reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

gosheek - co chwile slysze historie ile to waga z usg nie wychodzila - a po porodzie okazywalo sie ze dziecko jest o 500g wieksze lub mniejsze! Nic sie nie martw!
A cc tez jest dla ludzi. Jezeli lekarz bedzie widzial takie wskazania to trzeba sie pogodzic. Glowa do gory!
 
reklama
Gosheek - ja tez jestem zdania, że nie masz powodu do niepokoju...przecież te pomiary są szacunkowe! A co do szyjki to trzymam kciuki zeby wyluzowała;-) i poród ruszyl przed terminem!!! trzeba być dobrej myśli! Każda ciąża i każdy poród jest inny więc nie będzie powtórki z rozrywki!

Kademi - gratuluje wizyty!
A z tym magnezem to dziwne....ja zawsze slyszałam że trzeba pod koniec odstawić bo on działa przeciwskurczowo...więc zeby nie przenosić...Moj gin tez mi kazał odstawić od 38tyg
Ale jak widać co lekarz to inna opinia;-)
 
magdzia

Ogólnie mój lekarz stwierdził tak, że magnez tylko pomaga w zapobieganiu przy przedwczesnych skurczach macicy, dlatego zazwyczaj lekarze stosują go jako lek dodatkowy np z luteiną. Powiedział,że gdyby magnez był na tyle silny by odwlec poród czy skurcze to nie potrzebne byłyby właśnie te wszystkie tabletki na podtrzymanie ciąży typu luteina bo magnez załatwiłby sprawę. No a potem tylko podał przykład na mnie, że cały czas magnez przyjmuję a jednak brzuch ostatnimi dniami dość często mi się napina i czasami czuje kłucia na dole co jak powiedział na tym etapie ciąży jest normalne bo macica ćwiczy skurcze przed porodem i magnez wcale a wcale jej w tym nie przeszkadza. Ale ja też zrobiłam wielkie oczy na ten magnez, że mam go brać dlatego taki wykład na ten temat mi zrobił :-D No i tak jak mówisz pewnie co lekarz to inna opinia :-D
 
goshek mi robili usg na wizycie 2 dni przed porodem i zaraz przed poreodem w szpitalu na obu wyszła waga 2780 a mała urodziła się 3330 więc ponad pół kilo się pomylili...
 
reklama
Do góry