reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

wizyty u lekarza i zdrowie maluszków

Asia chyba pisałaś do mnie ale my nie mamy potówek chyba ktoś inny. A z małą spróbuj z krochmalem na początek, może jakiś puder/zasypka. A może Ula musi mieć bardzo naturalne materiały.
 
reklama
Dziś byliśmy o 8. 30 to miala bodziaki bawełniany, dresowe spodnie, skarpetki i sandałki, na to taką bluzeczke mgięłkę z długim rękawem i czapeczkę od słońca, w domu ma sam bodziak. Ja miałam tenisówki, spódnicę taką maxi i dlugi rękawek i bylo mi ok, nie za ciepło, nie za zimno.
A ile wsypuje się tej mąki? Jak czytam to może nawet nie kwestia przegrzania ale niewykształcona jeszcze umiejętność pocenia się.
No i się schizuje, że to może od jakiegoś jedzenia, ale z opisu i wyglądu tych potówek to jak u nas, w tych samych miejscach. No o fakt u nas w domu (poddasze najbardziej nasłoneczniona strona) jest bardzo gorącą, w sypialni dziś było 26 stopni:no:

A to druga asia pisała, sorry:), nosimy samą bawełnę, pierzemy w dzieciowych proszkach.
 
dzag zapomniałam Ci wcześniej napisać że synek mojej przykjaciółki jest bardzo ale to bardzo podobny do Tymka i też ma takie oczy. Od urodzenia niektórzy mowili że takie mongolskie. Około roczku wydawało im się że zezuje. Byli z tym u okulisty i powiedział że ma właśnie szeroką nasadę nosa. Więc głowa do góry nie stresuj się i dopytaj na najbliższej wizycie kontrolnej. Tak szczerze mówiąc to Tymek jako wcześniak ma duzo tych kontroli i z jednej sy=trony nie zazdroszczę ciągłego latania po lekarzach i wysłuchiwanie (niekiedy jakiś bezpodstawnych opinii) ale z drugiej strony my możemy przeoczyć pewne ważne sprawy przez brak fachowego spojrzenia bo my mało po lekarzach chodzimy.
 
Asia kwestia nie umiejętności pocenia się to raz, dwa od ilości fałdek to zależy a 3 to musiało się w domu stać bo pewnie macie gorąco a pieluszka przecież tez grzeje
 
Asia ja do końca nie wiem czy to były potówki,krostki pojawiały się wieczorem, a rano znikały :baffled: To powtarzało się kilka razy,nic z tym nie robiłam,jedynie po kąpieli smarowałam kremem balneum Baby basic krem Kosmetyki dla dzieci i niemowląt - Ceneo.pl

Też myślałam,że to od jakiegoś jedzenia ale jak coś odstawiałam to i tak te krostki się pojawiały więc przyjęłam,że to potówki.
 
asia.85, jeśli ma, to teraz czy za trzy miesiące to dla okulisty bez różnicy, nam laikom łatwiej zauważyć im starsze jest dziecko. Ale przecież zdajesz sobie sprawę że zez jest dziedziczny, a jeśli planujecie więcej dzieci to prawdopodobieństwo że któreś będzie go miało rośnie. Tymczasem głowa do góry, najgorzej olać temat, wiem że tobie to nie grozi:) I wiem też że w razie czego wykopiesz dla Uli najlepszych specjalistów choćby spod ziemi.

dzag, tak jak pisała kakakarolina dzieci są różne, jedne klasycznie piękne, inne o specyficznej urodzie ale nie mniej urocze, ale Tymuś to dla mnie klasyka. Mój Misiek też był takim ładniutkim dzieckiem o delikatnej buźce, wszyscy się zachwycali jakie ładne dziecko, a młody już taki bardziej specyficzny, oczywiście dla mnie najcudowniejszy, ale fotogeniczny nie jest, po mamusi chyba...

kakakarolina, no to mnie zaskoczyłaś, tym bardziej dziwne że tak szybko trafił do specjalisty; W polsce potencjalnie zdrowe dziecko po raz pierwszy ma badane oczy na bilasie czterolatka przez pielęgniarkę, widziałam jak to wygląda- pic na wodę fotomontaż!

sempe, szacun że ty to wytrzymujesz psychicznie!
 
mAtma mi o tych badaniach oczu mówiła lekarka, że tak wyglądają i na bilansie dwulatka dała nam skierowanie do okulisty choć nikt u nas żadnych wad nie ma w rodzinie
 
asia jesli nie znalazlas przepisu na kompiel w krochmalu to prosze:
postaw na gazie garnek z 5 litrami wody. Nastepnie odmierz 5 plaskich łyżek mąki ziemniaczanej i rozmieszaj je w 0,5 litrazimnej wody tak, by nie było grudek. Powoli caly czas mieszając wlej roztwór do wody gotującej się w garnku. Gdy zrobi się kisiel, przelej uzyskany w ten sposób krocmal do wanienki z cieplą wodą. Kąp w nim 5-10 mi bez żadnych dodatkowych preparatów. po kąpieli dokladnie osusz bez pocierania
skuteczny na potówki tez podobno jest roztwór z sody, który je wysusza
 
bojąca, dzięki ale u nas chyba jednak trop idzie ku olejkowi migdałowemu, bo posmarowałam jej skórę nim i po tym zaraz to wyszło. Nic M idzie do apteki, wracamy do oliatum, jak nie zniknie to będę z tym walczyć jak z potówkami ale na dzień dzisiejszy to dla mnie bardziej reakcja alergiczna.
 
reklama
Zylcia nam lekarka powiedziała że neosine na ospę się nie nadaje. Jakiś inny na H się daje ale to przed pojawieniem się kropek i nie u dzieci :-(
Na pocieszenie to już końcówka będzie dobrze

Ja tam się nie znam bo nie jestem lekarzem ale w ulotce pisze tak: Wskazania: Zakażenia skóry i błon śluzowych wywołane przez wirus opryszczki (opryszczka wargowa, opryszczka okolicy płciowej), ospy wietrznej i półpaśca oraz w innych zakażeniach wirusowych o powikłanym przebiegu.

Na 100% ten lek pomaga w przypadku opryszczki - moje dziecko zarażone opryszczką miało ją wywaloną na pół brody. Oczywiście smarowanie czymkolwiek nie pomagało zbytnio. Dopiero jak ją przeleczyłam Neosine problem zniknął. Jak się zacznie to dawać na samym początku objawów to znacznie ogranicza tego wirusa.
 
Do góry