak nie wiem co :)A do obiadku z warzywami i indykiem dodałam mu ziemniaczka - oczywiście całego nie zjadł, ale też mlaskał :) :) Do tego je już czasem bananka - oczywiście pogniecinego.

MamaBoo juz rybke wprowadzasz ?? Według rozpiski mojego pediatry to dopiero okolo roku pierwsze rybki mozna podawac i to ostroznie..
 
Do góry