reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarzy, badania, zdjęcia z USG

baby.jpg

Witajcie Mamusie

Ja już po usg prenatalnym - foto z tego wydarzenia powyżej ;)... lekarz co prawda nie określił płci ale.... może Wy coś widzicie? jak sądzicie chłopak czy babka?
 

Załączniki

  • baby.jpg
    baby.jpg
    49 KB · Wyświetleń: 173
reklama
MałaMi1984 - obstawiam dziewczynkę :D Nie jestem lekarzem i nie mam bladego pojęcia na co patrzeć, ale jak tak spojrzałam na to zdjęcie to widzę małą blondyneczkę :D
 
Po USG prenatalnym. Wszystko ok [emoji5]️ Termin wg USG - 24.09.2015. Dzidziol ma 6cm. Przezierność karkowa 1,30mm, kość nosowa 0,14cm. Serce czterojamowe, akcja serca 157bpm. Mózg symetryczny, oczka, rączki, nóżki - wszystko ok. Żołądek, nerki, pęcherz, jelita, pępek - wszystko jak powinno być.
Łożysko na tylnej ścianie, płyn owodniowy ok, przepływ pępowinowy krwi ok [emoji4]
Płeć nieznana - prof powiedział, że na tym etapie chłopiec i dziewczynka wyglądają tak samo, także nie naciskałam.
Kamień z serca...
Zdjęcia widziałam lepsze, nie lubię tych 3D, ale innego nie mam...
ImageUploadedByForum BabyBoom1426538398.237725.jpg
 

Załączniki

  • ImageUploadedByForum BabyBoom1426538398.237725.jpg
    ImageUploadedByForum BabyBoom1426538398.237725.jpg
    21,7 KB · Wyświetleń: 93
Witajcie!Jestem po wizycie prenatalnej.Przezierność karku 1,60 mm, kość nosowa obecna.Niby wszystko ok ale lek zasiał ziarnko niepewności i poinformowała o biochemii(test PAPP-A).Bije sie z myślami bo mam czas do dzisiaj zeby to zrobic ale oczywiście odpłatnie.:(
I mam łożysko na przedniej ścianie i to bardzo nisko:((lekko przodujące).Do 20 tyg może sie unormować wiec pozostaje czekanie!
 
Bea- a na jakiej podstawie lekarz twierdzi, ze coś nie tak? Znam kilka dziewczyn z przodującym łożyskiem i nic im i dzieciaczkom nie było, musiały tylko bardziej na siebie uważać. Łożysko jest ruchome, do 20 tygodnia może spokojnie się przemieścić, więc nie denerwuj się, bo stres nie wskazany w ciąży ;-) 7 tygodni, to kupa czasu. A na test nie masz jeszcze tygodnia lub dwóch? Coś mi się obiło o uszy, że do końca 14 tygodnia można zrobić. Ten test jest z krwii, jeśli masz jakieś konkretne podstawy do tego to go zrób, a jeśli nie, to nie robiłabym, bo to jednak kosztuje
 
MałaMi super dzidziuś, ciężko faktycznie określić płeć bo nie jestem pewna czy to co tam widzę to jest rzeczywiście ten nub czyli wyrostek płciowy
Bea81 testy pappa mają dość różną opinię i często stresują kobiety, bo coś wychodzi nie tak a dzidziuś zdrowy, a masz jakieś wskazania do tego testu wiek czy coś innego ?
Jeżeli usg wyszło ok to może na tym poprzestań
 
reklama
IMAG0976.jpgIMAG0972.jpg13t + 0d, przezierność ok, ale nie podał ile, kości nosowej chyba w ogóle nie sprawdzał :crazy:, wzrost 4cm. Wydaje m się to troszku mało jak na początek 13 tygodnia.
 

Załączniki

  • IMAG0976.jpg
    IMAG0976.jpg
    18,3 KB · Wyświetleń: 113
  • IMAG0972.jpg
    IMAG0972.jpg
    18,4 KB · Wyświetleń: 111
Do góry