reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wprowadzamy nowe dania do jadłospisu

Mamjakty - no tak , swój ogródek to skarb :-D ja mam niby dużo miejsca na ogródku, ale ledwo wywalczyłam trochę miejsca na moje ukochane truskawki :-( mój mąż nie toleruje żadnych warzywek na ogródku :eek:

Adiva - dzięki, nie wpadłam na to, żeby mrożonki wziąć :zawstydzona/y: tylko ciekawe czy w naszej mieścinie będzie coś Bio....zobaczę :-)
 
reklama
My też będzimy dynię jeść w sobotę moja mama ma kupić na ryneczku od kobitki która handluje swoimi warzywami, ma sprzedawać tą dynię na plastry. Wczorajsza cukinia bez żadnych złych efektów. aha i pomysł adivy z makaronem smakowałłł;-)
 
A u nas kicha z mlekiem Po konsultacji telefonicznej dostaliśmy pozwolenie na przejście na mleko sojowe Kupiłam na początek deserek sojowy żeby sprawdzić realkcję (mam już kolekcje różnych mlek i nie potrzebuję następnych:confused2:) Dzisiaj mały ma piękne objawy alergii śluz w kupie, krostki surowicze, suche poliki i drapie się po brzuszku niemiłosiernie. Chyba zostanie bezmlekowcem A najśmieszniejsze jest że po maśle nic mu nie jest:confused2: Dostaliśmy wręcz nakaz wprowadzenia masła od alergolog jeszcze przed operacją Na to mleko kozie się raczej nie zdecyduję na stałe bo zbankrutuję 45zł za 400g Kupiłam natomiast "mleko" ryżowe ale zaczekam aż alergia mu zejdzie Ciekawe czy posmakuje:-p
 
A u nas dziś ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu Julka wciągnęła obiadek tak, że jej za mało było :eek:, jutro gotuję jej sama, zobaczymy czy zje. Będzie miała cielęcinę, ziemniaka, marchew i jeszcze jakieś warzywo, tylko najpierw muszę napaść na warzywniak ;-), ale chyba na cukinie się skuszę :-)
 
No niestety mleko sojowe może mocno uczulac. Kidyś z zapałem się je polecało małym alergikom, ale okazało się to błedem.
U nas na Wsi sasiedzi mają kozę, bo dzici alergicy i tylko kozie mogły pic. Taniej im wyszło. No ale do tego potrzebny ogródek, choc podobno świnie chodowano na balkonach, wiec może i koza by zagustowała w takim rozwiazaniu :-p.
U nas mięso kurczaka weszło bez problemów, więc jak narazie jestem szczęśliwa. Zobaczymy jak banan...
 
A ja mam pytanko odnośnie ryb chciałabym małemu dać jakas świeżą ale sie zupełnie nie znam na rybach. Może któraś z was wie jaka byłaby dobra. Do tej pory dawałam mu filet z mintaja.
 
w słoiczkowych daniach najczęściej jest tuńczyk, łosoś albo ryby dorszowate (z bardzo małą ilością tłuszczu) tylko nie wiem a=od jakiej indykacji wiekowej bo chyba wg WHO to rybki można wprowadzać od 7 mies życia a ile dobrze pamiętam :-p

dziewczyny a ja mam pytanie ile i o których porach wasze dzieciaki jedzą posiłki?
Napiszcie proszę bo nie wiem czy moja Karola to tylko wyjątek czy nie że jak wciagnie deserek to za 5 min krzyczy z głodu :-p
 
u mnie mięska - kurczak, indyk, królik, jagnięcina wprowadzony i oki...po cielęcinie zsypało...
owoce - brzoskwinie, morele, śliwki, gruszki, banany i oki...po jabłkach ból brzuszka
glutenujemy się i na razie jest oki


co do jedzenia to moja Miśka je mało...
7 -rano zjada butle nutramigenu z kaszką ryżową smakową(ok 200ml)
13 -14 - zjada zupkę,obiadek (półtora słoiczka czyli tez ok 200ml)
18-19 - zjada butlę nutramigenu z kaszką smakową plus gluten (150ml max)
22 - butla nutramigenu z kaszką smakową (150ml max)
w między czasie zjada sinlac z jakims owockiem ale to ok 100ml max...
 
reklama
Ja dzisiaj podałam małemu pomidorówkę z lanymi kluseczkami no się zajadał, zjadł dużo więcej niż zazwyczaj aż się bałam czy go brzuszek nie będzie bolał, ale on sobie za dużo jedzenia to nie da wcisnąć.
 
Do góry