reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

WÓZKI

reklama
Ja mam już drugi wózek dla synka. Pierwszym był trzyfunkcyjny ROAN MARITA. Gondola super, duża, świetne zawieszenie. Rewelacyjnie sprawdzała się na naszych nierównych ścieżkach i górskich (tych w miarę płaskich) szlakach. No i to tyle na temat plusów tego wózka. Pierwszy sprzedałam fotelik, bo był beznadziejnie wyprofilowany dla noworodka i młodszego niemowlaka. Dziecko się w nim zapadało pupą w dół i jakby się postarało, to mogłoby pewnie dotknąć kolanami czoła. Poza tym nie ma go w testach bezpieczeństwa. Kupiłam na jego miejsce świetny MAXI COSI. Druga odpadła spacerówka. Synek był w niej płaczliwy, ciągle się zsuwał i było mu bardzo niewygodnie. Może dla starszego dzieciaczka byłaby ok, ale mój Mały nie czuł się w niej komfortowo. No i pałąk miał na wysokości stóp prawie... Zamiast tej spacerówy kupiłam MUTSY URBAN RIDER. Używany i upragniony. Niestety z powodu wcześniejszego używania lub transportu wózek czasem jest krzywy i zjeżdża w lewą stronę. Poza tym jest dosyć ciężki, co łącznie z wagą Synka (ponad 10kg) plus zakupów nie jest najłatwiejsze w prowadzeniu. Ale ogólnie jestem z niego zadowolona i dla następnego dzieciaczka też go zostawię. A nie wiem, czy na wiosnę nie skuszę się na parasolkę:)
 
Dziewczyny mam takie pytanie, czy dokupowałyście do swoich wózków jakieś specjalne materacyki do gondolki?W moim Delti Cat można regulować podgłówek i przez to jest łączenie co uważam za wadę bo uważam, że gdyby nie dodatkowy materac dziecku byłoby niewygodnie. Zastanawiam się jak to jest w Waszych wózkach?

My mieliśmy ROAN MARITA też z regulowanym podgłówkiem i nie było potrzeby,żeby podkładać jakikolwiek materacyk, ale z tego, co widziałam na allegro, wydaje mi się, że można takowe dokupić. Ale można również podłożyć kocyk, jeśli dzieciaczkowi jest niewygodnie.

witam serdecznie!
własnie jestem na etapie rozglądania się za wózkiem dla naszej drugiej pociechy, która ma przyjść na świat w grudniu. Przy pierwszym dziecku mieliśmy bebecar icon ( REWELACYJNY wózek, ale niestety zimy są teraz mocniejsze i po śniegu było by ciężko sie nim poruszać z powodu małego przedniego koła:( ) i Silver Cross Dazzle (tez się świetnie spisał ale korzystaliśmy z niego już podczas końcówki naszej przygody wózkowej)
zastanawiam się nad x-lander XQ, XA i mutsy urban rider. nie wiem który z tych wózków jest w stanie dorównać zwinnością, wytrzymałością a przede wszystkim wygoda dla dziecka bebekarowi :( i przy okazji dobrze spisze się jak spadnie śnieg.
proszę o pomoc lub jakaś podpowiedz bo mam mętlik w głowie :)

My mamy MUTSY URBAN RIDER. Tylko spacerówkę, bo ta od wielofunkcyjnego ROAN MARITA była beznadziejna i kupiłam mutsy'ego. Wózeczek jest wart swojej ceny. My mieszkamy w okolicy, w której drogi są nierówne, są dziury itp. i duże koła mutsy'ego świetnie sobie z tym radzą. Dzieciaczkowi też jest w wózku bardzo wygodnie (poprzedni to byłą niemalże masakra). Minusy: budka nisko, mały kosz, ale dajemy radę, ciężar (dla kobietek, które muszą wnosić wózek na któreś piętro zdecydowanie nie jest stworzony).
 
