reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u pediatry, ortopedy i innych specjalistów, konsultacje, szczepienia, zabiegi.

Jeżeli się w ciąży miało opryszczkę to jest prawdopodobieństwo, ze uszy u dziecka mogły się źle rozwinąć i może mieć uszkodzony słuch. Nie każdy lekarz o tym mówi ale to groźne jest, w ogóle opryszczka to pieruństwo i można nawet zabić swoje dziecko całując je w usta mając opryszczkę...
Agata jest z grupy ryzyka więc należy powtórzyć badanie. Ale jestem dobrej mysli, wiem, że słyszy bo reaguje na grzechotkę i mój głos. Badanie, które będą jej wykonywać będzie na śpiąco, około pół godziny. Lekarze sprawdzą po prostu czy nie ma jakiś uszkodzeń gdzieś głęboko w narządach słuchu.
 
reklama
dawno Nas tu nie bylo...dziewczyny nie wiedziałam,że dzieci do 6 miesiaca musza podwoic wage....a co jesli potroją? Kornelka nie wygląda grubo ( mam porownanie do bratanicy) a w 3,5 miesiaca wazy juz 6,1 kg ( waga urodzeniowa 2,6. Wczoraj akurat mielismy wizyte u pediatry+szczepienie. Nowa lekarka stwierdziła ze strasznie pogodne dziecko:))) ( to po rodzicach:))) i ,że rozwija sie znakomicie wiec jestem spokojna.
 
Jej to moja kruszyna- waga urodzeniowa 3660 a przedwczoraj tylko 5200... Lekarka powiedziała, że to jeszcze ok, ale mam porównanie do innych dzieci, szczuplutka, chudzinka jest. Pytałam się lekarki czy może za słaby pokarm mam czy coś, ale powiedziała, że gdyby była głodna to by płakała. Widocznie będzie z tych mniejszych dzeciątek...ale za to długa- 70 cm:>
 
Wczoraj byliśmy z Justynką na 2 szczepieniu. Szczepimy zwykłymi "sanepidowskimi" szczepionkami. Ja sie igieł boje więc małą trzymał mąż. Justynka przy pierwszym i drugim ukłuciu nawet nie pisnęła przy trzecim zrobiła usta w podkówkę wydała z siebie krótkie "łeee" które trwało nawet nie 2 sekundy. Byłam w szoku:szok::szok: i byłam z niej baaaaardzo dumna , że tak lajtowo . Doktorowa powiedziała , że jest taka "tłuściutka" i zauważyła , że właśnie dzieci takie tłuściutkie często mniej płaczą , bo jak to ona ujęła "jest w co kłuć "
Dziś oglądałam miejsca od szczepienia i nic się nie dzieje , gorączki tez nie ma więc luz. Następne szczepienie w sierpniu .

Dodatkowo zapytałam o wzmożone napięcie mięśniowe i asymetrię - na szczęście ten temat nas nie dotyczy , tak uznała doktorowa, powiedziała , że jest OK
 
Tydzin temu bylismy na bilansie
Ethan wazyl 7900g i mierzy 67cm
Szczepionka na pneumokoki i 6 w 1
PO szczepieniu brak skutkow ubocznych, obylo sie bez goraczki:happy2:
Kolejne szczepienie 26 lipca ( w moje urodzinki )

Rozwuj Ethana rewelacja, lekarz zachwycony tym co synus potrafi. Pochwalil go i gratulowal dorodnego synusia :)
 
my już po 2 dawkach 6w1 i pneumokokach. rota skończone. zostaje tylko ostatnie kłócie za miesiąc i spokój na dłuższy czas :)
na szczęście wszystkie szczepienia do tej pory poszly gładko..
nasza waga 6700, 64 cm
 
reklama
My mamy następne szczepienie 2.08.dopiero. Jutro będę znała dokładną wagę Małej. W pon.ważyła 5510, a waga urodzeniowa 4330... Oby było więcej
 
Do góry