reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wizyty u lekarza, badania, zdjęcia z USG

Mi_Iva to wszystko zależy od lekarza, wysyłają musowo po 35 roku, życia, ja też jestem młoda bo mam 22 lata i skierowanie mi wypisał, stwierdził ze wpisze ze coś się dzieje i będę miała ja za darmo... U nas jakbym musiała płacić to cena 250zł + 50zł za płytkę jak ktoś chce ;-)
Co do witamin to ja biorę tylko Pregna Plus i nic więcej, lekarz powiedział że to wystarcza :)
Jak to moje Dziecię mnie uderza od środka, Pływak mój Malutki :-D Wizyta za tydzień w czwartek, już nie mogę się doczekać ;-)
Gratuluję wizyt i zdrowych Dzieciaczków ;-)
 
reklama
Jejku ale u was drogo to USG u mojej jak jest obca pacjentka to tez niby 200 ale w tym tez jest ze 3 zdjecia 3d i na plycie iest nagtane cale badanie:-) A tu jak czyta ze Wy placicie prawie 300 zl a 200 to najmniej to faktycznie masakra!!
Co do lykania witamin to zalezy od lekarza a przede wszystkim od badan.
Ja biore narazie kwas foliowy, magnez i omega + no spe. Wczoraj odebralam wypis ze szpitala i hemoglobine mam 12,5 wiec nie jest zle ale od poczatku pazdziernika troche spadla. W poniedzialek pewnie sie dowiem co dalej ale ja jestem sceptycznie nastawiona do brania witamin ale tez nie mowie nie;-)
 
Ayran kciuki zaciśnięte;-)

wczorajsza wizyta u endokrynologa ok, nie licząc czekania i tego, że weszłam godzinę później niż byłam zapisana... i to przez głupich ludzi, którzy nie rozumieją, że skoro jest rejestracja na godzinę, to przychodzi się na godzinę! a nie 20 osób przyszło nagle na 16, jak to możliwe??? przecież lekarz nie ma 10000 oczu, uszu i rąk, żeby wszystkich naraz przyjąć. Normalnie tak mi ciśnienie skoczyło, niby błaha sprawa, ale kurde no...:wściekła/y:
dawka hormonu tarczycy zostaje taka sama, bo tsh idealne:-D teraz kontrola koniec lutego/początek marca

powiedział, że kwasu foliowego już nie trzeba brać, ale włączył mi witaminę D. i teraz biorę: tabletka na tarczycę 1, jod 1, magnez 2, wapń 1, wit. D 1. i jeszcze dokupię to DHA i wsio:szok: uzbierało się...



do tego jeszcze mój kicha i smarka, więc muszę zakupić ten *spam* bo nie wyobrażam sobie siebie w ciąży i do tego chorej... :no:

co do połówkowego to się jeszcze nie orientowałam, ale też pewnie coś koło 200-250 zł trzeba szykować, na szczęście moje miasto nie jest bardzo duże, to i cen z kosmosu nie mają:sorry2:
 
Ayran, trzymamy kciuki :)

Ivon, już Ci kazał kwas foliowy odstawić? Mi kazał brać do 26 tc, tak mam w zaleceniach z pierwszej wizyty :)

Saga​ tez juz po wizycie, czekam z niecierpliwością na zdjęcia :D
 
reklama
Jestem spowrotem ;)
Ale zawiedziona niestety :/ Nie miałam w ogóle usg, tylko badanie, ponaciskała mnie, stwierdziła że wszystko ok.... A ostatnio mówiła ze na dzisiejszej wizycie moze już będzie widać płeć :wściekła/y:
Chyba nie zrobiła mi usg bo nie mają już kasy z nfz. Pani z rejestracji dzisiaj na wszystkich krzyczała, że na grudzień już nikogo nie przyjmują, tylko ciąże. ;-)
Tak myślę, że chyba zrobię sobie prezent gwiazdkowy i pójdę gdzieś prywatnie na usg ;)

Pytałam lekarkę o badania, czy nie powinnam zrobić jakichś dodatkowych teraz i powiedziała mi że nie... Dziwne, bo nawet nie mam zrobionych wszystkich tych podstawowych.
 
Do góry