reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

my dajemy do jedzenia kaszke mleczno-ryzowa z bananami bobovity i musze przyznac ze bartek bardzo ja lubi, ale dajemy raz na kilka dni zeby sie nie przyzwyczail bo to slodziutkie jest ;)

i przyzwyczajam juz malego do bebiko 2 (mieszam B1 z B2 zeby nie taki kit od razu podac) ale juz jutro chyba skoncze to "przygotowywanie"
 
reklama
kaska dobrze robisz ze rozcienczasz bo te soczki za slodkie a z woda zmieszane w sam raz i czytalam ze lepiej zawsze rozcienczyc lzejsze sa
 
a dzis tak sie rozgladalam i zauwazylam kolosalna roznicenp.gruszki z gerbera sa od 7 m-ca a z hippa od 4 ::) a roznicy nie ma to gruszki i to gruszki hmmmmmmmm
 
moze zalezy od techniki przetwarzania (tak by byly latwiejsze do strawienia) i od konsystencji naturalnie. ale wydaje mi sie ze bobovita smaczniejsza jest, gerbera raczej nie tolerujemy :) a hippa jeszcze musze sprobowac
 
Z zupką jarzynową przygody ciąg dalszy. Wczoraj plucie na odległość i mina najnieszczęśliwsza na świecie. Dzisiaj mina taka sama, ale połknięte parę łyżeczek ;D I odkryłam, że soczek winogronowo-jabłkowy smakuje Jasiowi bardziej niż marchewkowo-jabłkowy, którego ostatnio nie chciał w ogóle pić.

Dziewczyny, napiszcie proszę, jak mniej więcej teraz kształtują się posiłki waszych pociech. U nas wygląda to mniej więcej tak: w nocy i nad ranem cyc, około ósmej rano butla z odciągniętym mleczkiem (150ml), potem pół słoiczka deserku, potem koło dwunastej, pierwszej znowu butla, potem próbuję przemycić parę łyżeczek zupki, popołudniu znowu butla, około szóstej druga część deserku, no i przed spankiem butla zagęszczona kaszką bananową. ;D
A jak to wygląda u was?
A, i czy któryś marcowy malec pija wodę mineralną? Bo Jaś nawet przy tych upałach zdecydowanie odmawia.
 
u nas jedzonko wygląda tak: rano i w nocy cyc koło 10 butla 150 - 180ml, koło pierwszej zupa- pół słoika, koło 4,6 butla 150 ml i około 20 butla z kaszką z brzoskwiniami :). Wody mineralnej nienawidzi za to uwielbia nektar brzoskwiniowy hippa. A jak w soczku jest jabłko to nie ma sensu podawać wypluje na kilometr
 
Jasiek jeszcze nic nie dostaje. Do konca piatego miesiaca bedzie tylko na piersi,czyli do 20 sierpnia. Tak nam zalecila Pani dermatolog. Inna sprawa ze moge sobie na to pozwolic bo na razie nie mam pracy i siedze w domu. Potem w 6-stym m-cu bedzie mial stopniowo wprowadzane inne pokarmy : marchewka, jablko ziemniak itd. Dostalam oczywiscie rozpiske do konca 8-go miesiaca a potem udamy sie po nastepna.
 
Pytia na watku Sztuczniaczki wlasnie porownujemy jadlospisy naszym maluchow wiec mozesz spojrzec.

Maj czasami lyknie kilka lykow mineralnej, ale tylko do momentu gdy zauwazy, ze nie jest to slodkie.
I jablko samo nie przejdzie, zadnej firmy. My jedziemy na daniach Hippa, bo u nas ostatnio Bobovite ze sklepow wycofali i kilka dni bylo tylko przepraszamy za brak towaru czekamy na dostawe od producenta. Nie wiem czemu taka akcja, ale kupowac chwilowo nie bede.
 
reklama
hmm, u mnie nie ma problemu z dostepem do bobovity... a moze nie zauwazylam ::)

u nas: jablko+winogrona- sama zjadlam :D
jablko+dynia- uszla jakos
jablko z marchewka czeka na napoczecie wiec zdam relacje.

soczkow zadnych nie daje jakos nie moge sie przelamac, ale herbatek to bartek ma caly zestaw :)
 
Do góry