reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Wiwat maj! Staraczki majowe 2013

Katherine the plamienia to napewno zagniezdzajaca sie kruszynka :tak: i inaczej prosze nie myslec..... niewielka niteczka krwi to jeszcze nie plamienia i to od czasu do czasu :tak: bedzie dobrze!

Ja pol nocy nie przespalam tak mi kto biegal po (.)(.) i bolalo.... teraz mnie glowa boli z niewyspania i ze zmieniajacej sie pogody a w ustach uczucie jakbym dzien wczesniej wypalila ze dwie paczki..... no coz....
Co do testow to zaraz wzuce ale nie widze w nich zadnej zmiany dlatego jutro nie testuje :tak: dopiero we wtorek jesli @ nie bedzie
 
reklama
Ja myślę, że w sprawie korzystania z preparatów z DEET należy się skonsultować z lekarzem, a najlepiej z farmaceutą. Z doświadczenia wiem, że lekarze często nie mają bladego pojęcia na temat temat medykamentów. Farmaceuci biją ich na głowę.

Z tego do czego dotarłam repelenty są zalecane kobietom w ciąży po pierwszym trymestrze jeśli wybierają się one do krajów z wysoką częstością występowania np. malarii. Jako bezpieczne traktowane są te gdzie stężenie DEET nie przekracza 20%. Ale pamiętajmy, że tutaj faktycznie ryzyko dla matki przewyższa ryzyko dla dziecka.

Moim zdaniem zagrożenie w Polsce nie jest tak duże i lepiej prawidłowo się ubierać wychodząc w plener (ochrona przed kleszczami), a przed komarami chronić się naturalnymi środkami.

Może coś takiego http://www.domzdrowia.pl/139149,para-kito-opaska-chroniaca-przed-komarami-czarna.html? W skład wchodzą tylko naturalne olejki eteryczne. Jest bezpieczna dla noworodków więc dla kobiet w ciąży raczej nie powinna zagrażać. Przede wszystkim to wyrób medyczny więc podlega określonym środkom kontroli.
 
Ostatnia edycja:
Ja czytalam ze olejkow eterycznych nie wolno stosowac w ciazy.... jak widac co strona to opinia :dry:

nie wzucam fotek bo nic na nich nie widac... eh to nie ma sensu , dopatruje sie czegos czego nie ma.... no coz.... oby do wtorku!

06.05 - Anna2101 - test pozytywny!:))
14.05 - Katherinne - beta 09.05 = 11,7
15.05 - Delewarre - dwie krechy :)
18.05 - Sandra_best - Czekamy
yes2.gif

21.05 - Dominisia875 - dwie krechy :)
21.05 - Na_Ratunek
22.05 - Colormania
23.05 - Agaawa
24.05 - Waiting4beans
25.05 - Karola1989-21
26.05 - Ewka358
27.05 - ni_kusia
28.05 - Tygryseczek
28.05 - Mycha05
03.06 - Neta81
03.06 - Moniqaa
10.06 - Elmo2
11.06 - -kasieczek-
12.06 - Hai24
 
A u mnie w końcu dwie kreski :tak:
cc07f9d9452cdc16.jpg
... co prawda na teście owu, ale są :-D
Pozostaje poczekać na męża, aż wróci z pracy ;-)

Dominisia, super, że imprezka się udała :tak: A jak przeszły tłumaczenia odnośnie alkoholu? :cool2:
 

Załączniki

  • cc07f9d9452cdc16.jpg
    cc07f9d9452cdc16.jpg
    10,3 KB · Wyświetleń: 38
Wśród niezalecanych ciężarnym olejków eterycznych znajdują się olejki z gałki muszkatołowej, rozmarynu, bazylii, jaśminu, szałwii i jagód głogowca. W tych opaskach mamy lawendę, geranium, citronellę, sosnę, paczulę, goździki oraz miętę pieprzową. Jednak wiadomo jak ze wszystkim trzeba uważać. Czasem oleki eteryczne mogą nasilić objawy ciążowe np. nudności, wymioty. Przy nasileniu objawów z olejków trzeba zrezygnować. Ale jak pisałam najlepiej skonsultować się z farmaceutą czy lekarzem.
 
Kobietki chcę się upewnić jeszcze...
Olej z wiesiołka tylko do połowy cyklu się bierze?
Doczytałam kiedyś, że może wywoływać skurcze i niewskazany jest w drugiej połowie...

Na_ratunek dzięki :tak:
Miła odmiana takie dwie kreski, w zeszłym miesiącu się takich nie doczekałam....
 
Olej z wiesiołka tylko od 5 dnia cyklu do pierwszego dnia owulacji. To znany od wieków przyspieszacz porodu więc stosowanie go w kolejnej fazie cyklu jest bardzo niewskazane.
 
Katherinne mam nadzieję, że ty się oszczędzasz? Nie chcę nikogo straszyć, ale plamienia w ciąży to nic dobrego. Jeżeli to tylko niteczka krwi to się nie przejmuj. Ja w pierwszej ciąży wylądowałam w szpitalu z plamieniami, ale moje plamienie wyglądało jak początek @.
 
reklama
Do góry