reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Wprowadzanie nowych pokarmów

Czesc!Pierwszy raz dzis zajrzalam na ten watek:)(ogolnie przesiaduje na dzieciach ur.w lipcu 2006:)),..czytam juz chyba z godzine..od poczatku..i naprawde znajduje duuzo przydatnych rad..moj maluszek niedawno skonczyl 6 mies...ciagle jest na cycu..choc juz raz dziennie dostaje pol sloiczka obiadku(np.kurczak z warzywami)i deserek ok 125 g..w calosci,po czym i tak jest krzyk bo chcialby wiecej:-D 2 razy dziennie zaczelam wprowadzac mu mieszanke(Cow & Gate-najbardziej znana w Irlandii)...ale mam problem..maluch w prawie w ogole nic nie pije..zadnych herbatek..soczkow..wody...nic..i nie moge go jakos przekonac..kubkiem niekapkiem to sie tylko bawi i "grzechocze"...jak to bylo u was..(widze ze macie juz stasze dzieciaczki)...jak udalo sie przekonac malenstwa do picia???:confused:
 
reklama
Ivka objawy nietolerancji glutenu najszybciej poznasz po wyglądzie kupek, najbardziej charakterystycznym objawem są obfite stolce tłuszczowe strasznie śmierdzące, dodatkowo występują bóle brzucha, i podwyższona ciepłota ciała.
Może to nie gluten a całe ziarna. My na pieczywo mamy zielone światło ale bez "udziwnień" czyli całego ziarna. Z pieczywem pelnoziarnsitym mamy poczekać do skończenia roku a nawet trochę dłużej.
 
Rozmawiałam tel. z naszą lek. odnośnie tego glutenu i strasznych kup - kazała odstawić chlebek itp. na tydzień i zobaczyć czy coś się zmieni.

Po tygodniu mam podać biszkopta i tu moja wątpliwość - jestem przeciwna słodyczom, a biszkoptów bezcukrowych dla takich maluchów nie znalazłam.

Co Wy na to? Jakie biszkopty dajecie swoim dzieciom?
 
hm...żadne...zero słodyczy poza naturalnymi z owoców;a nie możesz dać mu kawałka chleba i obserwować? - i tu gluten i tu - czym się różni biszkopt od chleba?(oprócz słodkości i rozpływalności w ustach ;-) )
u nas mały wcina owsiankę+płatki kukurydziane+banan; ciągle zapominam kupić kaszę manną i spróbować; uwielbia buraczki :-)
 
Rozmawiałam tel. z naszą lek. odnośnie tego glutenu i strasznych kup - kazała odstawić chlebek itp. na tydzień i zobaczyć czy coś się zmieni.

Po tygodniu mam podać biszkopta i tu moja wątpliwość - jestem przeciwna słodyczom, a biszkoptów bezcukrowych dla takich maluchów nie znalazłam.

Co Wy na to? Jakie biszkopty dajecie swoim dzieciom?

Ja ostatnio postanowiłam sama upiec biszkopty Łukaszkowi (z jajek, mąki i cukru - przy następnym pieczeniui dodam mniej cukru, bo wychodzą trochę za słodkie) - staram się nie dawac mu więcej niż jeden na dzień.
Zjadał też biszkopciki Petit - są w miarę płaskie, i łatwo trzymać w rączce - wszelkie inne są za małe i synek pakuje całe do buziaka. :szok:
 
reklama
Czesc!Pierwszy raz dzis zajrzalam na ten watek:)(ogolnie przesiaduje na dzieciach ur.w lipcu 2006:)),..czytam juz chyba z godzine..od poczatku..i naprawde znajduje duuzo przydatnych rad..moj maluszek niedawno skonczyl 6 mies...ciagle jest na cycu..choc juz raz dziennie dostaje pol sloiczka obiadku(np.kurczak z warzywami)i deserek ok 125 g..w calosci,po czym i tak jest krzyk bo chcialby wiecej:-D 2 razy dziennie zaczelam wprowadzac mu mieszanke(Cow & Gate-najbardziej znana w Irlandii)...ale mam problem..maluch w prawie w ogole nic nie pije..zadnych herbatek..soczkow..wody...nic..i nie moge go jakos przekonac..kubkiem niekapkiem to sie tylko bawi i "grzechocze"...jak to bylo u was..(widze ze macie juz stasze dzieciaczki)...jak udalo sie przekonac malenstwa do picia???:confused:

Iwona ja też przez jakiś czas zamartwiałam się tym, że Łukaszek malutko pije, a niekapek jest super do rzucania. Pediatra mnie uspokoiła, że skórka jest w porządku, nie ma śladów odwodnienia, czyli pewnie uzupełnia wodę m.in. z zupek, mleczka. Ostatnio jako wieczorny posiłek daję mu kaszkę łyżeczką - wcześniej wypijał z butelki - może przez wcześniejsze doświadczenie "czeka" na butelkę - wtedy daję mu wody, albo herbatki - po czym zasypia.
 
Do góry