reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe pokarmy

U nas co prawda ząbków jest mało a Dominika wcina całe kawałki.
Już dawno jej nie miksuje jedzenia.Ma 2,5 zęba i sobie bardzo dobrze radzi mocno wszystko przeżuwa w buziaku.Chlebek je już z wędliną i serkiem.A najlepiej sobie radzi z twardym jabłkiem daje jej ćwiartkę jabłka i sobie chrupie.
Chrupki kukurydziane biszkopty chrupki ryżowe.To już od dłuższego czasu je sama.
A jeśli widzi że ja coś jem lub Maciek to trza się z nią podzielić bo nie przepuści niczego.
A babcia ją nauczyła pić ze szklanki herbatę oczywiście babcia trzyma szklanek a niunia pije.I coraz lepiej jej to wychodzi bo juz sie nie oblewa.
 
reklama
czasami Antek tez dostaje herbatke ale tylko owocową bo wiem, że zwykłej nie można podawac tak małym dzieciom.
 
Rybciu a to luzik,myslalam ze mala sie delektuje taka zwykla herbata.....
ja Frankowi do picia podaje tylko wode przegotowana albo odrobine soczku dodaje do tej wody w stosunku 70% wody 30% soczku np gerbera.
Biszkoptow tez mu nie daje (cale jaja ,gluten i full cukru) daje tylko chrupki ryzowe,dyniowe,slonecznikowe takie twarde z calymi prazonymi ziarenkami ryzu.Mam nadzieje ze zachece go i wyksztalcedobre nawyki jedzenia zdrowych zeczy a nie delektowania sie zapychaczami....:confused: zobaczymy co mi z tego wyjdzie...w dzisiejszym swiecie zywnosci transgenicznej.........
 
Priscilla tak,tak dokladnie takie okragle wafle ryzowe.Sa dwa rozmiary cienkie i,rowne i grube chropowate ja podaje te drugie.Sklad takiego krazka 100% ryzu brazowego.Bez soli i innych dodatkow.Sa tez z dodatkiem slonecznika,dyni i soii ale z soja ostroznie.
RybciuDzieci nie lubia wody bo dla nich jest bez smaku.Ja tez nie mialam latwo bo maly nie chcial na poczatku.Ale sie nie poddawalam :-) przetrzymywalam go i po paru dniach zalapal.to bylo jk mial 3 miesiace i od tamtej pory uwielbia wode.Co do tych ciasteczek dla dzieci zarowno chrupaczki bobovity jak i miskopty Nestle zawieraja gluten,cale jaja,tluszcz i cukier.A to sklad calkowity, mąka pszenna, cukier, olej roślinny, mąka ryżowa, odtłuszczone mleko w proszku, jaja, cukier inwertowany, skrobia pszenna, substancje spulchniające (węglan amonu i węglan sodu), aromat wanilina, siarczan żelaza (II), witamina B1 (chlorowodorek tiaminy).
 
No u nas Maja tez ostatnio pije powolutku wode z kubeczka a jaka zadowolna jest :-D :-D :-D
BUBA co do tego wyuczenia dobrych nawykow to roznie bywa :-)
Ja jestem pelna podziwu dla Ciebie BUBA ze tak super wychowujesz swojego chlopaka :tak: i z tym jedzonkiem itd....
Ja np nie pilnowalam tak Maksa z jedzeniem, owszem nie dawalam mu jakis tam swinst zapychaczy itd.... I wiesz u mnie Maksio nawet nie tknie pizzy hamburgerow zapiekanek i innych takich rzeczy. On wprost uwielbia warzywa i owoce, owszem znajda sie warzywa co nie lubi ale moze sa to ze 3 sztuki :tak: Na obiad obowiazkowo musi byc zupa ...... obiad bez zupy to nie obiad ;-) Od jakiegos roku mam problem z miesem nie lubi go nie wiem co sie stalo nagle przestal jesc i nie da rady mu wcisnac. Wiec dalismy mu spokoj i zaczal czasami zjadac w przedszkolu miesko i czasami w domku powie ze zjadlby na kolacje kielbaske :tak: :tak: :tak:
Jedyne co wcale nie jada to jajka, zjadl jeden raz i zwymiotowal i od tej pory nietknal a mial wtedy 10 m-cy i pamieta cholernik :tak: :tak:
Troche sie martwilam ze nie jada tego miesa i jajek i ze moze miec anemie ale ostatnio zrobilismy badania kontrolne i wyniki krwi ma rewelacyjne :tak: :tak: A kiedys to nawet wcianal wątróbke, a jego ulubiona zupa to buraczkowa z kawalkami burakow, bo jak on to mowi nie moga byc tarte tylko musi je gryzc :tak:
Dzis robil wielka pizze dla calej rodzinki no i nawet jej nie tknal, powiedzial ze zrobil ja dla nas. A jakbyscie widzialy jak pokroil kielbase jeju jakie wielkie kawalki, naszczescie dobrze mu wychodzi tarcie sera :tak: :tak:
Kucharz mi maly rosnie :-)
 
reklama
Do góry