reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, USG

reklama
Hej dziewczyny
Mialam dzis wizyte i troche jestem zdolowana. Miloszek przez dwa tyg przybral niecale 300 g. Jego waga to 2900 i jest wedlug usg dwa tygodnie do tylu z terminem z OM. Cala ciaze szedl zgodnie z terminem. Na poprzedniej wizycie byl tydzien do tylu a teraz juz dwa:-( . Ginka powiedziala ze mam sie nie stresowac bo wszystkie przeplywy sa ok. Szyjka jeszcze nic a nic nie przyszykowana do porodu... Dostalam wizje przenoszonej ciazy (ponownie). Denerwuje sie czemu on tak malo przybiera:-(. Wogole mam dola, myslalam ze w drugiej ciazy szybciej pojdzie a wyglada na to ze bedzie powtorka z rozrywki:-(.
 
a wlasnie byl temat GBS i planowanej cc czy trzeba robic . zapytalam mojego gina i powiedzial mi tak ze nie trzeba ale... no wlasnie ALE nie moze byc rozwarcia i nie moga odejsc wwody :dry: droga musi byc calkowicie zamknieta zero dostepu do dziecka to wtedy wiadomo ze sie nie zarazi... ale jesli bedzie cc juz na rozwarciu to wtedy juz jest ryzyko ze bobas sie zarazil

gosheek hmm niby pisza ze 400g tygodniowo powinno przybierac... no ale masz jeszcze dwa tyg do terminu to spokojnie przekroczy 3kg a skoro przeplywy sa ok to chyba nie ma czym sie martwic. aa co do chodzenia po terminie nic mi nie mow... ja chodzilam 41tc i jesli teraz mnie to spotka to yyyyyyyyy chyba zagryze ze zlosci
 
Ostatnia edycja:
gosheek
Nic się nie przejmuj jakby było coś nie tak lekarka na pewno by zareagowała a jednak mówiła, że przepływy są ok i że masz się nie stresować :tak:

karolina

Już się grzeczne melduję:-D

No więc tak Jaśminka waży 2800, wszystko w porządku. Zdjęcia nie udało się zrobić bo główkę ma już tak nisko, że moja miednica zasłaniała :-( Rozwarcie na 1 palec, mam do końca 37 tyg. się szanować, odpoczywać i zaciskać nogi a potem lekarz stwierdził, że można zacząć stosować metodę SMS czyli sprzątanie, magnez, sex co by poród przyspieszyć :-D
W sobotę wizyta u Anastazjologa, i od następnego tygodnia dreptanie na ktg.
No i na pożegnanie usłyszałam, że do zobaczenia albo na kolejnej wizycie 2 września albo w szpitalu :szok: I jak zacznę rodzić lekarz poprosił, żeby Mu smska napisała, że się zaczęło i że jadę do szpitala.
 
Ostatnia edycja:
gosheek- mój Lelus przybrał przez 3 tygodnie 400g i lekarz nic nie powiedział, żeby nieprawidłowo. Teraz waży 2750g. Ostatnio był tydzień do przodu, a teraz jest tydzień do tyłu:) Nie ma się co przejmować, każdy dzidziuś rośnie swoim tempem:) A no i tygodniowy przyrost to ok 200g, tak mi mówił lekarz:)
 
gosheek nie dołuj się niepotrzebnie i na zapas. U mnie mała też niby z terminem tydzień do tyłu, waży tylko 2750, a mimo to główka niziutko zeszła i prognozują że szybko się pojawi, więc widzisz, tu nie ma zasady. Jak to powiedział mój gin - w ciąży najważniejsza zasada jest taka że większość prognoz się nie sprawdza bo dziecko ma własne plany :-)

kademi - podoba mi się ta metoda SMS :tak:, tylko mam jedno pytanko - sprzątanie rozumiem, sex oooo to bardzo rozumiem, ale magnez? To też przyśpiesza? :) Przy okazji upewniłaś mnie w jednej kwestii bo się zastanawiałam czy przy tak nisko osadzonej już główce można sobie pozwolić na sex. Tak więc ja i mój M jesteśmy bardzo wdzięczni za wyjaśnienie :-D
 
gosheek- aaa no i wystarczy, że gin na ostatniej wizycie, albo na tej o parę milimetrów źle zmierzył dzidzie i już waga może się diametralnie różnic:) a to się często zdarza:)
 
gosheek Ty się nie stresuj!!! a klocka chcesz mieć? już ma ładną wagę :-) wcale nie jest powiedziane że lekarz się nie pomylił, wiesz jak jest z tymi pomiarami z usg szczególnie na końcówce ciąży! także proszę głowa do góry i się nie smutaj! będzie dobrze, cierpliwości kochana :*
kademi cieszę się, że jest ok u Was! ale magnez???? ja biorę 3xdziennie! ale to raczej nie przyspiesza....
 
monia właśnie wymyśliłam teorię co do tego magnezu. Może to jest tak, że generalnie magnez pobudza aktywność (przynajmniej u mnie) i w tym konkretnym przypadku pobudza do tych dwóch pozostałych czynności? :-D
 
reklama
Nilcia, Monia

No właśnie też zrobiłam wielkie oczy na ten magnez ale mój lekarz stwierdził, że zależy od tygodnia ciąży, że magnez działa tak że najpierw pomaga w podtrzymaniu a potem przyspieszaniu :szok: Ja się nie znam, lekarzem nie jestem więc skoro tak mówi to może coś w tym jest :-p
 
Ostatnia edycja:
Do góry