reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, ortopedy i innych specjalistów, konsultacje, szczepienia, zabiegi.

wiem ze internet nakręca ale no to skoro taka ta 6w1 jest super to czemu na zachodzie i prawie we wszystkich innych krajach ja wycofali i jest juz inna , tez 6w1 ale z innym skladem i nazwa? u nas tego nie naglasniali ale na zachodzie glosno bylo o tym ze te szczepionki infanrix hexa sa toksyczne ...
Zuzia znosi ją dobrze póki co, ale ja juz jej nią nie zaszczepie, Polska nie jest uzciwym krajem i koncerny nie powiedza ze cos moze szkodzic jesli maja z tego niezła kase...a ja wlasnej corki truc nie chce i jeszcze placic za to!!! :no:
 
reklama
A ja nadal nie wiem czy szczepić 5w1 czy tymi klasycznymi bezplatnymi ...
co robić ?
 
Moim zdaniem każdej szczepionce można coś zarzucić, i jest wiele rodziców którzy nie chcą w ogóle szczepić swoje dzieci.
Każdy z Nas decyduje sam, i powinien mieć wybór i go ma więc 03.2013 zrób jak podpowiada Ci serce i rozum :-)
 
Tyle że ja jestem już tak wygłupiona z tymi szczepieniami :(
chciałam te klasyczne ale boję się że krztusiec jest nieoczyszczony, za to w 5w1 jest oczyszczony ale ta szczepionka to jednak nadal coś nowego i może nie do końca przebadanego ?
Wkurza mnie to że lekarz nie doradza tylko każe samemu dokonać wyboru, dlaczego w tej głupiej PL nie jest to ujednolicone ... :/
 
my juz po szczepieniu (6w1). mlody znowu dzielny bardzo, tylko sie skrzywil przy wkłóciu, i zasnął ;)
teraz to maraton bedziemy miec zdrowotny: za 2 tyg znowu szczepienie (rota + pneumo), wczesniej jeszcze usg bioderek, potem okulusta (zobaczymy co poradzi na te ropiejace oczka).. Najeździmy sie z mlodym ze ho ho. Ale po kazdej wizycie w nagrode spacerek :)

dziewczyny a na menigokoki szczepila któras z Was? co wiecie na temat tej szczepionki.
 
betina79 my mamy zamiar teraz Borysa zaszczepić na meningokoki. nawet lekarka nam tak radziła. Blankę pewnie też zaszczepimy ale pewnie troche później bo przed nami rota i jeszcze zwykłe szczepienie już nie pamiętam od czego tam jest.
 
Ja na rota już nie szczepie (wrócilismy własnie ze szpitala po rotawirusie), więc Pani dr powiedziała, że jedna szczepionka nam odpada. Na meingokoki będę szczepiła, a poza tym za miesiąc (taki odstęp po wyjsciu ze szpitala) szczepionką 6w1, nasz pediatra powiedział, że jest dobra (ta albo 5w1).
Jak czytam te narzekania na Polskę, to mam ochotę tylko napisać - "pakuj walizki i wyjedz". W każdym kraju coś jest nie tak, nigdzie nie jest różowo. A prawda jest taka, że w służbie zdrowia dużo zależy od tego na kogo trafisz. Tak jak w każdej innej dziedzinie życia.
 
reklama
Na 99% weźmiemy te 5w1 ... naczytałam się sporo, nagadałam, powypytywałam i to chyba będzie dobra decyzja - mam przynajmniej taką nadzieję.

...a propos pakowania się i wyprowadzki z PL to temat szczepień jest jednak zbyt małym powodem do podjęcia takiej decyzji :p
 
Do góry