reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wózki

Jak nosidełko to tylko Tula wchodzi w grę. Do chust nie mam przekonania.

Wydaje mi się, że dziewczyny, które myślą o spacerówkach, na pewno wybierają takie rozkładane na całkiem płasko, ze specjalną wkładką dla noworodka, z możliwością zabezpieczenia z każdej strony. Takim wózkiem jest bodajże Maclaren XLR.
Ale sama nie zdecydowałabym się na takie rozwiązanie.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Lisica bo w niektórych krajach tak wożą, w tych wkładkach dla niemowląt. Ja nie mówię, że to jest złe ale dla mnie za małe dla dziecka.
Tak Maclaren, teutonia itp.nawet kiedyś starsze wersje Tako miały te wkładki dla niemowląt.

Na nosidełko też się czaję Tula:tak: tylko który wzór wybrać..;-)
 
Wiem Kasiu, dlatego właśnie zasugeowałam Maclarena :)
A co do Tuli to ja będę szukać w jednym kolorze ;-) i pewnie jakiś męski kolor, co by i mąż skorzystał :-D
 
Może troszkę odbiegam od tematu (za co z góry przepraszam), ale tak mi się skojarzyło, a propos różnego podejścia do przewozu dzieci w różnych krajach. Ostatnio przeglądałam takie "chińskie allegro" i znalazłam takie oto cudo:

New design car baby safety seat belt bag Motorists necessary baby carrier/Warm backpack/high grade Baby windproof suspenders -in Shopping Cart Covers from Baby Products on Aliexpress.com | Alibaba Group

:szok:
widziałyście coś takiego w użyciu?

Takie "cudo" to chyba tylko Chińczycy mogli wynaleźć
 
Maja ja nie wiem czy To jest cudo... Mam wrażenie ze tym dzieciom jest strasznie niewygodne a o bezpieczeństwie to juz chyba w ogóle nie ma mowy...
 
Maja ja nie wiem czy To jest cudo... Mam wrażenie ze tym dzieciom jest strasznie niewygodne a o bezpieczeństwie to juz chyba w ogóle nie ma mowy...

Co do wygody to nie wiem ale bezpieczenstwo zerowe. Przy wypadku jedyny plus to dziecko nie lata po aucie jak lalka ale ochrony zero. Kregoslup w odcinku szyjnym lamie sie jak zapalka a przy udezeniach bicznych z dziecka zostaje miazga :(
 
Fotelik samochodowy, bujeczek i spacerowka nie plaska dla dziecka od 0-6 tylko do 1,5 godziny dziennie. Inaczej problemy z kregoslupem w odcinku szyjnym i ledzwiowym gwaratowany. Skolioza oraz skrzywienie zeber jako gratis. Nie robcie tego swoim dzieciom...
 
reklama
Maja a wytłumacz proszę dlaczego ta spacerówka tworzy zagrożenie dla dziecka? Bo przecież i w niej i w gondoli leży na płasko, wiec nie przyjmuje jakiejś dziwnej postawy która mogłaby wpłynąć na budowę. Oczywiście bezpieczeństwo maluszka jest najważniejsze, wiec chętnie poczytam co lekarz ma na temat do powiedzenia.

Matik ja znowu sobie nie wyobrażam wozić w foteliku ;) właśnie przez to ze nie leży na płasko.

Passoa zdjęcie postaram sie wrzucić wieczorem jak będę na komputerze.

Jak spacerowka jeat plaska to ok tylko zeby byla na tyle zabudowana zeby niebtrzeba bylo dziecka w pasy zapinac wtedy wyscielsz ja jakims kocykiem zeby bylo miekko i ok. Jeszzce zwróć uwage na amortyzatory, niemowlecy kregoslup baaardzo źle znosi wstrzasy.
Ja mialam taka spacerowke kupiona bo jak Ika miala 5 miesiecy jchalismy nad moze i chcialam ograniczyc miejsce w bagazniku i nie brac gondoli wiec kupilam spacerowke tylko dopasowalam ja do wyjazdu.
 
Do góry