reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, ortopedy i innych specjalistów, konsultacje, szczepienia, zabiegi.

my tez aszczepimy mala na tą 5w1 chociaz ja malo wiem o szczepionkach, zastanawiam sie nad pneumokokami i rotawirusami... tylko nie wiem czy musze szczepic od razu dziecko na te 2 ostatnie? w sumie wynioslo by to nas ponad 800zł a to troche duzo jak na jednorazowy wydatek...
 
reklama
Witajcie Dziewczyny
My dziś byliśmy na szczepieniu, wybraliśmy szczepionkę 5w1, dodatkowo mały dostał drugą dawkę szczepienia przeciwko żółtaczce, Mariuszek był bardzo dzielny tylko troszkę zapłakał. Malutki zdrowy rośnie jak na drożdżach:) od wizyty którą miał w 9 dobie życia urósł 5cm, tylko że narazie w przychodni mierzą go od główki do tyłeczka:) więc już napewno ma 60cm:) i dziś ważył 5380g więc od wyjścia ze szpitala przytył 2280g
 
hello ;)

my tez juz po pierwszym szczepieniu ;) mierzony na długość Jasiek nie był, tylko obwód głowy i klaty... waga 5080 ;) czyli 1,5 kilo od wagi urodzeniowej do przodu ;)
biedaczek popłakał troche przy obu wkłuciach (5w1 oraz WZW B)... szczepienia były w nóżki... i dzisiaj widze, że na prawej gdzie było WZW B jest czerwona górka... ale pielęgniarka mówiła, że ta na WZW B bardziej boli....
na następne szczepienie zapisałam i Jaśka i Adaśka - Adam będzie miał meningokoki ;) ciekawe który będzie bardziej wrzeszczał :-)

Madzia - niezła waga Mariuszka :szok: a on jest na samej piersi??

madziaa - ja starszych na pneumokoki szczepiłam jak skończyli 2 lata - wtedy wystarcza 1 dawka... jak mała na razie nie ma styczności z innymi dziecmi to może szkoda bólu i kasy??
nam pediatra poradziła, żeby Jaśka zaszczepić na pneumo jak skończy 6 mies, ale to przez starsze rodzeństwo, które może cos przywlec ze szkoły....
a co do rota to się nie wypowiadam, bo starszych nie szczepiłam i tego tez nie planuję....
gdzies słyszłam, ze podobno i tak dzieciaki choruja pomimo szczepionki, ale to nie jest potwierdzona informacja...
najlepiej to chyba skonsultowac z pediatrą.....
 
Agula Mariuszek jest tylko na piersi:) nawet herbatki jeszcze nie pił. Starszak też ładnie przybierał na wadzę do 6 tygodnia, choć ważył prawie 0,5kg mniej niż Mariuszek, a potem mieliśmy problemy z wagą Jasia, więc mam nadzieję że teraz tak nie będzie.

Madziaa my ze szczepieniami robimy podobnie jak Agula, na rotawirusy nie szczepimy, a na pneumokoki Mariuszka zaszczepimy jak będzie miał pół roczku, bo starszak narazie w domu, bo zrezygnowaliśmy ze żłobka. We wrześniu pójdzie dopiero do przedszkola, więc przed wrześniem obaj zostaną zaszczepieni na pneumokoki.
 
Deizzi on przybiera normalnie tylko duzy sie urodzil:tak: Moja Laura tez tak przybierala na tym samym mleczku. Od porodu nabral 1560g a jak widac sa dzieci ktore przybraly znacznie wiecej;-)
 
My dokładnie tydzien temu bylismy na szczepieniu. Mała dobrze to zniosła na szczęście :) Ważyła 4150(waga przy wypisie ze szpitala 3070) więc przybywa dobrze, chociaż jak dla mnie to mogłaby troszkę więcej.

Byłysmy też na pierwszej wizycie u chirurga z pępkiem. Niestety niczego nie zrobił oprócz odcięcia kawałka suchego kikuta. W poniedziałek idziemy na kontrolę. Oczywiście nic się nie zmieniło i pępek trzyma się mocno.
 
reklama
My bylismy dziś na szczepieniu i chciałam małą zaszczepić 5w1 infadrix hexa plus engerix(zoltaczka) ale nie bylo tej engerix tylko jakas koreanska i dalam sie namowic na 6w1 i strasznie zaluje teraz czytam ze to najgorsza opcja jaka moglam wybrac ze w belgii bylo po niej 36przypadkow zgonow u dzieci :szok: wpadlam w panike normalnie, dlatego mam pytanie czy ktoras was szczepila swoje dziecko ta 6w1 infadrix hexa? i jak ją znosiło ... moja na razie czuje sie chyba ok
 
Do góry