reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

fionka pisze:
dziewczyny bardzo prosze doradzcie mi co mam zrobić, Maciek od pewnego czasu budzi się kilka razy w nocy bo jest głodny, chcę mu wprowadzić do wieczornego karmienia kaszkę ale nie mam pojęcia jaką
Spróbuj może kaszkę ryżową z jabłkami -Bobovity ja daję na noc Antosiowi i bardzo mu smakuje i widać że dziecko się najada - noc przesypia całą bez budzenia się . Kaszkę przygotowuje na mleczku modyfikowanym.

U nas kolejne nowości zupka marchewkowa z warzywami Gerbera Antosiowi bardzo smakuje i doprasza się coraz większych porcji.
Mleko modyfikowane też smakuje ale już musimy zmienić na 2 (ale od 5 miesiąca) :)
 
reklama
Qrcze - wiecie co ? O tym nie pomyślałam, żeby dawać Oskarkowi kaszkę na noc, żeby pzresypiał ją całą. Z resztą - teraz to i tak nie bardzo, bo przed wyjściem do pracy (6:30) muszę Go nakarmić, żeby sobie cyce opróżnić :) A on i tak sypia od 20 do około 4. Moja teściowa zaczęła Małemu dawać łżeczką kaszkę bananową i ma od kilku dni kupkę w kształcie bobka :) Wiem, że nie przez kaszkę tylko pewnie przez mleczko modyfikowane , ale bałam się, ze dostanie zatwardzenia.
 
Mama Boo to wlasnie od kaszki dziecko ma zatwardzenie. Zuzia juz dlugo pije mleczko modyfikowane raz na dzien i nie miala a jak podalam jej pare razy na wieczor kaszke to sie zaczelo... :(
 
Zuzia24 pisze:
Mama Boo to wlasnie od kaszki dziecko ma zatwardzenie. Zuzia juz dlugo pije mleczko modyfikowane raz na dzien i nie miala a jak podalam jej pare razy na wieczor kaszke to sie zaczelo... :(

Potwierdzam, szczególnie po kaszce ryzowej u nas dorosłe juz bobki występują.
 
magdalenaB pisze:
:o :laugh: a ile ml mu rozrobilas?? bo moze sprobuj zageszczac kleikiem ryzowym tez pomaga albo 2 z dodatkiem kl. ryzowego jest jak to taki glodomorek jest ;)

MagdalenaB okolo 200ml ;D

OK a jesli kupie ta kaszke to jaka?Bebiko bo tylko taka u nas jest w polskim sklepie no i czytalam ze rozrabia ja sie na wodzie?????????
 
fionka : mozesz tylko musisz dodac tyle kaszki ile na dana liczbe ml jest proponowana np. 150ml mleka+344 lyzki kaszki. tylko jak chcesz zrobic taka na melko to kup kaszke ryzowa lub kukurydziana ale nie mleczno-ryzowa bo one juz sa z dodatkiem mleka modyfik.
te kaszki ryzowe tez sa z dodatkiem owocow ale mozna kupic same "gole" ;)
mozesz tez kupic kleik ryzowy lub kukurydziany dodaje sie go tez do mleczka ale mniej bo 2-3 lyczeczki od herbaty i mysle na poczatek to jest dobre bo to z owocami moze wywolac alergie bo ciezej trawic ;)
 
aa i dziewczyny "cala noc przespana" to czyt. od np. 21 do 3 rano :D nie liczcie na to ze przespi 12 godzin ;)
hehe
bartek ma tak:
o 21:30 karmienie
2 w nocy:herbatka upokajajaca jakies 120 ml.
5 rano: kaszka z bananami lub malinowa jakies 150 ml (ale czesto zostawia jakies 30ml) wiec w rezutacie zjada 120 czasem 130 ml.
i nastepne karmienie o 7-8 rano
tak wyglada nasza noc :)
 
magdalenaB pisze:
aa i dziewczyny "cala noc przespana" to czyt. od np. 21 do 3 rano :D nie liczcie na to ze przespi 12 godzin ;)
hehe
bartek ma tak:
o 21:30 karmienie
2 w nocy:herbatka upokajajaca jakies 120 ml.
5 rano: kaszka z bananami lub malinowa jakies 150 ml (ale czesto zostawia jakies 30ml) wiec w rezutacie zjada 120 czasem 130 ml.
i nastepne karmienie o 7-8 rano
tak wyglada nasza noc :)

U nas serio śpi całą noc ok.22.30 zasypia i śpi bez przerwy do godz 7-8 bez żadnego karmienia i tak w zasadzie miał zawsze. :) :)
 
reklama
Do góry