reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza co nowego slychac

Modlisiu, za tydzień mam USG u innego gina,mój bez bicia się przyznaje,że swoje pacjentki odsyła do lepszych super-hiper speców od badań prenatalnych,on znowu jest specem od leczenia niepłodności,nie wiem czy doczytałaś, wczoraj powiedział, że przezierność karkowa jest mniejsza niż 1, owszem....twierdzi,że przy 4,5 cm już można sprawdzac,ale nie jest to jeszcze,aż tak miarodajne, ponoć wiek dzidzi jest też istotny, więc za tydzień będzie najbardziej optymalny:-)
 
reklama
moja przyjaciółka, która mieszka w UK niedawno się dowiedziała, że też jest w ciąży :) poszła do lekarza, żeby umówić się na pierwsza wizytę pod koniec 4 miesiąca ;/ paranoja, większość z nas jest już po 2 usg, a ona biedna nic nie wie co się dzieje z jej szkrabem;/ ale powiedziała, że przyleci na Polski na usg bo nie wytrzyma, bez sensu są te przepisy na wyspach
 
Hej.
Ja własnie też byłam na badaniach.
Dostałam 15 zdjeć różnych pozycji maluszka, płytę z nagranym badaniem. Ja widziałam wszystko na rzutniku przede mną, a Marcin siedział tak jakby za lekarką i obserwował maluszka na monitorze.
Mój maluszeg wg USG jest młodszy o 2 dni ;) Nadzieja na bliźniaki ostatecznie się rozwiała :D
Wszystko jest prawidłowe wg lekarki.
Kość nosowa 1,8 mm Przezierność karkowa 1,5 mm
A maluch miał równo 5 cm :)
W ogóle to maluszek bardzo grzeczny jak Pani nam pokazywała nóżki to posłusznie wyciągał je, paluszki na rączkach to do nas machał. Fajnie się przeciągał pod koniec badania jakby był znudzony tym badaniem.
Teraz tylko nie mogę się doczekać żeby dowiedzieć się czy to chłopiec czy dziewczynka :D
 
Modlisiu, za tydzień mam USG u innego gina,mój bez bicia się przyznaje,że swoje pacjentki odsyła do lepszych super-hiper speców od badań prenatalnych,on znowu jest specem od leczenia niepłodności,nie wiem czy doczytałaś, wczoraj powiedział, że przezierność karkowa jest mniejsza niż 1, owszem....twierdzi,że przy 4,5 cm już można sprawdzac,ale nie jest to jeszcze,aż tak miarodajne, ponoć wiek dzidzi jest też istotny, więc za tydzień będzie najbardziej optymalny:-)

czytam Wasze posty i otwieram oczy ze zdumienia,byłam wczoraj u mojej gin.ale kompletnie nic nie mówiła o przezierności karkowej,pisałam wczoraj na forum przed wizytą o co pytac ale niestety nikt nie odpisał :( to dla mnie nowość przy pierwszej ciąży nic takiego nie miałam,może powinnam iść do innego lekarza?? doradżcie coś prosze
 
Asiorek to też moja pierwsza ciąża, ale gin doskonale prowadzi i mi wszystko tłumaczy.
Przezierność karkową najlepiej zmierzyć pomiędzy 11-15 tyg. To bardzo ważne badanie.
Poza tym na usg lekarz powinien sprawdzić czy i jaką długość ma kość nosowa - wykluczenie zespołu Downa.
Powinien sprawdzić czynność i komory / przedsionki serca , objętość płynu owodniowego.
Powłoki jamy brzusznej, żołądek, pęcherz moczowy, pępowinę, kości czaszki, zbadać mózg.
Są takie okresy w życiu maluszka kiedy należy wykonać pewne badania. Teraz łatwiej zbadać te funkcje bo mimo iż maluszek jest malutki to ładnie układa się do badania i można zmierzyć wszystkie parametry.
 
Przezierność karkową najlepiej zmierzyć pomiędzy 11-15 tyg. To bardzo ważne badanie.

Tak konkretnie to między 11 a 14 tygodniem, jeszcze precyzyjniej do 13t6d. I do wielkości płodu 84 mm.
Dlatego ja się nie załapałam na badanie przezierności karkowej, chociaż przyszłam w (teoretycznie) 13t2d.
 
Dziewczyny bardzo Wam dziekuje za odpowiedzi wczoraj sprawdzała tzn.podczas usg. mówiła żołądek,serduszko wyjatkowo nie wydrukowała mi fotki ale wydrukowala jakieś pomiary i podpieła pod moją kartoteke która jest u niej,zapytałam czy wszystko ok na co odpowiedziala ze na chwile obecną tyle ile jest stwierdzic to ok. ale że dokladne badanie będzie ok 20-22tyg.
 
Na moim badaniu też niektóre rzeczy były sprawdzone dokładniej (niż tu piszą dziewczyny), a inne mniej szczegółowo. Najwyraźniej to zależy od lekarza. Mi USG robiła babka, która ma świetne referencje jeśli chodzi o dociekliwość w badaniach i trafność diagnoz, więc jestem spokojna.
Np. dla NB mam podany tylko (+), bez oceny w mm. Za to mam np. cały opis kręgosłupa, którego tutaj chyba żadna jeszcze nie podawała.
Ogólnie spytałam ją czy z tego co widziała i wymierzyła wszystko wyszło prawidłowo, potwierdziła i tyle.
 
reklama
Jejku... do mojej wizyty jeszcze tydzień....nie wiem jak ja to wytrzymam. Strasznie mi się już pod tym kątem dłuży.
Ciekawam jestem czy ginek będzie już chciał podglądnąć kto się w brzuszku zadomowił.

A co do badań to czasami lekarze nie wtajemniczają pacjentek aż tak bardzo bo i tak sądzą że nie będą rozumiały.
 
Ostatnia edycja:
Do góry