Witajcie, mam zostać mamą w maju, ale już zastanawiam się nad kupnem wózka.
Czy któraś z Was ma w użyciu wózek IMPLAST BOLDER SD ECO-LINE??
Proszę o opinie, będę niezmiernie wdzięczna za pomoc.
implastecoline.jpg
 
dziewczynki, wchodzi tu któraś jeszcze? Przeczytałam ten wątek i nie znalazłam odpowiedzi na pytanie jednej z dziewczyn odnośnie wózków firmy Anmar. Co o nich sądzicie, używacie może? Liczę na waszą pomoc :) pozdrawiam
 
My mamy wózek Delti Cat - ten sam producent co X-landera. Jeździmy nim juz 11 miesięcy. Wózeczek jest wg mnie super. Właśnie uzywamy spacerówki, a przez 6 miesięcy uzywaliśmy gondoli. Gondola jest super, duża i bardzo zgrabna. regulowana wysokość rączki, bardzo pojemy kosz na zakupy. Świetna sprawą jest możliwośc montowania spacerówk i w obu kierunkach jazdy. Opcja ta prawdza sie zwłaszcza przy małych dzieciach. Spacerówka ma też zamontowaną na stałe folię przeciedeszczową w podnóżku, przez co nie ma obaw ze dziecko zmoknie podczas deszczu. Oj, nie raz mieliśmy takie sytuacje w starym wózku, gdzie folia zostawała w domu a my bylismy na spacerze i zazcynał padac deszcz.
Stelaz wózka składa sie do niewielkich rozmiarów przez co mieści się nawet w niewielkich samochodach, Skrętne przednie koła doskonale sprawdzaja sie na miejskich drogach. Co prawda wózek swoje wazy, ale dzieki temu jest bardzo stabilny. Schody w bloku pokonujemy poprzez toczenie wózka na tylnych kołach. Dziecko nawet tego nie odczuwa. Super sprawa.
 
My mamy wózek Delti Cat. I jak komus nie przeszkadzaja przednie kółka małe to spokojnie moge go polecić.
Jeździmy tym wózkiem juz 11 miesięcy. Wózeczek jest wg mnie super. Teraz uzywamy spacerówki, a przez ponad 6 miesięcy uzywaliśmy gondoli. Gondola jest super, duża i bardzo zgrabna. regulowana wysokość rączki, bardzo pojemy kosz na zakupy. Świetna sprawą jest możliwośc montowania spacerówk i w obu kierunkach jazdy. Opcja ta prawdza sie zwłaszcza przy małych dzieciach. Spacerówka ma też zamontowaną na stałe folię przeciedeszczową w podnóżku, przez co nie ma obaw ze dziecko zmoknie podczas deszczu. Oj, nie raz mieliśmy takie sytuacje w starym wózku, gdzie folia zostawała w domu a my bylismy na spacerze i zazcynał padac deszcz. Stelaz wózka składa sie do niewielkich rozmiarów przez co mieści się nawet w niewielkich samochodach, Skrętne przednie koła doskonale sprawdzaja sie na miejskich drogach. Co prawda wózek swoje wazy, ale dzieki temu jest bardzo stabilny. Schody w bloku pokonujemy poprzez toczenie wózka na tylnych kołach. Dziecko nawet tego nie odczuwa. Super sprawa.
W tym roku zmieniła się kolorystyka, wg mnie jest duuuzo ładniejsza od tej co mamy, chociaż nasza tez była niczego sobie.
Cenowo wózeczek wydaje się bardzo atrakcyjny. Mozna go kupić juz za 1000 zł, jak na ta klasę wózka wydaje mi się że nie jest to duzo.
Denerwują mnie tylko pasy w spacerówce, trochę tego nie dopracowali, bo za bardzo "latają", ale można sobie z tym poradzić.
_________________
 
Ja z żoną kupiliśmy pierwszy lepszy wózek i mam nadzieję, że będzie sprawował się dobrze. Żona za koło 4 tygodni będzie rodzić swoje pierwsze dziecko, nasze dziecko :)
 
Ostatnia edycja:
Odrradza ładny zgrabny malutki wózek EURO BABY 7X dla drobnych pań.Ja jestem drobna wiec mi wózek duży nie pasował kupiłam EUro baby taki fajny zgrabny ale to byla porażka.Kółko odpada. Jak mały miał 3 miesiace musia;lam zmienić na spacerówke bo sie nie miescił a wcale duży nie był.Jezdzi teraz na spacerowce i wyglada jakbym go włazyła do wozka dla lalek.Masakra.Ludziom strasznie się podoba,kazdy pyta gdzie go kupilam a to taka tandeta że nie warto ,bo dziecko sie poprostu nie zmieści.
 
reklama
Nie pomyślałaś przy kupnie dlaczego cena tego wózka jest taka mała? Co producent miał zrobic za tą kwotę? Jak ktoś myśli, że w takiej cenie kupi bardzo dobry wózek to grubo się myli i wychodzą później takie żale.....Dałaś za ten wózek tyle ile jest wart wiec nie miej pretensji do producenta, bo zrobił wózek bardzo tani.
 
Ostatnia edycja:
Do góry