reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, w poradniach, czyli kłopociki z naszymi dzieciaczkami.

Petinka do okulistów nie ma skierowań, zapisz się i tyle. Ja też muszę się z Igim zapisać, bo pewnie terminy będą odległe.

Ja z Krystianem wszędzie prywatnie chodziłam i na początku to może nie przeszkadza ale potem to się robią takie sumy, że teraz nie zamierzam póki nie muszę.
Najbardziej pluję w brodę, że mi się na alergologa państwowego czekać nie chciało. Teraz mamy prywatne kontrole tylko, bo już drugiego skierowania od pediatry nie dostaliśmy. Alergolog mówi, że przydałoby się zrobić testy ale oczywiście prywatny to prywatnie.
Koszt bardzo duży.
Ja nie chcę nawet podliczać ile my wydaliśmy na prywatne wizyty u specjalistów przez te 4 lata, pomijając, że pierwsza prywatna okulistka okazała się oszustką i zepsuła by wzrok małemu leczeniem.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Dziewczyny a jak to wygląda jak sie nie szczepi dziecka tymi skojarzonymi? czy to oznacza, że beda sie wkłuwać dziecku 5 razy w ciągu jednej wizyty? może i głupie pytanie ale po prostu nie wiem:sorry:
 
Elisabeth chyba właśnie 5 razy w ciągu jednej wizyty, bo przecież muszą dać dawkę.

nam neurolog powiedziała, żeby lepiej skojarzonymi szczepić

Wizyty u neurologa i okulisty nie są obowiązkowe, my dostaliśmy do neurologa skierowanie od pediatry bo mały miał przedłużającą się żółtaczkę, do okulisty chcę się wybrać, bo starszy ma wadę wzroku po tatusiu i chciałabym sprawdzić czy młodszy też.
 
Dziewczyny szczepionki skojarzone to kilka szczepionej w jednej więc zmniejsza się ilość wkłuć do jednego podczas wizyty zamiast np. 3 w jednym tygodniu... dlatego
 
Oprócz mniejszej ilości ukłuć, to jeszcze jest lepsza, ze względu na krztusiec. Tylko jak się zacznie szczepić skojarzonymi, to juz tak trzeba cały czas. Co do pneumo i rota, to też nie jest to jedno szczepienie tylko kilka powtórzeń.

Także kwota jest ogromna.
Skojarzone 180 zł + 3x120 zł =540 zł
pneumo 4x300 zł = 1200 zł
pneumo +PPV nawet nie znam ceny, ale to 2-5 lat (wiek dziecka)
rota 620 zł

razem 2360 zł

dodatkowo potem ospa 160 zł

U mnie pediatra był na wizycie w domku. Powiedział, że najważniejsze są pneumo, skojarzone, potem rota.
 
Te badanie na bioderka to między 6 a 8 tyg najlepiej??

A te badania u okulisty i neurologa to są obowiązkowe??
1. taQ
2. Nie, obowiazkowe u w czesniaków, reszta ze wskazań pediatry.


Oprócz mniejszej ilości ukłuć, to jeszcze jest lepsza, ze względu na krztusiec. Tylko jak się zacznie szczepić skojarzonymi, to juz tak trzeba cały czas. Co do pneumo i rota, to też nie jest to jedno szczepienie tylko kilka powtórzeń.

Także kwota jest ogromna.
Skojarzone 180 zł + 3x120 zł =540 zł
pneumo 4x300 zł = 1200 zł
pneumo +PPV nawet nie znam ceny, ale to 2-5 lat (wiek dziecka)
rota 620 zł

razem 2360 zł

dodatkowo potem ospa 160 zł

U mnie pediatra był na wizycie w domku. Powiedział, że najważniejsze są pneumo, skojarzone, potem rota.

Izuś nie bardzo rozumiem jak 180+3x120?? Co kosztuje 180 jednorazowo a co 3x po 120?
u mnie 3x180 (tzn 180 u mnie kosztuje Infanrix Hexa czyli 6w1.
pozostałe w mojej przychodni:
pneumokoki (PREVENAR nie SYNFLORIX) - 250 (3 dawki do roku)4 dawka przypominająca w 2 r.ż (zatem nie spieszy sie zdąży się naskładać)
rota 300 pln (2 dawki podane do 6 mca).
Ospe mieslimy u Zuzki za free.... 12/13 miesiąc.

U mnie wiec wygląda to jednorazowo tak:
180 Infanrix Hexa (jak ktoś chce to: 120 Infanrix IPV+Hib czyli 5w1)
250 Prevenar
300 Rotarix
razem: 730 pln
ogólna kalkulacja: 2x730 (bo rota sa dwie dawki)+430 = 1890. Spora różnica.PS Co to jest pneumo+PPV?
 
O kurcze, weszlam i zrobilam duze oczy.
Kobiety, skad sie dostaje skierowanie na te bioderka?
Od pediatry podczas pierwszej wizyty na szczepionce?

Może głupol ze mnie - ale niewiem tego :eek:
 
Tak Asheara powinna ś iśc na wizytę do pediatry i tam wszystko Ci powiedzą m.in o szzepieniach i dadza skierowanie do rożnych specjalistów, np na bioderka czy np do neurologa
 
reklama
Do góry